Přehřívání HPéček

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Pavel.Prochy
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2009 23:28

Přehřívání HPéček

Příspěvekod Pavel.Prochy » 24 úno 2010 22:40

Zdravim,

dostal se mi do ruky na vyčištění HP Pavilion DV5. Důvod proč se ke mě dostal byl, že byl moc hlučnej. Tudíž jsem ho otevřel, vyfoukal větráček, vypadlo z nej smítka prachu. Kdyz jsem ho zapnul hluk byl porad stejnej. Procetl jsem par for a byli tam nejaky stiznosti na vodivou pastu. Tak jsem notebook otevrel celej vyndal jsem zakladni desku, sundal chlazeni, nanesl novou vodivou pastu slozil zpatky a vysledek? Nic porad stejne! Nainstaloval jsem SpeedFan a kdyz PC nic nedela tak je teplota okolo 40 - 50°C. Kdyz ale zapnu videohovor na SKYPE teplota se zvýší na 75 - 80°C a šíleně to hlučí! Nenapadá Vás proc se to porad prehriva a hluci???

PS: je mozny ze jsem tam nanesl ty pasty malo? Dal jsem tam tak 2mm vrstvu na CPU

Díky Prochy

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 24 úno 2010 22:55

U pasty platí čím míň, tím líp. Ta vrstva by měla být velmi velmi tenká, rovnoměrná a téměř by měl jít vidět povrch pod ní.

Jinak to chlazení Pavilionů není obecně nijak valné. A nejsem si jistý, zda-li SpeedFan měří u notebooků správně, zkus ještě jiný program - např. HWMonitor a nech ho bežet na pozadí (zaznamenává aktuální, maximální i minimální dosažené teploty).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 25 úno 2010 08:01

Máme v rodině jeden pavilion první generace a i přes veškerou moji snahu se mi zahřívání nijak snížit nepodařilo a větráček jede nonstop a to doslova i když se na notebooku vůbec nic nedělá.
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.


Pavel.Prochy
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2009 23:28

Příspěvekod Pavel.Prochy » 25 úno 2010 13:21

jarkov1 píše:http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=23311&postdays=0&postorder=asc&start=15


Co jsem z tohoto tématu měl vyčíst? Že mam HPčko Pavilion vyhodit když ani nová pasta ani vyčištění větráčku nepomohlo?

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 25 úno 2010 16:00

hodně lidí říká Pavilionum "paviáni" ( uřvaní jsou podobně :lol: ) a chlazení moc nestišíš , maximálně dát si nějaký kvalitní ventilátor k výdechu chlazení , aby vycucával horký vzduch ven . Kvalitnější ventilátory ( olejové ložisko nebo podobné ) se dají pořídit za stovku a v provozu jsou tišší.
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 26 úno 2010 02:11

Pavel.Prochy píše:
jarkov1 píše:http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=23311&postdays=0&postorder=asc&start=15


Co jsem z tohoto tématu měl vyčíst? Že mam HPčko Pavilion vyhodit když ani nová pasta ani vyčištění větráčku nepomohlo?


Vieš, Paviliony niesú pre každého zlé notebooky. Ako najvhodnejšiu aplikáciu vidím to, ako ho používa moj kamarát. Má ho vždy položený na stole. Chodil som s ním do triedy na základku, v mojej prítomnosti ho mal v škole asi 2 krát a raz v obchodnom centre-wifi. Musí pod ním mať chladiacu podložku, inak by sa mu pri hraní prehrieval a vypínal. Keď manipuloval s displejom tak zbledol a museli sme s ním pohybovať hore-dole aby sa obraz obnovil. Napriek tomu, že ho nevynáša von a stačil by mu aj stolný, je rád že má notebook, že je cool. Ten Pavilion stál asi 23 000 sk, moje Vaio stálo 28 500 sk a je oveľa kvalitnejšie spracované, s lepším chladením. Predpokladáme, že o rok sa niečo ´´pokazí´´ a rodičia mu kúpia nový. Kamarát je rád, že ma podmienku prečo kúpiť nový notebook a taktiež je rád, že nový bude výkonnejší a povie si: mám lepší notebook ako to Jarove Vaio! Lenže pre mňa je kľúčová kvalita, lebo pri kúpe mi otec povedal: Toto, je posledný PC čo som Ti kúpil ja, ďalší si už kupuješ sám!

Záver:
Ak chceš mať doma ´´aktuálny´´ notebook, nevyhadzuj zbytočne peniaze za kvalitnejší, kúp si Pavilion, veď ho aj tak o 2 roky vymeníš za iný.

Ak ale chceš kvalitný notebook na dlho a nehráš najnovšie hry /ja ešte zatiaľ hrám/, prípadne Ti finančná situácia neumožňuje každé 2 roky meniť notebook /moj prípad/, tak zainvestuj a si kúp nejaký výkonný a kvalitný, ktorý vydrží dlho, bez blednutia, hriatia, hučania.....

K tomu riešeniu hriatia: Asi najlepšia voľba je ako kolega :D djmicho spomenul ten ventilátor, ja som s tým doma experimentoval a funguje to. Oveľa efektívnejšie je fúkať vzduch dnu-nižšie teploty, to sa však dá dosiahnuť len za predpokladu, že v notebooku ventilátor fúkať von nebude. Má to ale nevýhodu, je možné, že do notebooku takto časom nafúkaš prach.

P.s: Ospravedlňujem sa za opakujúce sa slová a mierne neštandardnú štylistiku, ale už je neskorá noc, a som unavený, preto mi to veľmi dobre nepáli :twisted:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 27 úno 2010 15:24

Pavel.Prochy:
40-50° je při nicnedělání u takového booku normální teplota (pod 40 se dostávají pouze hodně dobře chalzené booky, ale mezi ty pavilion určitě nepatří).
To, že je to hlučné a dosahuje vyšších, teplot, njn, to chazení e prostě trochu poddimenzované. Kritické teploty jsou až kolem 90-100°C.

K pavilionu jinak určitě chladící podložku, v zátěži byly schopny ty d5 k 90 lézt, co si pamatuju.

K pastě - 2mm je samozřejmě strašně moc. Pasty co nejmíň, ona tam není kvůli tomu, že nějak zázračně odvádí teplo pryč tím, že tam prostě je, od toho je chladič. Pasta pouze vyrovnává povrchové nepřesnosti dosedacích ploch čipu a chladiče (dokonale rovný povrch nelze vyrobit)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 27 úno 2010 15:59

presne tak,tej pasty tam netreba dávať veľa,lebo môže mať zase opačné účinky...

Ja som mal ako prvý NB pavilion a som strašne rád,že som sa ho zbavil čo najskôr.. :lol:
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů