Noční BAR u LEONA - NONSTOP :)

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 30 kvě 2007 00:01

Podle obtížnosti bych to seřadil takto:

1) nejlehčí - přijímačky na VŠ (resp. VŠE), dělal jsem přijímačky na 3 fakulty, na všechny jsem se dostal a nakonec si vybral fakultu Informatiky (kde vzásadě stačí dostavit se ke zkoušce, minulý rok stačilo 80 bodů z 200 ke přijetí, přičemž ale fakulta sama o sobě jednoduchá není a absolventi mají ze všech fakult suveréně nejvetší platy, takže je s podivem, že tam v dnešní době moc lidí nechce)

2) střední - maturita - zeměpis byla skoro dávačka, čeština byla dobře naučená, v matematice jsem spoléhal na improvizaci a své matematické a logické schopnosti, než že bych se nějak samostatně připravoval (taky to tak dopadlo - za 3), a angličtina byla hlavně o mluvení s alespoň nějakými znalostmi tématu.

3) středně-víc - zkouškové na VŠ - jsou to vzásadě maturity ze zapsaného počtu předmětů (tenhle semestr mám 6 předmětů), akorát už se zkušenostmi, jak na to a kolik je potřeba umět. Rozdíl je v tom, že látka není roztahaná do 4 let, ale vysolí to všechno na tebe během 4 měsíců. :lol: dalši věc je, že tam chodí tísíce lidí a všechno je tam masová záležitost, čili nikoho netrápí tvoje problémy a nikdo si kvůli tobě určitě nebude kazit spánek.

4) ??? - státnice - tak na to jem taky zvědavej. :shock:

5) nejtěžší - práce - tam prostě musíš, ať chceš nebo ne, pokud má člověk navíc ambice, tak není o čem diskutovat.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 30 kvě 2007 17:09

ech.. me tady nejak Leon vcera priopil :o))) jak to tady ctu...

mno kazdopadne by to chtelo nejaky ten vyrovnanvaci panak :o)

leon

Příspěvekod leon » 21 čer 2007 19:56

venku je ošklivo ... chtělo by to vyprošťováka :)

Sten
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007 08:56

Příspěvekod Sten » 22 čer 2007 22:42

zvu vsechny na pivo, ...[ťuk] cus

:D

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 22 čer 2007 22:58

Konečně se tady dnes objevilo něco co člověku zvedne náladu :).
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

leon

Příspěvekod leon » 23 čer 2007 15:41

dá si někdo řezaný? ;)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 23 čer 2007 15:49

Jasně :)
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 čer 2007 12:23

tak jsem se vam pratele vratil z rumunska... potrebuju poradny detox... cili rozhodne nepohrdnu nejakym tim ceskym a vychlazenym :o))

leon

Příspěvekod leon » 26 čer 2007 13:16

tady máš jednoho tupláka :)
... a povidej jak bylo v nových končinách EU :)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 čer 2007 14:27

diky Leone...

no Rumunsko ... to je na dlouhy povidani. Kazdopadne ve svetle toho jak nas EU docela pranyrovala kvuli kdejake blbosti jsem tak nejak nepochopil v kontextu prijeti Rumunska a Bulharska, ze se nam vubec neco snazili vycitat.

1) Rumunsko je vsak hrde na to ze jsou v EU - uz po Caucescem museli Rumuni vzdy nekde patrit. Dnes je v kazde vesnici a skoro na kazdem sloupu k nalezeni Rumunska vlajecka a vlajka EU (drive vlajky CCCP). Nicmene tak nejak si Rumuni mysli ze EU za ne udela vsechno, z cehoz se ted malinko procitaji. Na nekterych mistech Rumusnak dosahuje nezamestnanost i 40 % a tak nenarazite na vesnici, kde by nesedel nekdo jen tak na zaprazi domu a cely den jen tak koukal na projizdejici auta ci se bavil se sousedy u Cuiky

2) Je to nadherna zeme - je jich sice 2x tolik co nas, ovsem jejich zeme je 3x vetsi a skutecne jeste dnes tam jsou mista, kde snad nepachla noha. Maji nadhernou prirodu, Delta Dunaje nebo Transilvanie se jen tak mezi par radky neda popsat. (Jen namatkou: kousek od cesty jsem nasel v trave velkou zelvu...)

3) Bukurest je spinave a zanedbane mesto... rozhodne dle meho skromneho nazoru nestoji za navstevu, ovsem venkov je vylet do minuleho stoleti a stoji to opravdu za to

To proc ale nechapu, ze tato zeme je v EU je nekolik veci, ktere brzdi cele Rumunsko v lepsi integraci a k tomu aby se Rumunsko hybalo rychleji dopredu:

1) Neuveritelna korupce - to co u nas panovala v 90. letech je oproti rumunsku cajicek. Socialni nuzky jsou tam rozevreny docela krute, takze jste bud
a) bohaty a hodne bohaty
b) chudy nebo hodne chudy
c) stredni tridu tvori defacto jen lide zijici ve velkych mestech a hlavne urednici.
Tematem c. 1 kazdeho hovoru je "prijem". Rumuni nepokladaji za tabu ci neslusnost otazku "kolik beres?" - ale je to pro ne samozrjemost. Vetsina Rumunu deli pak svou prijmou slozku na mensi (normalni plat) a vetsi (uplatky).
- jeden priklad za vsechny: Kdyz si chtel jisty podnikatel koupit nekolik autobusu aby rozjel dopravu po rumunsku uplatil politiky a ti vytvorili zakon, ktery trval jen 3 dny, kdy se nemusela odvadet DPH z nakupu noveho auta. A kdyz jsem zminoval ty vlajky - abyste si mohli nekde vyvesit rumunskou nebo jakoukoli cizi statni vlajku, tak na to potrebujete povoleni - a cili pochopitelne uplatek...

2) DIGI TV - je to k neuvereni, ale i na seberopadlejsim baraku, je k videni krasny novy satelit. TV, SATELIT a MOBIL je snad jiz standardem u kazdeho rumuna a to i u tech skoro nejchudsich. Proste kazdy Rumun ma svou telenovelu. Rumuni u TV ztravi vice casu nez my Cesi. Je normalni, ze v hospodach se nebavi lide o politice, ale predmetem hovoru c. 1 je casto "zda si Pedro vezme krasnou Juanitu a zda jim to neprekazi Fatima..." Proste nenajdete v Rumunsku barak na kterem by nebyl satelit...

3) Cuika - to je mistni palenka. Kazdopadne kazda cuika chutna jinak, protoze kazdy ji pali ze zbytku toho co dum dal. Je proto normalni, ze se to pali napr. ze zhnilych brambor, jakekoliho ovoce ci zeleni. No rekneme,ze je to chutna jako mirne ochuceny methanol a ja jsem rad, ze jsem neoslepl. Vicemene tenhle chlast dela z lidi hodne agresivni zvirata a docela to maze mozek.

takze asi tak :o)
ale jako adrenalinovany vylet to stoji za to. Ja byl na hranicich Rumunska a Srbska - tedy v casti, kde jsou i ciste ceske vesnice, takze se nekteryma Rumuna dalo domluvit i cesky (s anglictinou nepocitejte, bud Rumunsky nebo trefit na Rumuny s ceskyma predkama). Zaplaval jsem si v dunaji .. uzil si mistni prirodu a tak vubec... stoji to za to :o)

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 26 čer 2007 14:44

no moc pěkné poznatky... takových to "skutečných" pohledů na země EU a vůbec, na internetu moc není :lol: Děkuji Ti a na můj účet bych Ti objednal aspoň 2 velká ČESKÁ piva :lol: :!:
Dell Latitude XT

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 27 srp 2007 10:56

hmm.. clovek by ani neveril... ale tady se snad o prazdninach ani necepuje???

je pravda, ze jsem se pekne flakal posledni dobou, ale na jedno toceny bych snad mohl dostat ne? :o)

leon

Příspěvekod leon » 27 srp 2007 14:07

tady se čepuje pořád ... když přijde host a řekne si tak jedno pěkně orosený pivko dostane :)

KaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 31 pro 2006 20:16

Příspěvekod KaM » 27 srp 2007 19:23

návštěvnost malá - léto a všichni u vody, však počkejte až začnou plískanice a děcka se vrátěj do školních škamen (a já budu mít v práci víc času :D )
HP nx7400 + HP LP2465 - text & foto

Rexy

Příspěvekod Rexy » 27 srp 2007 20:57

to leon

<--- jestli dovolis tak tyhle dve pivka ber jako zapisny :D


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti