SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 01 dub 2010 02:49

Whill: já ten Asus tady dával spíš jao typ pro onoho človíčka i mě se musí notes líbit, ale je nutno dodat že dost věcí co vypadá na fotce podivně bývá někdy v realu hezčí než věci vypadající na fotce pěkně :) mě nevyhovuje hlavně váhou.Ale stějně si ho omrknu. Jinak brát si EB jako multimediál i kdyby byl vychytanější než eFko mě teda ani nehne. Multimediál s multi chrastítky(repro)...to bych se styděl někomu na tom pustit film.A koukám že to není u Sony poprvé jak zmiňuje alfah4ns

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 01 dub 2010 11:50

Da_Vinci: Ten Asus se mě nějak nelíbí, ale dík za tip. Taky se mě musí i líbit, a to nejvíc splňuje asi tohle Vaio.

Whill: - A výkonstně i5 (520) oproti C2D (P8700)
- no jo, ty zvuky by mě taky jistě vadily nejspíš.
- taky bych nechtěl koupit a pak vracet, už jen skrz věčného nahrávání a mazání dat atd.
- design se mě taky zdá jako jeden z nejlepších
- myslíš, že Sony vydá něco nového?
- taky ještě můžu nějakou dobu počkat, tak to asi udělám.
- právě já ho přes e-shop nejspíš kupovat nechci
- mám ale domluvené se známým, že jak jim dojde do obchodu, tak se na něj mrknu. Navíc je tam maj puštěné celé dny, tak říkal, že uvidíme co to pískání.

Metsn: Díky za info. A jak často dělá Sony refresh? Naděje je spíš nulová, že by se dostal do ČR?

marian22: To se máš, já takové štestí mít jistě nebudu :o(

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 01 dub 2010 12:54

Prumerne kazde tri mesice. O tom jak je Sony CZ dovazi nemam poneti, ale nekdo jiz zminoval, ze kazdy refresh tu vzdy neni...
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Becko.O
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 bře 2010 17:06

Příspěvekod Becko.O » 02 dub 2010 17:51

Mam takovej mozna blbej dotaz :)) Me tenhle notas fakt pritahuje a asi do nej zkusim jit :D Jenom nevim jak to je s tim pripadnym vracenim do eshopu pac s tim jeste nemam zadny zkusenosti... :) Muze mi nekdo prosim popsat celej ten proces? :) Mam jim do toho shopu nejdriv napsat a pak teprv poslat zpatky NB nebo staci proste poslat a penize mi nejak prijdou?

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 02 dub 2010 19:01

Da_Vinci: Ohledne repraku v Fku ... neco na nich pousti tady http://www.youtube.com/watch?v=ja0h_oiD ... re=channel .. od 7:30 min. tam o tom hovori, nevim jestli jsi to videl, tak kdyztak koukni. Mozna by ti ani tak nevadil zvukovy projev (ten je urcite o neco lepsi nez v FW - asi to ma v ramci rady nenapadnou vzestupnou tendenci, podle toho co jsem tady cetl o FZ), jako spise ty lupance, jak uz jsem ti psal vedle. To jak ztlumis pres mute a zase to mute zrusis tak se z toho s vysokou pravdepodobnosti ozve docela slupka jaksfina :lol: .. Delalo to uz FW (u vsech 3 co jsem mel), a verim, ze to nebude projev jednoho kusu ani u Fka. Na zleknuti navstevy je to idealni :) .. Je fakt, ze na takovem NB by uz snad ty repracky mohly byt trochu solidni aby ses za ne v pripade nutnosti jejich uziti nemusel stydet, jak rikas... a jeste u Sony to vypada obzvlast komicky, to uznavam.

Jinak jak se znam, ja stejne do kvetna vychladnu a znovu zkusim to Fko jeste nejak "znasilnit", uvidi se...

swejk21: Ohledne vykonu mobilnich CPU se zkus pro orientacni pohled kouknout treba tady http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html ... S tim prehravanim mazanim dat atd, vsak na tom nic neni, udelas recovery, je to automatika .. a data na zbrusu novy notebook stejne prvnich 14 dni urcite pretahovat vsechna hned nebudes. Jestli sony vyda neco noveho, to ja nevim, jeste muze pripadat v uvahu 17,3 verze EC (az se ji tady Sony uraci dovezt), ale to je uz docela padlo... kdyby tu dotahli jeste aspon EB s FHD ... Jinak mozna refresh Fka jak psal Metsn .. ale od toho si moc neslibuju a stejne to je vse ve hvezdach. Jinak nevim, proc to nechces kupovat pres eshop, je to naprosto bez rizika, i kdyz mi to taky nevoni jim to vracet, je to cele o tom, ze nedodali zbozi v kvalite, jakou jsem ocekaval, takze ciste svedomi mam. Jestli si delas iluze, ze v obchode neco odpozorujes ohledne zvuku z elektroniky, tak na to rovnou zapomen. Nebudes mit na to klid a uvidis to poprve, to je hlavne ten zasadni problem, protoze nebudes vedet na co se presne zamerit. Pokud trochu nevis jak se ten NB chova po strance chlazeni, tak mozna neodpozorujes ani to piskani vetraku - strucne receno, hledat na tom chyby v obchode je na dve veci. Pokud tam mas ale znameho, treba se nejak rozumne domluvite a pohrajes si s tim dele a v klidu .. nejidealnejsi je stale ovsem mit to doma na stole.

Metsn: Me by hlavne zajimalo, co by na tom tak chteli menit (v tomto pripade teda uz v kvetnu). Z vykonnostniho hlediska moc neni co, mozna pocarujou zase nejak jinak s vybavou, ale to je jen dusledek jejich debilni politiky, ze tady nabizime tohle a tu toto a za chvili to otocime, tu neco pridame tu ubereme ... to snad ani neni refresh. Nevim jak ty, ale ja nejakou zmenu v konstrukci ci navrhu takto brzy moc necekam.

Becko.O: Urcite je dobre se pred koupi podivat do obchodnich podminek konkretniho eshopu (ne ani tak z duvodu, ze by to neuznavali, to oni musi ze zakona bez ohledu co si nekde napisou, ale spise z duvodu jestli s nima nebude nejaky problem a nemaji tam nejake hacky ci pasaze k pozastaveni). Pred pripadnym vracenim je dobre zavolat a zeptat se jak to nejlepe provest, protoze jak to probehne, to zalezi na tom jak si to ten ktery eshop resi. Kazdopadne ze zakona mas 14 dni na odstoupeni od smouvy bez udani duvodu (zbozi musis vratit neposkozene v orig. obalu, to je jasne) a oni maji 30 dni na vyrizeni zadosti a vraceni penez. Toto je ve zkratce v zakone. V Datartu mas postup treba primo docela podrobne rozepsan v jejich obch. podminkach. Tam to probehlo tak, ze stacilo poslat mail s oznamenim o odstoupeni od smlouvy, s cislem faktury a cislem uctu, na ktery ti maji zaslat kupni cenu. Zbozi muzes normalne odnest na libovolnou kamennou prodejnu Datart (tady prave durazne doporucuji vybrat si eshop, kde to pak muzes donest osobne - odpada ti baleni a starosti s posilanim nekde do prdelovic). Na kamenne prodejne si zbozi prekontroloval clovek na reklamacnim (dost letmo a ani to nezapinal, navic to sbalil -no to je silny vyraz- zpatky do krabice jak nejakou drevenou desku -a doma si s tim clovek tak dava zalezet-, jim je to fuk, prodavaji to jak pytle brambor a nejaky rozbaleny vraceny kus je fakt zrejme netizi). Zaroven mi vratil fakturu, kde pripsal, ze zbozi je v poradku a bylo prevzano a pripojil beznou formulku, ze jsem nespokojen s vyrobkem. Jeste tyz den mi volala zenska z eshopu kvuli toho mailu, prachy dojdou do 10dnu na ucet (ze zakona na to maji 30 dni jak jsem uz zminoval).

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 02 dub 2010 20:46

Whill píše:Metsn: Me by hlavne zajimalo, co by na tom tak chteli menit (v tomto pripade teda uz v kvetnu). Z vykonnostniho hlediska moc neni co, mozna pocarujou zase nejak jinak s vybavou, ale to je jen dusledek jejich debilni politiky, ze tady nabizime tohle a tu toto a za chvili to otocime, tu neco pridame tu ubereme ... to snad ani neni refresh. Nevim jak ty, ale ja nejakou zmenu v konstrukci ci navrhu takto brzy moc necekam


Tyhle "obnovy" rady vetsinou prinasi malickosti jako jiny vyber HDD/CPU/barvy...plus dost lidi veri ze se snazi vychytat mouchy. Z hlediska vnejsiho designu se urcite nezmeni nic, z hlediska vnitrniho se v tak 85% take nic nezmeni. Kazdopadne se vzdy zmeni trochu radove cislo.

Znam lidi co vzdy cekaji az na 3 generaci, aby meli jiz ty mouchy vychytane...ale tomu ja moc neverim a nemel bych tu trpelivost. Me Z je take 1st gen, koupene skoro hned co to slo a slouzi :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

rbesedic
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2010 23:52

ventilator

Příspěvekod rbesedic » 02 dub 2010 23:57

ahojte,vyriesil uz niekto problem s ventilatorom po windows update?cital som ze je ten problem relativne dost rozsireny ale nikde som sa zatial nedocital ci to niekto vyriesil....problem je v tom ze hned po nabehnuti WIN sa ventilator pusti na plne otacky a ide stale naplno aj ked sa na notebooku nic nerobi.....nechce sa mi ho hned posielat do servisu kedze ho mam ani nie tyzden....ale asi budem musiet.dik za help...

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 03 dub 2010 01:39

to all: na czc diskuzi se objevili dalsi dva piskavci do klubu ...

Metsn: ok, takze jak jsem tusil, barvicky, disky, blbinky, sachy s konfiguracemi :) ... no cekat na X-tou generaci je ale asi sport jen pro zaryte fanousky znacky nebo milovniky napeti, protoze jeden stejne nikdy nevi jakou podpasovku tomu Sony zasadi treba s tou 3. generaci .. to je fakt asi jenom pro fajnsmekry. Treba jsem moc pesimista a neco se upravi i po strance ruznych problemu, ale jestli by to melo byt uz v kvetnu, tak to je opravdu docela dost brzy.

btw, ted jsi mne nechtene pobavil vetou "dost lidi veri ze se snazi vychytat mouchy" .. to se nedivim, ze veri, vsak to je tak trochu heslo Sony .. make.believe :lol: ... ja verim taky, ale radeji uz jen sam sobe :lol:

rbesedic: Tak to je mi zas nejaka novinka, tenhle NB ma za sebou tak kratky zivot .. a tolik problemu aby clovek jinde pohledal. Pokud vim, tady se to snad jeste neresilo. A to se deje po instalaci neceho z Win Update? Ja jsem nic takoveho nezaznamenal, ale NB uz nemam. Kazdopadne, pokud ti to dela po aplikaci neceho (i kdyz si moc neumim predstavit ceho) z Win Update, tak ti asi v servisu moc nepomohou, resp. maximalne udelaji to, co muzes provest i ty. Ten update proste odinstaluj, ne? Nebo zkus pouzit nejaky bod obnoveni nebo v krajnim pripade udelej recovery a priste ten update neinstaluj (uz se snad zjistilo, ktery to je).

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Re: ventilator

Příspěvekod Metsn » 03 dub 2010 09:07

rbesedic píše:ahojte,vyriesil uz niekto problem s ventilatorom po windows update?cital som ze je ten problem relativne dost rozsireny ale nikde som sa zatial nedocital ci to niekto vyriesil....problem je v tom ze hned po nabehnuti WIN sa ventilator pusti na plne otacky a ide stale naplno aj ked sa na notebooku nic nerobi.....nechce sa mi ho hned posielat do servisu kedze ho mam ani nie tyzden....ale asi budem musiet.dik za help...


Mrkni do nastaveni Sony Centre, jestli nahodou nemas nastaveny Max Performance profil. Pokud ano zmen ho na Balance. Pokud to nepomuze, tak ten nb neodnasej do servisu, ale rovnou ho vrat tam kde jsi ho koupil a vezmi jiny kus.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

rbesedic
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2010 23:52

Re: ventilator

Příspěvekod rbesedic » 03 dub 2010 15:45

Metsn píše:
rbesedic píše:ahojte,vyriesil uz niekto problem s ventilatorom po windows update?cital som ze je ten problem relativne dost rozsireny ale nikde som sa zatial nedocital ci to niekto vyriesil....problem je v tom ze hned po nabehnuti WIN sa ventilator pusti na plne otacky a ide stale naplno aj ked sa na notebooku nic nerobi.....nechce sa mi ho hned posielat do servisu kedze ho mam ani nie tyzden....ale asi budem musiet.dik za help...


Mrkni do nastaveni Sony Centre, jestli nahodou nemas nastaveny Max Performance profil. Pokud ano zmen ho na Balance. Pokud to nepomuze, tak ten nb neodnasej do servisu, ale rovnou ho vrat tam kde jsi ho koupil a vezmi jiny kus.


Dik za radu ale mam to nastavene na Balance.Nebude to v nastaveni ale asi v nejakom drivery ktory sa aktualizoval,pretoze zacalo to az po aktualizacii.....dovtedy som sa vytesoval ze mi nic nepiska....

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 03 dub 2010 16:48

Pokud si tim jsi jisty, tak doporucuji provest restore a pak pripadne instalovat posledni aktualizace po jedne at zjistis co to je.
Naposledy upravil(a) Metsn dne 03 dub 2010 18:10, celkem upraveno 1 x.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

rbesedic
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2010 23:52

Příspěvekod rbesedic » 03 dub 2010 17:55

Metsn píše:Pokud si tim jsi jisty, dak doporucuji provest restore a pak pripadne instalovat posledni aktualizace po jedne at zjistis co to je.


ano presne to este vyskusam,dik
SONY VAIO F11Z core i7 ,8gb ram,diplay premium,BD

Tomiga
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2008 17:27

Příspěvekod Tomiga » 04 dub 2010 20:46

rbesedic: Normálně s tím běž na reklamaci a zbytečně se v tom nehrab. Měl jsem stejný problém a vyměnili mi to bez řečí. Krom toho mi po zaklapnutí víka vždy umřel a nešel oživit, jen se spustil větrák naplno. Nový kousek je tichej... :D

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 05 dub 2010 01:37

Whill: mě se tenhle notes taky momentálně zamlouval nejvíc,ale ty problémy kolem něj jenom narůstali,takže jsem to zatím vzdal a čekám...a hledám zase i jinde. Čekám buď na něco úplně nového nebo,že se vyřeší stávající problémy.Bohužel nevím jestli má F stejný repro jako EB to ještě odzkouším.Pokud ano bude to pro mě asi nepřekonatelná bariera.Jak hrálo FW nevím. Lupance jsou hrozný,ale ty bych ještě překous.
To video jsem neviděl dík za něj. Nechápu proč tam nějaký ten woofer neudělai.Hlavně že mřížka vypadá jako kdyby tam bylo nevím co po dní.

Tomiga
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2008 17:27

Příspěvekod Tomiga » 05 dub 2010 23:58

Da_Vinci: Rozhodně záleží na kusu, já jsem se toho nebál a šel jsem do něj. Po první reklamaci a výměně za jiný jsem spokojen. Žádné pazvuky, vše funguje jak má a dokonce repráčky jsou o poznání kvalitnější než u předchozího kusu. Nic lepšího ve stejné cenové relaci jsem na trhu v současné době nenašel. Nebát se toho a koupit v obchodě kde příp. reklamaci ihned vymění.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů