KTERÝ SONY EB?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
kinyo
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 05 črc 2007 22:57

KTERÝ SONY EB?

Příspěvekod kinyo » 26 dub 2010 09:35

před nějakým týdnem jsem se rozhodovala mezi HP 2160 a Sony EB1S1E. Jenže čím víc vybírám, tím míň vím :( Pro špatné ohlasy na paviliony jsem se rozhodla tedy pro Sony, teď jen řeším, kterého běláska si pořídit.

http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1m1e-wi-d161598.htm

nebo

http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1s1e-wi-d157458.htm

nebo

http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1e1e-wi-d157457.htm

Určiět bych byla nejradši vzít si ten levnější model, protože u té nejdražší varianty už by mi to trošku víc překročilo rozpočet, ale i tak kdyby ta kvalita a parametry tomu odpovídali jsem ochotná do toho jít i bez lítosti :) Jde mi o to, že NTB chci používat jako na doma, s tím, že ho budu max. 1 měsíce využívat jinde. PC používám převážně na internet a kancelářské práce. Občas si pohraju s photoshopem. Ovšem nevylučuju i hraní né moc náročných her...Nevím jaký je velký rozdíl mezi procesory i3 a i5 a popravdě se nevyznám v těch všemožných údajích, jde mi spíš o praktickou stránku, zda ten rozdíl nějak pocítím...za každý názor budu ráda.Díky

LuigiHD+
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 04 dub 2010 17:31

Příspěvekod LuigiHD+ » 26 dub 2010 09:47

Zdar, myslím, že ten nejdražší model je pro tebe zbytečný....pro práci v office, internetem i pro photoshop budou stačit i oba levnější modely. Teď záleží na tvém rozpočtu a na těch "né moc náročných hrách". Ze zkušeností několika svých spolužáků bych ale šel do tohoto: http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1m1e-wi-d161598.htm Všichni si to pochvalují - a vážně ta kvalita tu je.


Ale záleží...jestli na tom nepotřebuješ pařit bůhví jaký náročný hry, tak by se ti vyplatilo to nejlevnější Sony. Má sice méně výkonnou grafickou kartu, ale to znamená delší výdrž, méně tepla a tišší provoz

kinyo
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 05 črc 2007 22:57

Příspěvekod kinyo » 26 dub 2010 09:52

Díky za rychlou odezvu. Tento méně dostupný NTB se mi hodně zalíbil no, ale zase ten nejdražší mě na mironetu vyjde po slevě jen o 900Kč více, tak jestli mi zase nestojí ten lepší procesor za necelej litr i do budoucna víš. Nevím právě s tím procesorem i3, prý je to jen o chlup lepší a výkonější než Core2Duo, které mám teď doma.

Co se týče her, tak klasicky se bude jednat spíš o hry pro bráchu, tzn. FIFA, NFS,...ale nevylučuju, že by to nemohlo být časem náročnější :)

LuigiHD+
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 04 dub 2010 17:31

Příspěvekod LuigiHD+ » 26 dub 2010 10:10

To je právě ono...při takovýchto situacích vždy rozhodují peníze. Ty 3 modely budou všechny splňovat tvé úvodní požadavky. Tudíž když na to máš, tak můžeš vybírat i dražší modely. A co se týká toho výhledu do budoucna....samozřejmě výkonnější procesor bude stíhat déle, než méně výkonný.

Jinak ty i3 jsou výkonově podobné, jako high-end třída Core2Duo. A ty hry co píšeš (ta FIFA, NFS, popřípadě např. COD...) by utáhly i znatelně slabší booky, takže zde bych neměl starosti.

kinyo
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 05 črc 2007 22:57

Příspěvekod kinyo » 26 dub 2010 10:40

Tak díky za rady. Ještě pouvažuju nad tím co máš ty, protože zase ten 500GB disk by se mi taky líbil víc, ale za ten cenovej rozdíl bych si už koupil externí, no bádám bádám..a nevím no :) koukala jsem na
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html a zas takový rozdíl opravdu mezi těma procesorama není no...a je fakt, že na tu svojí práci to asi nepocítím,...a ty sis vzal tuhle variantu kvůli GK, hádám dobře? :)

LuigiHD+
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 04 dub 2010 17:31

Příspěvekod LuigiHD+ » 26 dub 2010 10:53

No, já to nekupoval pro sebe, ale pro bratrance. Ten požadoval multimedální book, na kterým by mohl hrát i na cestách a který je pevný (v rámci možností...přeci jen je to stále plast). A právě GK byla jednou z jeho priorit. Přeci jen je to pařan, kterej by bez hraní byl ztracenej.

A k těm CPU: je to pravda, ten výkon navíc asi jen tak neupotřebíš (vzhledem k těm prve řečeným požadavkům), ale na druhou stranu to dává rezervu pro budoucí práci. S tím HDD je to podobné, jestli si chceš do notesu postahovat či přeházet tisíce dílů seriálů a filmů atd., tak se vyplatí větší disk. Je to opět otázka priorit. Jak píšeš, nikdy není problém dokoupit externí.

Opět se tedy dostáváme k financím. Dle toho, co od NB očekáváš, můžeš vybírat. To nejdražší Sony je zde na notebook.cz solidně recenzované. Po přečtení si můžeš udělat obrázek, jestli ti může nabídnout, co potřebuješ, nebo jestli pro tebe nebude naopak zbytečný.
Lenovo ThinkPad SL410 --> Intel Core 2 Duo P7570 2.26GHz, 4GB RAM, 14" 1366 x 768 px, 320GB HDD, DVD/RW, ATI Radeon HD 4570, Windows 7 x64

kinyo
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 05 črc 2007 22:57

Příspěvekod kinyo » 26 dub 2010 16:59

Dík za názory, promyslím ještě rozpočet a uvidíme. Každopádně jsem v tomhle trošku náročnější a nerada kupujou "horší" věc na úkor té lepší, ale tak zase to nejsou malé finance :) každopádně díky za reakci.

Kdyby chtěl někdo připojit jakýkoliv názor na řadu EB sony vaio, budu neskutečně vděčná ;)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 80 hostů