ntb na VŠ, lenovo R500

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Zacharo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2008 17:29

ntb na VŠ, lenovo R500

Příspěvekod Zacharo » 26 dub 2010 17:42

Zdravim.
Uvazuji o koupi noveho ntb prevazne pro ucely studia na VS, konkretne nejspise FIT (Fakulta informacnich technologii cvut) nebo jina na informatiku zamerena.

Mym puvodnim zamerem bylo koupit universalni notebook na praci i hry v cene do 20 000kc, neco na zpusob MSI ci multimedialniho HP s tim, ze me za 2 nebo 3 roky bude cekat obmena, ovsem potom me oko utkvelo na Lenovu r500, ktere se mi velice zamlouva po strance kvality zpracovani a vubec jeho filosofii (nehlede na vsudypritomnou chvalu na nej :) ).

Konkretni uvazovany model: Lenovo R500

Benchmarky k nemu nalezene: Porovnani - Benchmarky

Zajimalo by me ovsem nekolik nazoru jeho uzivatelu nebo lidi majici s nim zkusenosti konkretne:

- Jak presne by to bylo s grafickym vykonem pro hry? Rad zahraju, s ocekavanym Starcraftem 2 a Diablem 3 bych asi ani moc nepocital, ale neco bych prece jenom rad :). Namatkou me napada Half-life 2, TeamFortress 2, Battle For Middle Earth 2, C&C Generals, TES3: Oblivion nebo Neverwinter Nights2.

- Zda se mi podezrela integrovana RAM. Pokud by doslo k poskozeni v 2lete zarucni lhute, nemel by byt problem, ovsem jak po ni? Pokud se nemylim, tak by oprava vyzadovala vymenu zakladni desky a to asi nebude levna a vyhodna zalezitost. Reseni bych spatroval v rozsireni zaruky, ovsem nikde sem nenasel zminku o teto moznosti.

- Jednou z mala (ovsem podstatnou) nevyhodou se zda byt baterie, jejiz vydrz zdaleka nedosahuje vyrobcem uvadenych 3,5 hod, viz. benchmarky vyse. Kdo vlastni, je to prosim tak zle?

- Kdo ma, rad bych poprosil kratky komentar k sasi ntb, pokud je pravda co se rika (povest r500 jako "neznicitelneho "tanku" :) ), vypada to jako skvela volba.

- A mozna to nejdulezitejsi: cena mi i pres kvalitu vzhledem k vnitrnostem pripada prilis nadnesena. 24 000kc - za tolik jsem pred dvema lety kupoval svuj soucasny Acer 6920G (take v testu vyse). Nyni to vidim jako trosku krok ne prilis spravnym smerem, ovsem ve sve dobe to byla velice vykona masinka :) ). Je ta cena skutecne odpovidajici kvalite tohoto ntb?

- Pokud nekoho napadne s ohledem na vyse zminene vyuziti jiny ntb, rad si necham poradit.

Potesi jakakoli odpoved na body vyse uvedene (nejlepe stejne vycerpavajici :) ) nebo jakykoli dalsi postreh, za oboje dekuji :)

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 26 dub 2010 18:32

1) HL2 a LOTRA zahraješ bezproblémů
2) RAM není integrovaná, je tam klasicky jeden 2GB modul
3) výdrž na baterku je 3 hodiny s polovičním jasem,wifi a prohlížení internetu.Pokud by jsi neuvažoval o hrách tak bych vzal něco s integrovanou grafikou=větší výdrž,menší spotřeba a hluk
4) šasi je nadprůměrná dobrá, ale na dnešní dobu poněkud tlustá a to samé víko, je dost silné a plastové se značně hrubým vzorem, ale zase se nic nekejve, vše drží přisobě a otisky prakticky neexistujou
5) cena je taková kvůli dedikované grafické kartě a displeji s vyšším rozlišením 1680x1050, taky je tam lepší řada C2D procesoru,btw tady http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72960 ho maj o 2 litry levnější

pokud by jsi neuvažoval o hraní, nevadil by ti displej 16:9 s nižším rozlišením to znamená pokud nebudeš dělat fotky a CADU, což asi ne, tak doporučuju T510i http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76253 s výdrží 5 hodin s lepším zpracování a štíhlejším tělem než je R500
nebo pokud by jsi přecejenom chtěl hrát a větší rozlišení displeje tak HP ProBook 6540b http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73209 ale výdrž bude pod 3 hodiny
jinac co se týče výdrže tak můžeš skoro ke každýmu NB dokoupit 9-ti článkovou baterku, ale je to investice 3000kč
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 26 dub 2010 19:07

Sheep-Master píše:...btw tady http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72960 ho maj o 2 litry levnější...

No, já bych řekl že stejná konfigurace je tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70535
a tam není cenovej rozdíl skoro žádnej.

Pro původního tazatele-hledej v shopech něco jako "rozšíření záruky", např.:
http://www.softcom.cz/kategorie/noteboo ... 1&PN=Price
Pro R500 potřebuješ rozšíření "z 1r carry-in".

Že by R500 měla RAM integrovanou na desce se mi moc nezdá, R400 má normálně dva sloty na RAM, jeden už od výrobce osazenej, druhej volnej...

Tady je taky nějakej test R500:
http://www.svethardware.cz/art_doc-C7FF ... 84CE4.html

Zacharo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2008 17:29

Příspěvekod Zacharo » 26 dub 2010 19:53

Sheep-Master píše:pokud by jsi neuvažoval o hraní, nevadil by ti displej 16:9...

Hm, velmi pekne booky lenovo i to hp, ale zase je (dle meho nazoru) zkazili tim displayem 16:9. Na hry a filmy ano, ale na ntb to podle me nepatri (sam mam): pri programovani a cemkoli krom tech her a filmu to spis vadi nez prospiva, smysl ma dle meho pouze pro stolni LCD vetsim nez 20'', kde se da monitor otocit dle libosti pro potrebnou cinnost..

T510i jde jde na muj vkus prilis dolu s vykonem (vypada to ze nejen s grafickym), na druhou stranu baterie a zpracovani bych se na nej podival, ale ten displey potom (s tim ze je o 1000kc drazsi).

HP me potesilo dokonce numerkou, na to sem uplne zapomel :) , baterie by sla dokoupit, vykon vypada skvele, i kdyz to asi nebude zpracovanim ten r500 (a zase ten displey), ale o tomhle budu urcite uvazovat, dik za tip :)

mystikp píše:Pro R500 potřebuješ rozšíření "z 1r carry-in".
Že by R500 měla RAM integrovanou na desce se mi moc nezdá, R400 má normálně dva sloty na RAM, jeden už od výrobce osazenej, druhej volnej...

Aha, ja projel jen Mironet, Alzu a vyrobce, v rychlosti sem to nenasel, lip jsem mel hledat

A ta RAM to bude asi Mironetem spatne uvedeny, mel jsem si to overit, dik :)

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 26 dub 2010 20:22

no u toho HP máš ale alespoň vyšší rozlišení 1600x900 takže ten poměr nebude tak strašnej jako s rozliškem 1366 x 768.
jinac HP sice není takovej tank, ale snese taky hodně a je konstrukčně a hlavně dizajnově dál než 2 roky starý R500. je to konkurence k novejm thinkpadům,možná bych eště počkal na thinkpad L512 mělo by to bejt firemně zaměřený SL510, nebo náhrada za R500. Ted maj v segmentu 25tis T510i a okolo 15tis SL510, takže bych očekával cenu 20tis a nejnovější technologie,buhužel zase 16:9
pokud by jsi trval na 16:10 tak tento poměr zůstal u 14" modelů:
T410i http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76257
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

Zacharo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2008 17:29

Příspěvekod Zacharo » 26 dub 2010 21:46

Potreboval bych se na tu r500 poradne podivat, abych nesoudil z recenzi jen, zkusim Mironet esli tam neni vystavenej, ale bojim se ze nebude asi takova stara zalezitost... design po vzhledovy strance bych dal asi uplne na konec priorit (extravagance sem si uzitl se svym 6920G az moc :) ), co by mohlo vadit je ta tloustka toho ramu displaye asi kvuli vysce ntb.

Ty 14'' thinkpady podle vseho taky postradaj trosku slusnej vykon co sem koukal, ale ta nova serie vypada zajimave, podle informaci od 800 euro vys, ATI nebo Intel Grafika... snad jen aby me to nezabranilo v tom r500 dybych se pro nej este rozhod. Nasel jsem informaci ze k mani bude po pulce kvetna v zahranici, nevis jak to plati pro nas v CR?

Taky je zajimavy ze znova slysim nazor r500 starej kram, radsi pockat na novej... zase s novinkama jsem se spalil jednou, nerad delam chyby znova (viz opet muj 6920G :) )

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 26 dub 2010 21:51

myslim že skok z aceru na lenovo R,T je jako z felicie do passata :lol:
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

Zacharo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2008 17:29

Příspěvekod Zacharo » 27 dub 2010 21:38

Sheep-Master píše:myslim že skok z aceru na lenovo R,T je jako z felicie do passata :lol:

Jj, bude uz se tesim :D (ale zase bych ho nepomlouval, reklamace jen kvuli vadny RAM kratce po koupi, jinak si neni moc na co stezovat bezi velice slusne dodnes)

Jinak sem projel snad vsecko dostupny na trhu v my cenovy relaci a nic nez R500 a (nakonec jsem kvuli displayi zaradil zpet) T410i nepripada v uvahu, to uz by se asi vyplatilo prividelat na neco lepsiho. Este pockam co ukaze ta nova serie ale kvuli displayi a cene to asi bude r500 :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů