SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 13 úno 2010 15:58

Sony určitě má zajímavý i dobrý řešení akorát mi přijde že je neumí(alespoň v Evropě)dostatečně využít a prodat.Sony také moc nemusím pro mě je to v oblasti audio video poměrně poruchová značka,ale co se týče např. mobilů když byli ještě sami tak to jsem jim fandil a pro mě byli nej, ale zase to "neuměli prodat" a museli se sloučit.
Prohlášení,že zaspali při LCD-LED je přímo od Sony.
Pro mě je daleko spolehlivější jak si zmínil nošení v JP-Panasonic
Ale taky je pravda co se týká NB za rozumnou cenu lze jen těžko vybírat a můžu být rád že tady vůbec Sony je.Nechápu,ale proč multimediál je brán někým jako něco horšího.Naopak protože by měl umět více věcí měl by být lépe postaven.Chápu že není určen ke každodennímu nošení proto nemusí být nutně z uhlíku,ale to je asi tak vše.

wynd

Příspěvekod wynd » 15 úno 2010 13:06

Nevíte někdo kdy má konečně ta stříbrná verze přijít zase do ČR? Už vidím víc než týden jen všude "na cestě"

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 15 úno 2010 22:39

vždyt ho maj skladem v dost obchodech stačí vyhledat např tady píšou že maj 50ks :D

http://www.ab-com.cz/cz/Komponenty/Moni ... 64bit.html

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 16 úno 2010 14:25

Metsn: Na co plánuji využívat BR mechaniku? Zezačátku, než si koupím k TV BRpřehrávač, tak přes noťas semtam pustit film. A později taky třeba na filmy, když budu mimo TV nebo prostě pro čtení dat, přece jenom vleze se už na to dost uloženejch dat.

Whill: K čemu jej chci používat? Převážně na doma a někdy když budu potřebovat něco udělat, tak do práce, případně jiné aktivity. Účel použití jsem zvážil, po dlouhé obě jsem usoudil, že dost odporování notebookům a nastala doba kdy je pro mě asi platný víc než stolní. Ale i stolní PC si ještě nechám doma.

Da_Vinci: Home Premium - zoufalé. Proč?? Jako chtěl bych raději Prof nebo Ultimate, ale zase min. ty Home Premium a mě asi i budou stačit, ostatně kdyžtak i budou muset. Možná se trocha bojim spíš těch 64bit, furt čtu, že s tím můžou být problémy s programama, ovladačama atd. Ale nevím, nevyznám se.

Tak jsem se díval na Mironet dal vyhledat 1920x1080 rozlišení a matný displej a našlo mě to tenhle noťas, zřejmě maj špatné info. Maj tam totiž i že nemá e-sata a wifi n.

Proč vlastně do většiny NB rvou ty lesklé displeje? To se projevuje barevně nebo jak tak lépe nebo cena?

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 16 úno 2010 14:46

swejk21: Mluvil jsi o BR vypalovacce. Rozdil v cene mezi blu-ray cteckou a vypalovackou byva dost vyrazny. Vypalovacka je dle me pro vetsinu lidi zbytecna. Ctecka je uz pouzitelnejsi, ale verim ze az ji budes mit, tak si uvedomis, ze jsi za ni mohl usetrit. Mluvim z vlastni zkusenosti, kdy i ty filmy, co jsem si na Blu-ray koupil, jsem ripnul na externi HDD. Duvod - rychlejsi pristup k nim a hlavne ticho pri prehravani :)

Jinak leskle displaye jsou libive. Vsechno co se leskne pripouta oko vice nez neco co je matne :) Take kdyz se poprve objevily, tak se na ne (pri idealnich svetelnych podminkach) byla vetsi radost koukat. To uz ted ale neplati, jelikoz Sony se naucil delat dobre "polomatne" displaye, ktere slucuji vyhody obou.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

aizek_
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 27 led 2010 18:58

Příspěvekod aizek_ » 16 úno 2010 15:40

Tak já tento notebook mámdoma od pátku, ale již od začátku se mi zdá že pravděpodobně HDD vydavá takové jako kdyby pískání. Slyšitelné jen při práci v úplném tichu. Ale v tichu to pořád slyším a nějak mi nejde to nevnímat. Takové pískání asi normální není že? Takže zkusit odnést zpátky na prodejnu? Nebo je nějak jiné řešení co zkusit udělat aby to přestalo? Někde jsem myslím četl že zkusit znovu nainstalovat WIN. Ale tímsi nejsem jistý jestli by to mohlo pomoci?

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 16 úno 2010 16:06

Metsn: Teď co jsem popisoval, tak to ohledně BR čtečky. BR vypalovačku jsem myslel v budoucnu na vypalování filmů a zálohy. Ale chci si k noťasu koupit spíš na zálohy a přenosy dat externí disk min 500GB (Western nebo Samsung).
Ano, je dost možné že si pak řeknu že ji mám zbytečně. Ale lepší říci tohle, než že mě chybí, když je ta možnost. (Teď mluvím o BR čtečce).
No, zkoušel jsem přes flash pouštět film přes domácí kino (Samsung) a sekalo se to celkem. Nejlepší je koupit normal BR přehrávač.

Věřím, že jsou líbivé. Když jsem si vybíral LCD k PC tak mě prvně upoutaly lesklé, ale nakonec jsem zvolil matný Samsung.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 16 úno 2010 16:28

swejk21: Samozrejme ja take preferuji matny :) S tou Blu-ray cteckou mate pravdu, ona se jedna doma neztrati :) Ovsem pokud byste se rozhodoval mezi nb s Blu-ray a stolnim prehravacem, vyberte stolni prehravac. S propojenim NB + TV byvaji pomerne casto problemy.

Test flash pameti je vicemene k nicemu. Kazda flash pamet ma jine rychlosti, kazdy video soubor ma jine nastaveni kodeku a kazda televize jinak takova videa snasi. Takze to muze byt u kazdeho filmu/flasky jine.

Jinak ja osobne jedu na 160GB SSD v notebooku a 2TB externi WD...povazuji to za (pro mne) idealni.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 17 úno 2010 00:20

swejk21: já nevím proč pisatel psal že Home Premium jsou zoufalé to jsi špatně pochopil to není moje reakce ale někoho mnou zproztředkované poznatky z diskuse na czechcomputer.cz

jinak lesklé LCD nemá opodstatnění jen v líbivosti, ale v tom že lesklý neboli vyleštěný materiál má jednoduše lepší optické vlastnosti.Zkus si udělat matná okna v domě co asi uvidíš...samozřejmě je rozdíl v použitém materiálu a v tom že objekt za okny je vzdálen čímž se opticky rozostří a čím bude blíž tím bude ostřejší(lcd je těsně za oním materiálem) i přesto je lesklý v tomto ohledu lepší.Ne však natolik aby ho nepřebily protivné odrazy.

S tím BR naprosto souhlasím vyplatí se max.přehrávač a i o něm pochybuji.

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 17 úno 2010 07:53

Metsn: Určitě později BR přehrávač než věčné propojování s NB, ale teď je na to ještě brzo.

Da_Vinci: Aha, jo vlastně, nějak jsem to zazdil, že to je citace z jinama, sorry.
No jo, bohužel pomalu u všeho musí být ale, jako u lesklého ty odrazy :?

Ještě se chci zeptat, mám z jednoho časáku (Chip) aplikaci na nastavení jasu atd. u LCD TV, to můžu kdyžtak použít i na noťas, jak píšete že je potřebná ta kalibrace?

hezo
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 úno 2010 09:22

Příspěvekod hezo » 17 úno 2010 09:24

tiež mam zaujem o tento notebook, ale po precitani vsetkych stran mam zmiesane pocity... je niekto rozhodnuty na 100% prenho ?

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 17 úno 2010 11:03

nedivim se, ze mas smisene pocity, nakecalo se tady toho hodne .. ale proste jsme to rozebirali atd .. myslim, ze ten notebook jako takovy spatny urcite neni :wink:

ja tam vidim 2 hlavni zminovane problemy:
- bude to piskat? -> reseni reklamace nebo jeste lepe vyuzit moznosti vraceni pres eshop bez zbytecnych dohadu
- bude mit displej nic moc barvy? (oproti FW) -> kalibrace nebo sehnat zkalibrovany profil

da se rici, ze obe veci maji reseni, vsechny kusy urcite nepiskaji a s displejem se da pripadne neco delat... uz bych zase mohl mit vice casu, takze se na nej planuju v nejblizsich dnech podivat .. protoze videt to na vlastni oci bude rozhodujici (aspon pro mne)

hezo
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 úno 2010 09:22

Příspěvekod hezo » 17 úno 2010 11:15

ide mi tiež hlavne o chladenie... casto bravam stary book do postele len koli internetu alebo filmom a ten hukot mi ide na nervy, a to nehovorim o otom ze som vzdy zneho cely spoteny :D vidim tam vyhodu dobrej grafickej karty, oproti mojej sucasnej 8500gt to bude velky narast

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 17 úno 2010 11:31

no tak ta grafika zas neni buhvi jaka ale zla taky neni http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html .. je tam GT 330M a to je jen pretaktovana GT 240M (tak jak to ma ted nVidia ve zvyku s tim preznacovanim) .. jinak chlazeni si jedine poslechnout. Ja mam zkusenost pouze s FW a tam kdyz to jelo z baterky CPU na 800MHz, tak se pri brouzdani na netu v posteli vetrak zapnul opravdu malokdy .. tak 2x za pul hodiny a to jsem mu ucpal cely spodek. Pri behu ze site to bylo castejsi, CPU uz se taktuje na vyssi frekvence ... precejen flash na webu je potvora a potom se to seplo tak +/- jednou za 5min. Vzdy jsi slysel hlavne ten "nabeh" ktery byl dost z vostra ale okamzite to slo dolu tak zhruba na uroven hluku z HDD a do pulminuty se vypnul uplne ... jak na tom bude tady tohle Fko .. to tezko rict, ale podle toho co psal petula11 na strane 8. by to mohlo byt podobne.

//EDIT: jinak jeste u toho FW kdyz jsem dal film (jedno ci SD nebo HD), tak vetrak bezel nonstop, ale velice potichu, jen akusticky doplnoval zvuk z HDD ... film jsem zkousel jen ze site, na baterku ne. .. ale jak rikam, u Fka to muze byt jinak.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 17 úno 2010 13:02

tento notebook z tohoto fora co já vím tak koupil pouze aizek_ jinak se spíš vyčkává...,ale notebook určitě bude jedno z nej za tu cenu.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů