ACER Aspire 5740G-434G64MN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 26 bře 2010 19:59

No tu klávesnici co má ACER 5740G mám na svém ACER 7535G má jí uplně stejnou a nemůžu si jí vynachválit. Přesný stistk, neprohíbá se (záleží dle modelu), a není lesklá!, prostě lepší klávesnici sem ještě neměl. Jinak co se týče těch mezer tak to je cca 2-3mm rozestup a když ti tam něco spadne prach,drobek,atd. tak vemeš vysavaš v nákou násadou a krásně vysaješ a je to jako z víroby. U klávesnice která je natěsnána na sobě to není ono. Jinak co se týče procesoru tak já bych sáhl po core i5 ten turbobost se využívá dost u her a dohání tím i core i7 720QM. Ostatně sem přiložím znova odkaz na recenzi: http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... nu?start=1
koukni na to rozjede každou dnešní hru. :)

mikl3
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010 12:15

Příspěvekod mikl3 » 27 bře 2010 10:33

ano, už dlouho se rozýšlím nad koupí tohohle děla, moje přítelkyně má taky jeden takový, akorát slabší, zkoušel jsem na něm udělat testy výkonosti a chlazení a všechno dopadlo velice dobře
ta klávesnice podle mého názoru malinko mouchy má, ale je pravda, že se lehce vyluxuje a je to, asi do měsíce si ho koupím

kusty
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 19 led 2010 15:33

Příspěvekod kusty » 27 bře 2010 15:11

Vlastimil91 píše:A proč tento ASUS ? To radši ten ACER As 5740 který bych řek že je silnější a levnější. Ten ASUS má core i3 která je slabší jak core i5 a ten ACER si klidně můžeš vybrat taky stou core i3. Jinak stím přetaktováním sem taky četl že to platí pro jedno jádro, ale pak sem taky četl že se klidně u té core i5 přetaktují obě dvě jádra na hodnotu 2,53Ghz pokud to nepřekročí určené TDP.... :? :) Jinak ten ASUS stojí 21tis a to na té stránce ještě uvádějí bez OS... :? :shock: . Jinak bych si nebyl jist jestli ta grafika v tom ASUS je lepší jak v tom ACER. :?


Ati 5650 je suprová grafika. Zvládne dnes úplně vše na nativní rozlišení tohoto notebooku, ale oproti GTS360M, která je v tom Asusu, je to kůlnička na dříví. Stačí se ve vláknu Asusu podívat na výsledky testů 3DMark. Co se týče toho procesoru tak i3 bych se nebál že nebude stíhat. Aspoň tedy u her. Ale já osobně jsem stejně zvolil verzi s i5. Myslím že verze 434G64MN je nejvyváženější, ale to je jen můj osobní názor. Proto jsem si ho taky koupil :)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 27 bře 2010 15:21

No to jo. Jako já bych sáhl spíš po tom aceru je přeci levnější. Jen co jsem se dočetl v té recenzi co sem sem dal tak prý nemá moc dobré repro a baterye je taky poslabší typ. No já si budu kupovat v dubnu ten ACER 8942G tak sem zvědav. Jen sem se pořát nedozvěděl jestli jde do něj dát ten 1TB HDD výška 12,5mm 640Gb má 9,5mm. A taky nevím co je to to RAID pole jen vím že to něco z HDD ,ale co nevím. :( :?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 27 bře 2010 15:25

• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 27 bře 2010 15:40

dík přečtu si to tam a dám vědět jak sem to pochopil. :)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 bře 2010 00:36

no takže ten RAID je docela nanic. Na RAID 5 je třeba 3HDD což notebook nemže nabídnout jen náké od 60tis třeba Goldmax panter. No RAID 0 zase zrychlí ,ale prý spolehlivost je trochu na nic když vám odejde jeden HDD tak stratíte i věci na druhém HDD což je docela nepraktické. A RAID 1 je zas naprd v tom že na druhý HDD dělá kopie z prvního HDD. No tak jak to vypadá tak ten RAID asi neviužiju. :? :)

miso.okruj
píše často
Příspěvky: 204
Registrován: 07 lis 2007 13:11

Příspěvekod miso.okruj » 28 bře 2010 15:09

vyuzijes...RAID0...nevytazis ho ako serverove stroje takze disk by ti odist nemal...a ak mas to asi ako ked mas jeden...odide ti a si v...taze ked to das do RAIDU aspon bude rychlejsi:P...na hry je to super vec;)
Dell E5470

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 bře 2010 18:35

oka dík takže až to tedy budu dělat mám dát tedy RAID0 jo?

torpeddo
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 24 led 2009 23:11
Bydliště: Bažiny :-)

PANTY

Příspěvekod torpeddo » 30 bře 2010 21:04

Zdravím, nezůstane mi display po chvíli používání v ruce ? Jsou ty panty pevný? Nevypadá to lacině? :)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 30 bře 2010 21:24

Tak toho se bát nemusíš že ti něco zůstane v ruce. Přečti si recenzi na pctuning.cz dával sem tu pár odkazů zbět na něj recenzi z pctuningu. Jinak že je tak levnej to je proto že acer si nebere tolik peněz za značku jako HP,Fuistu Siemens, Toshiba,atd.. :)
http://img707.imageshack.us/i/tacticalfacepalm.jpg/

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 30 bře 2010 21:32

Vlastimil91 píše:Jinak že je tak levnej to je proto že acer si nebere tolik peněz za značku jako HP,Fuistu Siemens, Toshiba,atd.. :)


Tak dobře jsem se už dlouho nezasmál. Kdybych to neviděl, nevěřil bych, že tenhle mýtus ještě v dnešní době existuje.

Tohle si můžeš tak maximálně namlouvat před spaním, aby ses cítil dobře, ale žádná fakta, kterými bys tohle tvrzení mohl podepřít nemáš a nikdy mít nebudeš, protože neexistují. V dnešní době si nikdo nemůže dovolit nechat si připlácet jen tak "za značku". ku*** to je takový čecháčkovství tohleto. To je jako když si někdo votuní káru a myslí si, že napráská sporťáku, co stojí 4x tolik... nenapráská. A když už ano, tak se za další zatáčkou rozsype.

Za kvalitu se platí, ale za značku? Ne.

EDIT: Stejně většina uživatelů dojde nakonec k tomu, že nejsou tak bohatí, aby si mohli dovolit kupovat levné věci.

Tak si to přeber.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 30 bře 2010 21:44

no nevím jak bere te tu kvalitu já mám acer kámoš má toshibu a že by bylo rozdíly se mi moc nezdá. Oba ho máme oůl roku a vše je jak má bít. Máme skoro stejnou víbavu jen on má 2Mpx kameru a něco ještě. já za acer dal 17500kč a on 23500kč.

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 30 bře 2010 22:09

No to si tedy nemyslím, že je to mýtus. Komponenty jsou ve všech noteboocich takřka totožné a pochybuji, že si je např. sony dělá samo. Takže poslední věc co může zvednout cenu je šasí a pochybuji, že i kdybych měl komplet šasí z hliníku, tak že by to stálo např. o 5000,-Kč více. Takže za co zákazník dá ty peníze navíc? Za značku a image firmy. Můžou mít nadstandartní služby jako je oprava notebooku u zákazníka doma, ale určitě by to nemělo stát tolik. Někdo tady může argumentovat, že Dell, Sony a pod. jsou spolehlivé značky a nemají takovou poruchovost jako Acer, Asus a pod. Z čeho posuzuje takový člověk, že je ta a ta značka horší? Z fora a na fora píšou většinou lidi co mají nějaké problémy a ti kteří je nemají tak většinou ani taková fora nevyhledávají. To že tu píše tolik lidí, že se jim pokazil Acer, Asus a pod. je dáno tím, že tyto značky jsou u nás nejprodávanější a tím pádem je i více zákazníku co mají nějaký problém. Já v okolí sebe neznám nikoho kdo má Dell nebo Sonny, drtivá většina má Acer, potom Asus a MSI. Mám doma 3 notebooky Acer, stáří 4 a 3 roky a potom čerstvě jednoměsíční dítě :D a do současné doby jsem neměl ani s jedním žádný problém (ťuk, ťuk). Zase na druhou stranu znám kolegu, kterému dva Acery odešli, ale po rozhovoru s ním se ani nedivím, jelikož alespoň v druhém případě notebook postupně uvařil a to proto, že ho často měl na posteli bez podložky a zakryl tak větrák a i tak mu odešel až po dvou letech čemuž se dá říkat úspěch.
Původně: Acer Aspire 5520G-502G25Mi AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, SMulti, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, NVIDIA 630M

Nyní: Obr Acer Aspire 8942G

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 30 bře 2010 22:18

No to je tak i umě já mám acer už dlouhou dobu tuto žnačku vedu a musím zaklepat nikdy nenastal žádný problém. Bracha má Toshibu a tam odešel HDD a ted mu odešla i mechanika a má ho teprv 1rok. Jinak plno lidí kolem mě má taky acer,asus a nemaj sněma problémi. To asi náký člověk bud narazí na blbý kus tak jako já u telefonu. Kámošovy stejná nokie jela v poho a umě sní pořát něco bylo až sem jí vyreklamoval a vzal si HTC a tam není už po 4měs. zádný problém. Jinak co se týč záruky tak acer nabízí taky rozšíření ,opravu u zákazníka, pojištění,atd... To třeba ASUS u G73 nenabídl. :) :) :wink:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů