MSI GX623x-026cz - Zkušenosti (taková malá "recenze'')

notebooky MSI a vše kolem nich
drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

mno

Příspěvekod drk22 » 15 led 2010 23:32

Každopádně ty teploty co uvádí mrekj nejsou normální (může vůbec gpu přežít přes 120 stupňů?) Sám mám sice 17"šasi ale procesor i gpu s dvoujnasobnym TDP a teploty 39-45 na cpu a 55-60 na gpu při běžné práci, při zátěži to jde tak o 20stupnu nahoru.
Naposledy upravil(a) drk22 dne 16 led 2010 11:22, celkem upraveno 1 x.

mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Re: mno

Příspěvekod mirekj » 16 led 2010 08:30

drk22 píše:Každopádně ty teploty co uvádí mrekj nejsou normální (může vábec gpu přežít přes 120 stupňů?) Sám mám sice 17"šasi ale procesor i gpu s dvoujnasobnym TDP a teploty 39-45 na cpu a 55-60 na gpu při běžné práci, při zátěži to jde tak o 20stupnu nahoru.


Mluvil jsem o CPU, ne o GPU :)

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

Re: mno

Příspěvekod drk22 » 16 led 2010 11:45

mirekj píše:
drk22 píše:Každopádně ty teploty co uvádí mrekj nejsou normální (může vábec gpu přežít přes 120 stupňů?) Sám mám sice 17"šasi ale procesor i gpu s dvoujnasobnym TDP a teploty 39-45 na cpu a 55-60 na gpu při běžné práci, při zátěži to jde tak o 20stupnu nahoru.


Mluvil jsem o CPU, ne o GPU :)


Což na věci nic nemění. Navíc chladíč je defakto "společnej".
Btw v technickych datech stojí tohle:

"If Thermal Monitor automatic mode is disabled, the processor will be operating out of
specification. Regardless of enabling the automatic or on-demand modes, in the event
of a catastrophic cooling failure, the processor will automatically shut down when the
silicon has reached a temperature of approximately 125 °C."
Tj. buď ti to ukazuje blbosti, nebo to máš v bi0su vypnutý (kdyz to zapnes ti sice kleasne teplota, ale spomali porocesor) a v tom případě by ti ten NB měl prostě při téhle teplotě resetovat/vypnout ....
Každopádně to není ani zdaleka ok.

mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Příspěvekod mirekj » 16 led 2010 12:44

Teploty jsem testoval přes Everest, SpeedFan a ještě dva další programy a teploty byly stejné. Na 125°C jsem se nedostal, jen na těch 120. Do Biosu jsem se na tohle nekoukal, tak to pak zkontroluju.

Já bych potřeboval vědět, co mi na to řeknou na reklamacích hlavně. Jestli mi to přijmou a co s tim po případě udělaj, pač jestli by mi vyměnili chladič, tak za jaký ? tenhle model MSI GX623 se už nedělá, dělaji se jen s T6600 procesorem a ten je trošku "jinačí" přeci.. Nebo by mi vrátili peníze?

Netušíš, jak by to mohlo být? ntb je kupovaný z Alzy.

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvekod drk22 » 16 led 2010 22:10

Zkusím to popořadě:
Je celkem jedno kde to koupíš, raklamace vyřizuje smluvní partner MSI, to byla donedávna PENTA. Sice můžeš reklamovat přímo u toho, u koho si koupil, ale jen si tím prodloužíš dobu opravy (další prostředník navíc). Výjimkou je případ, kdy ten prodejce má "lepší" vztahy s tím servisem. Pokud je to první uznaná reklamace, nemají proč ti vracet peníze. Náhradní díly se vyrábí ještě nějaký pátek poté co Nb není na trhu. Dále většina dílů v NB není zas až takový unikát a používá se ve více modelech případně jen s malou modifikací. Prostě pokud se mění chladič pravděpodobně objednají ten samej co tam byl dosud (případě více poruchové díly mají na skladě). Přičemž v pentě nebývali nijak závratne rychlí (ono taky záleží co se mění, případně někdy se vyplatí domluvit se a zajet tam osobně, to ovšem předpokládá že víš čím to je).

Než začneš řešit reklamace, jak dlouho ten NB máš? Může být ucpaný/špatně sedící chladič (nejmarkatnější je to v bytech s kobercama záclonama a domácíma zvířátkama a u silných kuřáků). Jakou teplotu ukazuje grafika? Jakou teplotu má vzduch vycházející z ventilace? Jakej rámus dělá chladič. Jak a při čem ta teplota tak stoupne? Jinak naposledy co se mi přehříval NB tak to byl asus a šel normálně na reklamaci (rostla teplota i bez zátěže) kde to uznali a opravili (co měnili to nevím).
Pokud tam máš skutečně, bez zřejmého důvodu, tak velký teploty, logicky mě napadjí 3 možná závady
1. špatný procesor
2. špatné chlazení
3. drobná závada na chlazení (ucpané, špatný kontakt s procesorem)
Nic z toho není pro servis neřešitelná věc a poslední si lidi řeší často sami.

mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Příspěvekod mirekj » 17 led 2010 10:54

Ntb mám od srpna 2009, takže přes čtvrt roku. Když jsem odebral spodní kryt, tak chladič - část s ventilátorem nedržela pevně se zbytkem základní desky, ale jakoby "visí". No, co se týče domácnosti, koberce jsou všude, zvířata žádné a kuřáci se tu taky najdou. Nedokážu přesně určit, jakou teplotu má vzduch vycházející z ntb, je to teplý, ruka se tam udržet dá.. (teda, zrovna teď se dá, Everest mi ukazuje 70°C). Teplota stoupá při spuštění jakéhokoliv videa (ne HD), obyčejné práci ve winech. Když ntb zapnu a nic nedělám, tak se teplota vyšplhá až na těch +-70°C. Když jsem koukal, jestli je ventilátor nějak zanesený, neviděl jsem žádné zanesení..

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hmm

Příspěvekod drk22 » 17 led 2010 11:24

Top vypadá na možnost špatné špatného kontaktu s chladičem (na netu si na to pár lidí stěžovalo a řešili to demontáží a novou pastou). Zkusil bych to rozebrat vyčistit a dát tam novou teplovodivou pastu a pečlivě to složit. Ten chladič by tam rozhodně neměl "volně viset"... Pokud nevíš jak na to, tak na netu bývají manuály i videa na s popisem jak který typ správně rozebrat a vyčistit (zrovna montáž/demontáž chladiče je obvyklá věc). A nenech se zastrašit tím že nenajdeš návod přesně na tvůj model. 15" msi řady GX mají defakto stejnou konstrukci (stejně jako ty 17") a vyrábí se i barebone chasi, ke kterému samozřejmě je potřeba tyto návody mít (tam si hdd, procesor atd. dáváš sám).
Konkrétně tvoje sasi by mělo být identické s barebone verzí MSI MS 1651 ID2 (nebo ID3 to teď nevím jistě). viz. prodej barebone v USA http://www.rkcomputer.net/rkcnotebooks/ ... _list&c=58 (teď už tam prodávají bohužel jen i7 verze)

Konkretně na 1651 by měl být návod tady:
http://forum-en.msi.com/moderator/assem ... %20SOP.pdf

EfineSS
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 18 srp 2009 19:36

Příspěvekod EfineSS » 17 led 2010 13:26

2 drk22: :idea: Díky za skvělý návod k rozebrání. Šasi je totožné s GX623.

Jednoduše řečeno, na větráku se nemusí nic demontovat. Jen prostě odšroubuješ chladiče na CPU, grafice a opatrně je odděláš. Bude to tam trochu držet, protože mezi chladičem a čipem je ztvrdlá žvýkačka.
MSI GE70 2QE - i7 4720HQ, 8GB RAM, GTX 960M

mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Příspěvekod mirekj » 17 led 2010 19:12

EfineSS píše:2 drk22: :idea: Díky za skvělý návod k rozebrání. Šasi je totožné s GX623.

Jednoduše řečeno, na větráku se nemusí nic demontovat. Jen prostě odšroubuješ chladiče na CPU, grafice a opatrně je odděláš. Bude to tam trochu držet, protože mezi chladičem a čipem je ztvrdlá žvýkačka.



Ty jsi měl taky problémy s teplotama? :o

mirekj
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 čer 2009 23:54

Re: hmm

Příspěvekod mirekj » 17 led 2010 19:13

drk22 píše:Top vypadá na možnost špatné špatného kontaktu s chladičem (na netu si na to pár lidí stěžovalo a řešili to demontáží a novou pastou). Zkusil bych to rozebrat vyčistit a dát tam novou teplovodivou pastu a pečlivě to složit. Ten chladič by tam rozhodně neměl "volně viset"... Pokud nevíš jak na to, tak na netu bývají manuály i videa na s popisem jak který typ správně rozebrat a vyčistit (zrovna montáž/demontáž chladiče je obvyklá věc). A nenech se zastrašit tím že nenajdeš návod přesně na tvůj model. 15" msi řady GX mají defakto stejnou konstrukci (stejně jako ty 17") a vyrábí se i barebone chasi, ke kterému samozřejmě je potřeba tyto návody mít (tam si hdd, procesor atd. dáváš sám).
Konkrétně tvoje sasi by mělo být identické s barebone verzí MSI MS 1651 ID2 (nebo ID3 to teď nevím jistě). viz. prodej barebone v USA http://www.rkcomputer.net/rkcnotebooks/ ... _list&c=58 (teď už tam prodávají bohužel jen i7 verze)

Konkretně na 1651 by měl být návod tady:
http://forum-en.msi.com/moderator/assem ... %20SOP.pdf


Noo, mě se do toho 2x moc hrabat nechce.. nerad bych, aby semnou pak v servise zametli, že jsem do toho rejpal a něco tam provedl :/

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

Příspěvekod drk22 » 18 led 2010 00:12

"tak chladič - část s ventilátorem nedržela pevně se zbytkem základní desky, ale jakoby "visí" "
Tak podle táhle věty jsme usoudil, že kryt se samolepkou si už stejně oddělal, takže mi není jasné v čem je problém... odmontovat chladič mrknout jestli neni ucpanej chlupama a vymenit teplovodivou pastu (a samo to zas pořadně smontovat) není nic složitýho.. Kor dyž to v tom návodu máš i s obrázkama, ale dělej jak chceš je to tvůj NB a ne každej je manuálně zručnej.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů