Notebook kolem 15 000-20 000Kč - takovej univerzál

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Notebook kolem 15 000-20 000Kč - takovej univerzál

Příspěvekod 99lukas99 » 31 kvě 2010 23:19

Zdravím.

Už delší dobu pročítám fóra o NB a zjištuju, která značka je na tom asi nejlépe a do které se vyplatí jít aniž bych musel v brzké době řešit nějaké problémy. A abych pravdu řekl jsem z toho uplně zmaten, jeden říká to a druhý zase toto...takže stále nevím. Ještě dodám, že se jedná o můj první NB, takže bych si rád vybral něco z čeho nebudu zklamanej.


NB budu používat dá se říc na vše, občas nějaké hraní (né žádné náročné nové hry, na to mám deskop, ale nějaké tituly z roku 07,08 či 09 by jít mohly ;) ), brouzdání po netu, občas nějaká ta drobná úprava fotek, na office, sledování filmů a na hudbu. Prostě tak nějak na vše, když budu mimo domov a nebudu tedy moc být na deskopu. Takže se dá říc že ho budu často přenášet ať pešky, autem nebo cestou vlakem apod. :D ;)


Mám asi následující požadavky:

Prosesor: minimálně nějaké dvoujádro
Paměť: 4Gb
Disk: 500Gb (minimálně ale 320Gb) a pokud by to šlo tak 7,2k rpm
Grafika: no to je oříšek, nechám na vás
Displej: asi 15,4" nebo 15,6"
OS : win 7 nebo klidně i bez
Výdrž: nějak neřeším, ale tak aspoň 2-3hod na baterky by mohl dát. Stejně bude častěji připojen do sítě.

Fajn by byla určitě i plnohodnotná klávesnice.



Co se týče rozhraní tak bych byl rád kdyby měl toto:

Min. 3 USB
HDMI
eSATA by se taky hodilo
čtečku karet
BT
samozřejmě síťovku a wifi :D

a takovej bonbónek: co říkáte na čtečku otisků ? má smysl ? docela se mi to líbí, ale asi je to k ničemu, i když kdyby se tím dalo přihlásit nejen od systému, ale třeba i do mailů apod. tak to není zas tak špatná věc, co říkáte ? máte s tím zkušenosti ?



Konkrétní linky na NB dávat nebudu...jen to tak nějak rozepíšu, takže:

HP Pavilion řady dv6 - některé konfigurace se mi z této řady se mi hodně zamlouvají, už proto že mají i DVB-T, tu čtečku otisku a velký rychlý disk a plno konektorů které se hodí a jsou za celekm fajn peníze. Ale co jsem se dočetl tak je s touto řadou hodně problémů a jsou momentálně prý nejvíce servisované ze všech značek.

ASUS - z toho nejsem moc moudrej, Kčkovou řadu všichni odsuzujete, že je špatná a celkově o ASUSu se moc hezký věci nepíšou. Ale nyní se prý zlepšily a jsou nejměně servisované, takže že by nebyly nyní tak špatný ? Ale nevím kterej znich a z jaký řady.

LENOVO - asi jsou dobrý, dost je tu doporučujete. Mě se ale moc nelíbí, takže tyhle bych asi nechtěl, i když kdyby se našel nějakej hezkej kousek tak bych možná zapřemejšlel.

DELL - co jsem četl tak low end modely (což asi kolem 15 000 kč jsou) nejsou vůbec dobrý jelikož se vyráběji v Polsku a dílenské zopracování je přej otřesné (dokonce horší než Acer a Asus).

ACER - nevím nevím, prej nejsou zas tak špatný jak dřív byly a z některých chyb se poučili a nyní začali dělat celekm fajn NB. Ale nevím no někdo píše, že Acer nikdy a někdo zas, že jsou nyní líp zpracovaný než cokoliv jinýho v kategorii do 20 000 Kč. A co se týče poruchovosi tak jsou na tom o hodně líp než HP. Takže jestli máte nějakej tip na fajn spolehlivej Acer tak sem s ním.

TOSHIBA - četl jsme že patří k tomu lepšímu a že je na ně spoleh, ale taky jsem četl i opačný reakce :( Ale některé modely se mi líbí.

MSI - šasi prejnic moc a dost se i zahřívají takže nevím, asi to enbude to pravý ořechový co hledám....nebo se pletu ?

SONY - kdyby byla nějaká fajn sestava za tyhel peníze tak bych nad tím přemýšlele, ale jinak asi ne....navíc jsem četl, že low end sony je celkem blbej a že se dá sehant za ty peníze lepší.

.
.
.
.
.
.


Takže asi takhle, budu rád když mi něco poradíte, nejsem z toho výběru vůbec moudrej a těch NB je tolik, že vůbec nevím :( . HP se mi líbí nejvíc, nemůžu si pomoc, má vše co bych chtěl...ale čeho se fakt bojím, že budu asi muset naštívit servis a to asi né jednou :( Jooo je pravda, že se teď tato řada už neposílá do Polska, ale někam sem do ČR-někde jsem to četl,ale nevím to 100%. Prosím o vaše rady a připomínky na lepší sestavu atd. Díky moc všem
Naposledy upravil(a) 99lukas99 dne 02 čer 2010 00:47, celkem upraveno 1 x.

Lakiluk
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 dub 2010 17:35

Příspěvekod Lakiluk » 01 čer 2010 11:01

Do vyběru bych zařadil značku Gigabyte, zpracováním na tom je podobně jako ostatní multimediály, jediné mínus je, že nevím jak je to tady se servisem

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 01 čer 2010 11:59

Nic kvalitnějšího než SL510 v této ceně neseženeš. A ta grafika by na starší hry měla stačit (pokud nemyslíš Crysis apod.)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74069
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 01 čer 2010 12:44

SL410 s T4400 by mel mit integrovanou grafiku, CZC ma blbe popisek
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 01 čer 2010 12:49

Aha, tak v tom případě jsou to v dané ceně nerealizovatelné požadavky.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 čer 2010 14:43

Hm...za 15k je to problém.Nakonec Ti nezbyde stejně nic jiného než koupit nějaký Acer či Asus.V této ceně je to na jedno kopyto.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

99lukas99
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2010 22:09

Příspěvekod 99lukas99 » 02 čer 2010 00:46

No takze dnes jsem se koukal v jednom obchode a celkem se mi zalibil ACER Aspire 4820TG, sice je to o jinejch penezich, ale tak mozna zvysim rozpocet :D Jedine co mi na nem vadi je ze nema eSATA, prekousnu i to ze neni 7,2k rychlej disk a ze je to jen 14"...ale ta eSATA me docela mrzi. Jinak bych prehodnotil i kriteria na vyber s tim ze bych bral mozna NB s vetsi vydrzi na baterky. celkove zpracovani bylo fakt good a klavesnice taky nebyla spatna i kdyz plnohodnotna by byla lepsi, proste ho udelali fakt pekne a rekl bych i dost kvalitne. recenze jsem cetl a celkem si ho pochvalujou, ze by se acer preci jen o dost polepsil.
http://www.alza.cz/acer-aspire-4820tg-4 ... 165786.htm

Dale jsem narazil na HP probook 4520s, u neho se mi libi ze ma ctecku otisku, 7,2k rychlej velkej disk a eSATA a celkvoe vypada lip nez ty Paviliony, ale nevidel jsem ho na vlastni oci a ani jsem si ho tedy neosahal...takze nevim. Co na nej rikate ? Recenzi jsem na nej taky nenasel. Popripade nevite kde v okoli HK prodavaji HP NB a bylo by mozne se na tuto radu Probooku podivat ? http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=43992

Dale me celkem zaujalo Lenovo Ideapad Y550, ale recenze uz nebyla podle me tak pozitivni jako u toho Aceru. Taky bych ho rad videl an vlastni oci, ale opet nevim kde by ho v okoli Hradce K. mohli mit :( http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=43992


Tak co na to rikate ?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 čer 2010 18:11

Tyto nové Acery jsou velmi dobré přístroje.Sbírají vesměs kladné reference.S klidem bych ho koupil.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 hostů