ACER Aspire 5740G-434G64MN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 30 bře 2010 22:20

Pleteš se. Je přece tolik dalších faktorů, které mají vliv na výslednou kvalitu. Návrhem šasi počínaje a výstupní kontrolou konče. Také ceny materiálů a jejich zpracování (plast vs kov) něco stojí. 5 tisíc navíc za komplet kovové šasi? To je imo docela reálná suma.

Prohlašovat tady o Aspiru, který je evidentně zaměřený na jediné - vysoký výkon za nízkou cenu, že má kvalitní šasi je zvrhlost. Pokud se na to někdo ptá, tak je zjevné, že od notebooku očekává i něco víc, než jen, že ho za 2 roky vyhodí a koupí nový (a při troše štěstí ani nestráví moc času na reklamacích).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 30 bře 2010 22:42

Reklamace u Aceru nejsou problém, zavoláš tam a po dohodě na termínu ti domů přijede PPL a vezmou si ho a potom ti ho zase dovezou, takže nemusím nikam chodit a vše si vyřídim z domova. 5000 za šasí je moc a tomu věř vzhledem k ceně hliníku a kolik ho jenom spotřebují na výrobu šasí. Předchozí Aspire jsem přenášel poslední rok a půl každý den a kromě oděrek to na něm nebylo znát,šasí nikde nevrzalo a všechno drželo jak má. Jo promiň vrzalo a to pod levou dlaní a to až v okamžiku, kdy mi notebook spadl ze stolu na betonovou podlahu, což není tak hrozné když přežil takový pád. Acer se za posledí roky co se týče zpracování zlepšil a mě osobně nestojí za to vyhodit za stejnou konfiguraci o 10000 víc, jen proto, že to má lepší obal, ale vnitřnosti jsou stejné. Tohle je věc názoru každého a jaké má dotyčný priority.
Původně: Acer Aspire 5520G-502G25Mi AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, SMulti, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, NVIDIA 630M

Nyní: Obr Acer Aspire 8942G

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 30 bře 2010 22:51

No, jestli jsou Aspiry takhle pevné, tak ostatní multimediály jsou v tom případě z ocele a business notebooky jsou ze superodolných materiálů určených do vesmíru :lol:
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 30 bře 2010 22:55

David Barborka píše:Reklamace u Aceru nejsou problém, zavoláš tam a po dohodě na termínu ti domů přijede PPL a vezmou si ho a potom ti ho zase dovezou, takže nemusím nikam chodit a vše si vyřídim z domova. 5000 za šasí je moc a tomu věř vzhledem k ceně hliníku a kolik ho jenom spotřebují na výrobu šasí. Předchozí Aspire jsem přenášel poslední rok a půl každý den a kromě oděrek to na něm nebylo znát,šasí nikde nevrzalo a všechno drželo jak má. Jo promiň vrzalo a to pod levou dlaní a to až v okamžiku, kdy mi notebook spadl ze stolu na betonovou podlahu, což není tak hrozné když přežil takový pád. Acer se za posledí roky co se týče zpracování zlepšil a mě osobně nestojí za to vyhodit za stejnou konfiguraci o 10000 víc, jen proto, že to má lepší obal, ale vnitřnosti jsou stejné. Tohle je věc názoru každého a jaké má dotyčný priority.


V tom máš pravdu. Když dáváš na reklamaci tak přijede PPL a i ti ho doveze a to zdarma když je to v záruce. Jinak oprava trvá 14dnů i když z pravidla na to maj 30dnů. rychlost je výhra. :wink: Jo jinak dát jen za šasi o 10tis víc by se mi nachtělo když vím že to za rok vyyměním nebo za dva. Prostě acer má výkon/cena a kvalita/cena.... vyrovnané...
U jiných značek je to výkon ***/cena***** bohužel cena je vzdy nadsazená. :cry: :wink:

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 30 bře 2010 23:14

Nemyslel jsem to tak, že jsou super pevné, ale je to poslední dobou o něčem jinémm. Určitě by to při každodenním hrubém zacházení dlouho nepřežilo, ale to už je o jednotlivcích jak se svým notebookem zacházejí a já si na své věci dávám pozor a zacházím se svými věcmi opatrně. Pokud bych chtěl notebook do terénu, tak bych určitě šáhl jinde a při výběru bych se zaměřil na váhu, výdrž a kvalitu šasí, ale pro přenos mezi domovem a kanceláří pro mě stačí Aspire a to nemluvím o nynější velikosti displeje, což je pro mé účely luxusní.
Původně: Acer Aspire 5520G-502G25Mi AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, SMulti, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, NVIDIA 630M



Nyní: Obr Acer Aspire 8942G

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 30 bře 2010 23:39

No to já se taky chovám k notebooku i dalším věcem pečlivě. Já se se spracování velmy spokojen :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 31 bře 2010 00:00

kvalitní tělo = tělo, které po 2 letech intenzivního tahání vypadá pořád stejně :)

k šasi - neplatí se navíc pouze za materiál.
- kvalitních notebooků se prodává méně, protože je méně lidí, kteří kvalitu chtějí (pro většinu je důležitější cena, výkon). Za ty peníze navíc se musí zaplatit i vývoj toho notebooku, tedy konstruktéři, testeři, apod.
- notebooky mají přísnější kritéria při testování a abslovují více testů, např. různé systémy ochran disků při pádech (gyroskop.čidla), klávesnice odolné proti polití, atd.. toto vše se testuje navíc a více to taky stojí.
- náročnější a dražší výr. technologie (slitiny vs. plast)
- patenty výrobců (těch bývá např. u business notebooků taky více, zatímco multimediály se často nechávají dělat zakázkově u jiných firem)
- jistá exkluzivita a marketing, cena za vyšší kvalitu (něco podobného jako to, že BMW nikdy nebude za stejné peníze, jako třeba renault a přitom obojí je taky jen kupa plechu, kovu, atd...)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 bře 2010 08:10

Chlebovnik píše:
Vlastimil91 píše:Jinak že je tak levnej to je proto že acer si nebere tolik peněz za značku jako HP,Fuistu Siemens, Toshiba,atd.. :)


Tak dobře jsem se už dlouho nezasmál. Kdybych to neviděl, nevěřil bych, že tenhle mýtus ještě v dnešní době existuje.

Tohle si můžeš tak maximálně namlouvat před spaním, aby ses cítil dobře, ale žádná fakta, kterými bys tohle tvrzení mohl podepřít nemáš a nikdy mít nebudeš, protože neexistují. V dnešní době si nikdo nemůže dovolit nechat si připlácet jen tak "za značku". ku*** to je takový čecháčkovství tohleto. To je jako když si někdo votuní káru a myslí si, že napráská sporťáku, co stojí 4x tolik... nenapráská. A když už ano, tak se za další zatáčkou rozsype.

Za kvalitu se platí, ale za značku? Ne.

EDIT: Stejně většina uživatelů dojde nakonec k tomu, že nejsou tak bohatí, aby si mohli dovolit kupovat levné věci.

Tak si to přeber.
Toto je diskutabilní téma.Neviděl bych to tak jednostranně.Stále se na trhu platí za IMAGE značky.To se nedá zpochybnit.Nově zavedení výrobci na trhu toto musí dohánět cenou.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 31 bře 2010 13:02

No tak jasné ,ale já právě nejsem ten co vyhazuje peníze do větru. A když to člověk srovná tak na to má stejnou záruku někdy se dá i rozšířit. :? :)

vlastousek
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 bře 2010 08:37
Bydliště: Dolní Dubňany(Dukovany) okr.Znojmo

Příspěvekod vlastousek » 31 bře 2010 21:09

Vlastimil91 píše:No tak jasné ,ale já právě nejsem ten co vyhazuje peníze do větru. A když to člověk srovná tak na to má stejnou záruku někdy se dá i rozšířit. :? :)

To máš pravdu našel jsem tento http://www.megaobchod.cz/notebooky/sony ... =srovnavac Sony ma menší disk jen 500GB ale zase má e-sata a sasi asi kov a je to sony ale stoji 21tacu ale vnitrek na chlup stejny s acerem http://eshop.imarkt.cz/d.NBA0AS05740DG00.html
Akorát právě nevim proč ten seznam nenajde levnejsi cenu kdyz se da sehnat za 18 tacu v alze nebo v tuziku za 17,2.
A nevite co se deje že jsou stále nedostupné nějaký problém u ACERU? nebo co se děje? A koupili byste si nekdy NOtas ze zahranici a por od kud muzete hodit odkaz ja hodne casto hledam v Britanii na http://WWW.twenga.co.uk
Dik VČ
PS: ted jsem objevil i verzi s Core i7 620m ktery je v zebricku procesoru na 11 miste kdezto i5 430 je na 30miste vyplatise priplatit si stoji 22 tacu a prodava se jen v Alze http://www.alza.cz/acer-aspire-5740g-62 ... 149061.htm

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 01 dub 2010 00:57

Ze zahraničí = anglická klávesnice, anglický os, záruka žádná nebo 1 rok. Navíc kupovat to po Evropě se nevyplatí - 1 USD = 1 EUR

Jinak Vlastimile, tebe to pořád baví? Nechceš už si konečně něco koupit?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

vlastousek
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 bře 2010 08:37
Bydliště: Dolní Dubňany(Dukovany) okr.Znojmo

Příspěvekod vlastousek » 05 dub 2010 00:20

[quote="javak810i"]Ze zahraničí = anglická klávesnice, anglický os, záruka žádná nebo 1 rok. Navíc kupovat to po Evropě se nevyplatí - 1 USD = 1 EUR

Jinak Vlastimile, tebe to pořád baví? Nechceš už si konečně něco koupit?[/qu
ote]
Mě ale mě baví ptát se a hledat :-) A našel jsem jeden užasný notas v Americe http://www.cowboom.com/store/productDet ... tID=651446 uplně jsem užasl je to Asus (G51VX-RX05) za 700dolaru ma lepsi grafiku GTX 260m ale procesor nevim zda by to tam nekazil na velikopsti HDD preci nezalezi hlavni grafika a procesor :-) tak co zase mě zkritizujte jsem připraven se bránit :-) Brou VČ

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 05 dub 2010 01:18

Ty máš 2. účet? :shock: :lol:
Jinak no cena to není špatná, ale procák nic moc a notebook nic moc. Přehřívá se, audio stojí za hoven, ale 700 doláčů jde.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

gladipl
píše často
Příspěvky: 116
Registrován: 19 lis 2008 16:54

Příspěvekod gladipl » 06 dub 2010 22:31

Nemam ziadne skusenosti s Acerom takze neviem posudit jeho kvalitu prevedenia, ale kedze ste tu rozoberali porovnavanie aceru s inymi a hlavne drahsimi znackami tak ku tomu sa viem vyjadrit. Pouzival dell kazdy den uz takmer rok a pol a za rok a pol s dellom som sa naucil len jednu vec dell nikdy viac. A kedze u mna bol technik uz 3 krat a chyba stale zostava a uz na tom mojom studiu vymenili skoro vsetko tak sa len modlim, ze nebudu robit problemy, ked budem chciet peniaze naspat. Inak uvazujem o kupe tohto aceru, ale este nie som rozhodnuty. PS: na mojom studiu vrzga snad vsetko a to som ho za cely cas prenasal asi 5 krat a chovam sa ku nemu naozaj vzorne. Takze nemyslim si, ze znacka zarucuje dokonale sasi a to mam kamarata, ktoremu na latitude uz dva krat praskli klby.
Asus X53SV 15,6"(1366x768) i3-2310m,4Gb ram,500Gb 5400ot. hdd,geforce gt 540m 1Gb

Sony Vaio VPCEB1S1E 15,5"(1366x768) i5-430m,4Gb ram,500Gb 5400ot. hdd,ati radeon hd5650 1Gb(money back)

naab
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 06 dub 2008 14:50

Příspěvekod naab » 10 dub 2010 19:54

Uz by som ho takmer bral koli vykonu a cene, ale po precitani si recenzie
http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... dovou-cenu som trocha pribrzdil. Pisu ze pri vytazeni je dost hlucny.. Je to pravda ?A tiez sa mi vidi trochu rozmerny...
Kupovat chcem buduci tyzden tak ak niekto nepride s niecim obdobnym, ale s tichym chladenim, tak asi vezmem ten acer..
Dalsia vec k chladeniu..., vyvod tepleho vzduchu to ma vzadu a ja mavam notes takmer oprety o stenu takze to by mohol byt asi problem..
No a este je tu k chladeniu nezodpovedana otazka v dotazoch pod recenziou:
Skutečně je teplota disku v klidu 50 a při zátěži 75 stupňů? Nejedná se spíš o grafiku? Pokud je to na disku tak by to mělo být asi vytknuto a přidáno do mínusů...
RE: Teplota disku? - Pyshtone 26.3.2010 10:00:43 84.42.198.xxx 70
Souhlasim s reakci a rad bych pozadal o upresneni, zda jde o HDD ci GK. Ktery program byl pouzit pro odecteni teplot ? Pokud je disk v zatezi o 10 °C teplejsi nez CPU, tak je s chlazenim NTB neco seredne spatne...


Teraz jak sa na to divam, v cene nieje napajaci adapter? Cize + dalsich 42 eur? To si snad robia zarty..

Vie niekto vniest trocha svetla k tymto nezodpovedanym dotazom ?
Diky


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů