Herny ntb so slusnym hardwarom.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

speedys4 píše:chudak..radit Acera... rad bych doporucoval spis kvalitni kousky jako je ibm, lenovo a HP

Co to vidím, zakomplexovanýho vševěda? Hmm a co máš ty za notebook. Navíc IBM už v ntb neexistuje, převzalo to lenovo :D navíc HP kvalitní jak se to veme - Paviáni a staré Probooky za moc nestály.

Na Aceru nevidím nic špatného, je to prostě průměrný multimediál a za tu cenu nabízí přesně to, co se od takového notebooku očekává. Rozhodně je to lepší volba než řady EX od MSI. Navíc Acer nabízí možnost rozšíření záruky. Možná to vypadá, že se Aceru zastávám, ale není tomu tak, pouze konstatuju fakta. Ale ikdyž Acer nemusím, můj starý Travelmate drží už 4 roky a až na pár oděrek vypadá jako nový.

Mimochodem, řeší se tu "herní" notes do 700e - tohle jsou nejlepší možnosti.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

speedys4 píše:chudak..radit Acera... rad bych doporucoval spis kvalitni kousky jako je ibm, lenovo a HP
Chudák jsi leda ty.IBM značka v segmentu notebooků už hezkých pár let neexistuje.A lenovo se spíše orientuje na firemní sféru a HP s řadou pavilion je taky "opravdová" kvalita.Takže to co doporučoval javak dává smysl tomuto tématu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
speedys4
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 04 dub 2009 05:06

Příspěvek od speedys4 »

Ja mam historicky kvalitni kus..nic vic:)
naab
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 06 dub 2008 14:50

acer

Příspěvek od naab »

Pokial mi tento notas https://www.alza.sk/acer-aspire-5740g-43 ... 149060.htm da najlepsi procesor za cenu 700eur tak ho beriem.

Este par otazok k nemu.
-Vie niekto ako je na tom s chladenim ?
-OS bude dufam 64bit ?
-hdd je 5400 ci 7200 ?
-A vie niekto kde a za kolko maju jeho vylepseneho brata?
https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72815
-Citam ze ma predlzitelnu zaruku? To ostatne NTB nemaju? Minimalne moje lenovo to ma..
-A mam dojem ze sa mi nepomesti do tasky, kedze display je 15.6 a moj stary 15.4 :?

tot zatial vsjo..
djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od djmicho »

Chlazení nevím, možná se tu řeší v sekci Acer, ale hrůza by to být nemusela... Disk je 100% 5400rpm, ale s touhle kapacitou má tak vysokou rychlost ( má 320GB plotny s hodně hustým kolmým zápisem ), že se rychlostně vyrovná 7200kám do 500gb a do tý brašny by se měl vejít.. 15,4" a 15,6" se dávají většinou do stejného těla, akorád rámeček okolo displeje bývá zúženější.. a záruky, no Acer ted nabýzí možnost rozšíření, Toshiba, Lenovo, Fujitsu, Dell .. tihle mají možnost NBD třeba Asus myslím ani NBD nevede, nebo takový Sony taky myslím ne :D
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Jo, Acer, Toshiba, HP, Dell, Lenovo. Asus jen u vybraných modelů a Sony jen u nejvyšších řad a navíc to snad ani v ČR nejde. Ber Acer, sice je měkčí, šasi se trochu zahřívá a má nic moc zvuk, ale za tuhle cenu lepší neseženeš. Výkonější by bylo to MSI, ale zas nemá podporu DX 11, má horší CPU a se zvukem a kvalitou si s Acerem nezadá, navíc je bez OS.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
naab
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 06 dub 2008 14:50

Příspěvek od naab »

Ten ACER https://www.alza.sk/acer-aspire-5740g-43 ... 149060.htm Uz by som ho takmer bral koli vykonu a cene, ale po precitani si recenzie
https://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... dovou-cenu som trocha pribrzdil. Pisu ze pri vytazeni je dost hlucny.. A tiez sa mi vidi trochu rozmerny...
Kupovat chcem buduci tyzden tak ak niekto nepride s niecim obdobnym, ale s tichym chladenim, tak asi vezmem ten acer..
Dalsia vec k chladeniu..., vyvod tepleho vzduchu to ma vzadu a ja mavam notes takmer oprety o stenu takze to by mohol byt asi problem..
No a este je tu k chladeniu nezodpovedana otazka v dotazoch pod recenziou:
Skutečně je teplota disku v klidu 50 a při zátěži 75 stupňů? Nejedná se spíš o grafiku? Pokud je to na disku tak by to mělo být asi vytknuto a přidáno do mínusů...
RE: Teplota disku? - Pyshtone 26.3.2010 10:00:43 84.42.198.xxx 70
Souhlasim s reakci a rad bych pozadal o upresneni, zda jde o HDD ci GK. Ktery program byl pouzit pro odecteni teplot ? Pokud je disk v zatezi o 10 °C teplejsi nez CPU, tak je s chlazenim NTB neco seredne spatne...


Teraz jak sa na to divam, v cene nieje napajaci adapter? Cize + dalsich 42 eur? To si snad robia zarty..

Vie niekto vniest trocha svetla k tymto nezodpovedanym dotazom ?
Diky
Naposledy upravil(a) naab dne 10 dub 2010 19:15, celkem upraveno 1 x.
djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od djmicho »

Vadný disk... jinak to neni možný, protože těchle teplot dosahovalo moje HDD a měl rozjebané ložisko :lol:
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]
naab
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 06 dub 2008 14:50

Příspěvek od naab »

1. Bude snad mozne za pomoci nejakeho softu menit otacky ventilatoru a tym regulovat hlucnost?
2. Je vobec mozne ze by sa predaval bez adapteru ?
3 Ktora grafika je lepsia ?

a) NVIDIA GeForce GT320M s 1024 MB vlastnej pamäte
b) ATI Mobility Radeon HD5650 s 1 GB vlastnej pamäte
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

ATI 5650.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvek od DeLong »

1. speedfan je program na nastavenie otacok ale neviem ci to pojde aj u tohto aceru.
2. este som nevidel novy notebook zo shopu ktory by sa predaval bez adapteru
3. jednoznacne je ati vykonnejsia, je vykonnejsia nez GT330m, GT335m.
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

1)ANO
2)NE
3)HD5650
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
Alkeash
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 06 dub 2010 11:36

Příspěvek od Alkeash »

jj ten Acer s ATI HD5650, je dost good sám přemýšlím nad jeho koupí, ale ještě chvíli počkám jestli nepřijde ještě na sklady ASUS G51 JX s i3 a GTS360M , to by se líbilo mě ( https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75470 ):) i vzhledově se mi zamlouvá, o něco dražší sice než ten Acer, ale myslim že za ten výkon se pořád vyplatí ne ?
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Ten Asus už na 99% nebude.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
anuwar
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 16 bře 2010 19:10

Příspěvek od anuwar »

Taky budu porizovat NTB a premyslim prave nad timto Acerem
https://www.alza.cz/acer-aspire-5740g-43 ... 149060.htm
dnes vysel na notebook check test, kde ho chvali, sice to je konfigurace s jinou grafickou kartou Radeon 5470, ale 84 % je good.
nicmene premyslim zda se vyplati core i5 proti core i3
https://notebooky.itek.cz/intel-core-i3- ... pire-5740G


Diky za pomoc v rozhodovani