Lenovo y505 i3 x i5 (x samsung)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Paxman
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2010 22:39

Lenovo y505 i3 x i5 (x samsung)

Příspěvekod Paxman » 07 dub 2010 16:09

čas ubíhá, ale Lenovo y560 nikde...
rozhodl jsem se tedy pořídit si y550p, protože nabízí grafiku g240, jistotu značky lenovo a procesor i3/i5
problém je, že bych ntb uvítel do 20K

což splňuje verze s i3
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

verze s i5 stojí o dva klacky více, ale zase k ní přibalují kvalitní myšku, kterou bych si zřejmě musel dříve nebo později pořídit, protože má stávající mi asi stačit nebude
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

verze s i7 je mimo finanční okruh :(

jako alternativ sem zvažoval: Samsung R580
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

který má podobné parametry (i3 sice slabší 330 místo 350, ale zase o malý chlup lepší grafiku g330, ikdyž v praxi asi nepůjde poznat rozdíl mezi ní a 240kou) jako výhodu tu vidím přibalený externí hdd, který bych mohl používat nejen na notesu, ale i na pc. Nevýhodou je slabší baterie a chybjející zkušenost se servisem Samsungu pro notbooky, protože s nimi v česku teprve začíná. Červený design mi nevadí. Do verze s i5 bych asi nešel.

vybírat můžu ještě minimálně dva týdny, ale nevěřím, že by do té doby přišel y560, maximálně možná s trochou štěstí y460(který se prý ale přehřívá :(

potřeboval bych tedy pouze pomoct poradit jestli se vyplatí investovat do i5, nebo jestli by nebylo lepší vybrat samsung?
nebudu používat CAD, ani úpravu videa
kromě starších her jako WoWko, nebo starší CoD si určitě budu chtít zahrát nové AvP, nfs a uvítal bych rezervu i pro jiné nové hry které by mě mohly zaujmout (samozřejmě přežiju, že si GTAIV nebudu moct pustit na full ale spíše medium, snad :D)

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 07 dub 2010 16:39

Tak sice u nás ještě Lenovo není ale obě verze jak už 460 tak 560 jsou na stránkách lenovo.com takže být tebou podívám se tam, připočítám si to podle kurzu 1 dolar = 1 euro. Konfigurácí je tam celá škála ale bohužél pro tebe cena je někde jinde.
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.
Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Paxman
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 bře 2010 22:39

Příspěvekod Paxman » 08 dub 2010 15:17

asi máš pravdu, finance by mi vyšly po přepočtu s euro-kurzem na y560 s i3 a to vyjde asi lípe koupit y550p s i5

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 08 dub 2010 18:00

Paxman píše:asi máš pravdu, finance by mi vyšly po přepočtu s euro-kurzem na y560 s i3 a to vyjde asi lípe koupit y550p s i5

To už je na tobě, jako podle toho co jsem tady četl moc velký rozdíl v i3 a i5 není. Ale v té grafice když se podíváš na notebookcheck tak 2 tis bodů v 3DMarku 06 je už docela pádný argument si buď připlatit a nebo zvolit slabší procák, ale nerad bych plácal z vody. :wink:
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.

Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 08 dub 2010 20:57

Teď mi příšla nabídka přímo od lenova se slenovým kuponém na 400 dolarů na 560 zkus se také přihlásit na jejich stránkách. A konkrétně je to uvedené ke konfiguraci s i7 a 4gb ram konečná cena je LUXUSNÍCH 999 dolarů.... Takže kdo zaváhá tak nežere. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.

Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 08 dub 2010 21:15

Gidy: Fakt? Takže jsi jim napsal, jakou nabízí cenu a odepsali ti 999$? Jak dlouho a za jakých podmínek ten kupón platí? Za kolik by nabídli verzi s i5? :) Už jsi ho objednal s i7?

BTW: Nezapomeň, že verze s i7 NEMÁ přepínatelnou grafiku, takže výdrž odhaduju 2-2,5 hodiny :wink: Proto jsem spíš nakloněnej i5 430M (Díky Unitedovi121 už vím, že zvládne střih Full HD :) a výdrž kolem 5 hodin na IGP je výborná, hlavně do školy a na cesty...)

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 08 dub 2010 21:58

Bazy konečně jsme se dočkali, hej normálně jdi na lenovo.com - us verze, tam klikni nebo si to najdi special offers, a máš to tam. je tam aj akce na 460 za 699. Ale furt je tam ten problém nikoho neznám v usa.... což je na tyč. akce do 14 dubna. :lol:
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.

Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 08 dub 2010 22:09

Jo, ty ceny jsou fakt pěkný, ale pořád se mi nezdá to kupování z USA. Radši bych to pořídil v ČR s normální dvouletou zárukou, navíc jeden známý by mi dal slevu, tak by cena byla možná ještě lepší :) Takže bohužel, musím čekat dál, ale jestli ho ty seženeš dřív, budu držet palce, ať slouží a těšit se na recenzi :)

Jinak to, že verze s i7 nemá přepínatelnou grafiku ti nevadí?

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 09 dub 2010 07:08

Baz píše:Jinak to, že verze s i7 nemá přepínatelnou grafiku ti nevadí?

Nn nevadí, hp co mám na baterku max 2 hodky a také se mnou procestovalo svět a vždy jsem si zásuvku našel, a v nouzovém režimu 4h. takže pohoda klídek.

Tak to bude asi docela velká sleva. počítám že ta verze s i5 bude stát tak 26 tis. a za tu cenu já budu mít i7 a k tomu 3 letou záruku, ale to je na každém aby si zvážil pro a proti. :lol:
Já jsem kupoval už spoustu věcí z usa a nikdy jsem nelitoval. A za další jsem v losování o green card takže v roce 2011 doufám budu stejně v USA. :wink:
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.

Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 09 dub 2010 21:09

A kde v ČR tu záruku využiješ? Podlě mě ti to tady v servisu nevezmou, na stránkách lenova sami píšou, že na ideapady se v ČR (samozřejmě i v jinejch státech, ale teď jde o nás) tahle americká záruka nevztahuje.

Ke green card jsem si ze zvědavosti něco našel: ""Zelené karty" s platností od letošního roku byly losovány již v roce 2005. Tehdy obdrželo trvalé přistěhovalecké vízum pro pobyt v USA na základě této loterie 85 českých občanů" :lol:

Gidy
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 25 lis 2009 19:42
Bydliště: Nový Jičín/Ostrava

Příspěvekod Gidy » 11 dub 2010 21:21

Baz píše:Ke green card jsem si ze zvědavosti něco našel: ""Zelené karty" s platností od letošního roku byly losovány již v roce 2005. Tehdy obdrželo trvalé přistěhovalecké vízum pro pobyt v USA na základě této loterie 85 českých občanů" :lol:
njn to je jasné furt je to loterie. nicméně s tím rokem ti to moc nesedí, já jsem dával přihlášku v listopadu 09 a vízum je v tomhle případu pro rok 2011. takže tak :-P :wink: :idea:
Jinak s tou zárukou no počítám s tím že to bude stejné jako v případě HP, myslím si že ta roční záruka platí po celém světě. takže v tomhle by problém také nebyl s tou nadstandartní zárukou, nvm. to bych se musel poptat známého. ale podle mě není důvod aby to neplatilo v zahraničí..... i když možná si to představuju jako hurvajs válku.
HP dv6000 momentálně hledám nového draka.

Lenovo Y560 - pokud na něj nebudu muset čekat půl roku.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů