MSI GX620 prasklina na kryte LCD

notebooky MSI a vše kolem nich
Hammer014
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2009 16:45

MSI GX620 prasklina na kryte LCD

Příspěvekod Hammer014 » 03 kvě 2010 10:29

Zdravim,
mam taky celkom dost zavazny problem. Neviem ci sa to tu niekde uz preberalo alebo nie vzhladom na to ze search na tomto fore je taky aky je alebo mozno je chyba medzi stolickou a klavesnicou to je jedno :) . No ide o to ze mi praskol plastovy kryt okolo LCD v pravom dolnom rohu...Vzhladom ze tento plast je z casti prenasa zatazenie pri otvarani a zatvarani obrazovky bojim sa ze to praskne cele teda aj ta zadna plastova cast... notas nieje v zaruke.. viete mi poradit nejake riesenie? idealny by bol novy diel ale nikde som ho nenasiel a ak tak stal 60 dolarov ta to sa mi zda kusok vela... volal som aj do servisu (neautorizovaneho) ktory ponuka predaj nahradnych dielov na MSI a povedali mi ze to ani nezozeniem... Za akekolvek info vopred dakujem....

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 03 kvě 2010 10:42

Vyhledavani na foru je slusne, jen nesmi byt clovek liny a musi se naucit vyhledavat :)
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 880#224880
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Hammer014
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2009 16:45

Příspěvekod Hammer014 » 03 kvě 2010 10:57

ok to je fajn ze sa to stava casto atd... ale ja hladam nejake ine riesenie ako je zarucny servis vzhladom na to ze zaruku nemam... ja neviem nejake predajne miesto nahradnych dielov alebo nieco cim sa tomu da zabranit... ( btw sorry za tu vec s hladanim :oops: )

Mega

Příspěvekod Mega » 06 kvě 2010 15:02

Hammer014 píše:ok to je fajn ze sa to stava casto atd... ale ja hladam nejake ine riesenie ako je zarucny servis vzhladom na to ze zaruku nemam... ja neviem nejake predajne miesto nahradnych dielov alebo nieco cim sa tomu da zabranit... ( btw sorry za tu vec s hladanim :oops: )



Já měl stejný problém... horši v tom, že mě se pant ulomil úplně. Jelikož jsem měl 5let starý model a náhradní díly na něj "nejsou" k sehnání tak jsem na jednom bazaru sehnal použité kryty a vyměnil je, není to složité, jen pár šroubečků a zapamatovat si, kde co leží a kudy to vede... DŮLEŽITÉ ale je aby sis po rozdělání povolil matky těch pantů!!! Výrobce MSI je dost utahuje a proto to praská... takže ho rozdělej, povol matky a kryt (pokud je jen naprasklej) zalep lepším vteřiňákem. Hodně štěstí přeju :-)

Hammer014
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2009 16:45

Příspěvekod Hammer014 » 06 kvě 2010 20:10

dakujem za radu ale obavam sa ze prave povolene skrutky na pravom pante sposobili to ze zatazenie z daneho pantu prenasal aj vonkajsi plast vo vacsej miere ako od vyroby a ten to nevytrzal. Asi pred 3 dnami som dotiahol skrutky na pantoch a zaistil pripravkom na poistovanie skrutiek odvtedy sa prasklina nesiry ale je pri sklapani obrazovky je viditelne ze sa nosny (zadny plast) prehyba o mnoho viac ako pri pante na lavej strane kde su plasty ok. uvidim v pondelok idem do jedneho servisu ktory ma na stranke ze doda nahradne diely na akykolvek notebook tak ich motto podrobim skuske :D pretoze potrebujem este aj nejake diely na stary fujitsu siemens :wink:

Mega

Příspěvekod Mega » 07 kvě 2010 08:59

Hammer014 píše:dakujem za radu ale obavam sa ze prave povolene skrutky na pravom pante sposobili to ze zatazenie z daneho pantu prenasal aj vonkajsi plast vo vacsej miere ako od vyroby a ten to nevytrzal. Asi pred 3 dnami som dotiahol skrutky na pantoch a zaistil pripravkom na poistovanie skrutiek odvtedy sa prasklina nesiry ale je pri sklapani obrazovky je viditelne ze sa nosny (zadny plast) prehyba o mnoho viac ako pri pante na lavej strane kde su plasty ok. uvidim v pondelok idem do jedneho servisu ktory ma na stranke ze doda nahradne diely na akykolvek notebook tak ich motto podrobim skuske :D pretoze potrebujem este aj nejake diely na stary fujitsu siemens :wink:


Nevím jak je ten pant vyřešen u tvého modelu. U mého to funguje tak, že při otevírání se ta matka jakoby dotahovala čímž zvětšila třecí plochu a displej tím třením držel otevřený. Při zavírání se ta matka měla zase povolovat, jenže časem se to při otevírání sice přitáhlo, ale při zavírání nepovolilo. Takže se to ve výsledku utáhlo natolik, že při dalším otevření bylo tření tak silné, že to plast kolem pantu nevydržel a praskl... každopádně ti držím palce... já s tímhle problémem obvolal a obmailoval několik servisů (a to i v zahraničí) co zaručeně opraví každý notebook a na všechny mají náhradní díly a nic...dokonce i autorizovaný servis mi řekl, že náhradní díly na 5let starý model už prostě nemají :-(

kokr11

stejný problém

Příspěvekod kokr11 » 07 srp 2010 10:54

Mam stejný problém s tím pravým kloubem, tak jsem se chtěl zeptat jak to dopadlo. Nejdříve se objevila prasklina na krytu lcd displeje a po rozebrání jsem zjistil, že je to v místě prolisu díluprasklé. Ten díl upevňuje displej ke kloubům. Je prasklý a je třeba ho vyměnit. Máte odkazy nebo adresy na ty servisy, kde se to povedlo.Dík

Kyselinka
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 13 kvě 2010 21:20

Re: stejný problém

Příspěvekod Kyselinka » 08 srp 2010 07:48

kokr11 píše:Mam stejný problém s tím pravým kloubem, tak jsem se chtěl zeptat jak to dopadlo. Nejdříve se objevila prasklina na krytu lcd displeje a po rozebrání jsem zjistil, že je to v místě prolisu díluprasklé. Ten díl upevňuje displej ke kloubům. Je prasklý a je třeba ho vyměnit. Máte odkazy nebo adresy na ty servisy, kde se to povedlo.Dík


Ja som mal podobny problem, ale notebook mam este v zaruke...riesil som to tu http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=26285
...je tam aj vysledok reklamacie, snad pomoze :wink:
MSI GX720

Hammer014
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 lis 2009 16:45

po vynene krytov to opat prasklo

Příspěvekod Hammer014 » 02 říj 2010 11:09

No takze vymenil som kryty a asi o pol roka na to teda vcera :D to prasklo opat. (notebook som nereklamoval lebo na neho nemam zaruku lebo som ho tak kupil co bola asi chyba ale no bol asi o 300€ lacnejsi no tak nekup to :D ) no tak som sa do toho vcera v noci aj pustil. a ku podivu som zistil ze problem nieje v plastoch ale v kovovom rame LCD. Kuk na obrazky...Obrázek
Obrázek

No a tam to prasklo uplne mala unavova prasklinka ktora dovolovala celemu LCD mierne sa ohybat a teda tento ram neniesol ziadne zatazenie a vsetko sa prenasalo cez plasty ktore to vydrzali len pol roka. tak som vyrovil vystuhy z nerezoveho plechu hrubky asi 0.5mm pre istotou na obe strany teda aj na lavy a aj na pravy klb. ale nebolo to celkom postacujuce takze som spravil este jednu vec. na obrazku je lavy klb (tam kde su uchytene skrutky) urobeny tak ze sa opiera kovovy ram LCD ale na pravom to tak spravene nieje je tam medzera asi 2-3 mm co tiez prispievalo k zatazeniu plastov kedze to opat neprenasal kov ale len plast(na obrazku to tak nevyzera a pravdepotobe je tam tato chyba odstranena kedze je to nejaky japonsky model MSI 1651 :D ). tak do tohto voleho miesta som spravil z duralu taky maly klin ktory som tam vlozil a tym padom vymedzil akukolvek volu medzi pantom a ramom lcd. na obrazku je vyznacenie umiestnenie "klinu"
Obrázek
Vysledok je asi taky ze k ziadnym priehybom pri zatvarani dispeja nedochadza... neviem ako inak sa to dalo este vyriesit ale evidente je ten pravy pant velmi zle navrhnuty a z lavym niesu problemy teda aspon u mna. Inak fotky niesu robene mnou su z navodu na rozobratie MSI so sasi 1651 keby ste niekto chceli toto podstupit napiste PM a poslem Vam fotecky co a ako ... bola to asi hodinka a pol roboty s rozobratim a poskladanim celeho notasu... napisem o mesiac ci sa prasklina siri alebo nie.. bol to pokus cas ukaze ci uspesny :wink: :lol:


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů