Recovery Disk

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Recovery Disk

Příspěvekod klvy » 23 kvě 2010 17:32

Zdravím, dnes jsem si přeinstaloval Windows 7 na 64 bit edici, plus veškeré ovladače co byly přiložené. Stalo se mi však, že se při té přeinstalaci, kde jsem jen přeformátoval systémový disk ( nedělal jsem obnovu do továrního nastavení), začal zobrazovat i skrytý oddíl s HP recovery. Nevíte kde by to šlo opět skrýt? Nebo by mě i zajímal váš názor, jestli je nutné ten skrytý oddíl udržovat (např. lvůli záruce), když byly u notebooku přibaleny DVD Windowsů a vlastně i ovladačů a softwaru.

Tak jsem zjistil, že to už nejde ani obnovit přes F11. Asi zbývá vypálit bude to ještě možné?

Pokud by se tu našel vlastník Elitebooku 8440p, tak bych potřeboval poskytnout Uživatelskou přiručku, protože na přiložených DVD nikde není a vím, že tam byl oddíl o tom zálohování.
Díky.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 25 kvě 2010 18:22

Nikdo nic?

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 31 kvě 2010 09:37

přes jakekoliv distro linuxu - nabootuj třeba ubuntu, spust program Gparted, v nem označ požadovaný disk, pravé tl., "manage flags" a vyber "hidden", poté dej Apply a je to

EDIT: nebo si nainstaluj např Partition Magic, pak to muzes udelat primo z windows.. ale lepsi je to pres linux, ten je zadarmo! ;)
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 kvě 2010 14:23

Díky za reakci. :) Jak jsem však za poslední dny zjistil, tak pouhé skrytí oddílu by mi nepomohlo, protože nemůžu použít tu obnovu pomocí F11. Takže asi bych ten oddíl nejraději vypálil, ale nevím bohužel jak, když HP nenabízí na netu ke stažení ten recovery manager a na přibalených DVD není. :( Holt jsem blb a měl jsem tu zálohu udělat před tou reinstalací.

krakatoa

Příspěvekod krakatoa » 31 kvě 2010 18:08

Recovery manager uz hp nedodava. Na poziadanie ti zadarmo poslu media.
Ja som to vyriesil tak, ze som si spravil obnovu celeho systemu pomocou tej F10 ci F11 (nepatam) a nasledne som urobil komplet image celeho disku, teda aj zo vsetkymi particiami tak ako boli po kupe. Kedykolvek viem teda obnovit disk do povodneho stavu za par minut aj s fungujucim recovery celeho systemu cez tu skratku pri boote.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 kvě 2010 19:02

No právě já jsem předpokládal, že pouhou přeinstalací C se se skrytým oddílem vůbec nic nestane a nechám si ho pro případ potřeby. Jenže te oddíl se zviditelnil a ta obnova pomocí F11 nejde použít, proto řeším, jak ten recovery oddíl alespoň vypálit na ty DVD.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 01 čer 2010 09:58

obnova nejde pouzit, protoze jsi prepsal HP zavadec... mel jsem nejakou utilitu na jeho obnoveni primo z FTP HaPecka, ale nasel jsem to tam uz tak rok zpatky a nevim kde, jelikoz je tam nepreberne mnozstvi slozek pojmenovanych jen cisly.. pokud se ti podari najit, muzes ho obnovit.. ale je to doslova hledani jehly v kupce sena.. takze si bud sezen nekoho se stejnym ntb, od koho si udelas image, nebo si objednej media z hp. Jak zde bylo zmineno jsou zdarma, navic tim, ze se zbavis partici z disku usetris dost mista..koneckoncu, pokud zformatujes disk a rozdelis jej k obrazu svemu, udelas cistou instalaci, na kterou pouzijes klic ze stitku na ntb, budes sice muset aktivovat po telefonu a uvest, ze system je s timto cislem nainstalovan pouze na jednom pocitaci!!!, budes mit cisty system bez ruznych balastu od HP, ovladace si predtim stahni aktualni a mas to lepsi nez resit nejake recovery... navic si hned po instalu udelej image, napr. pres ghosta, a to je asi to nejlepsi reseni.. tot nazor muj!
HOWGH! :)
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

goldfrapp
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2010 18:09

Re: Recovery Disk

Příspěvekod goldfrapp » 01 čer 2010 11:32

klvy píše:Zdravím, dnes jsem si přeinstaloval Windows 7 na 64 bit edici, plus veškeré ovladače co byly přiložené. Stalo se mi však, že se při té přeinstalaci, kde jsem jen přeformátoval systémový disk ( nedělal jsem obnovu do továrního nastavení), začal zobrazovat i skrytý oddíl s HP recovery. Nevíte kde by to šlo opět skrýt? Nebo by mě i zajímal váš názor, jestli je nutné ten skrytý oddíl udržovat (např. lvůli záruce), když byly u notebooku přibaleny DVD Windowsů a vlastně i ovladačů a softwaru.

Tak jsem zjistil, že to už nejde ani obnovit přes F11. Asi zbývá vypálit bude to ještě možné?

Pokud by se tu našel vlastník Elitebooku 8440p, tak bych potřeboval poskytnout Uživatelskou přiručku, protože na přiložených DVD nikde není a vím, že tam byl oddíl o tom zálohování.
Díky.


Oddíl není potřeba udržovat, jak jsem si včera ověřil na telefonické podpoře. Vzhledem k tomu, že sis nainstaloval 64-bit verzi jako já, byl by Ti stejně k ničemu (je tam jen 32-bit).
Navíc recovery média pro W7 64-bit jsou přiložena k počítači, takže není třeba je extra zálohovat.

Uživatelská příručka (je ve všech jazycích) má 250MB, mohu případně někam uploadnout...

Jirka

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 01 čer 2010 11:34

Tak s těmi médii mi to asi vytrhne trn z paty:). Jinak já jsem si to přeinstaloval právě kvůli odstranění těch bloatwarů, co HP dodává (i když na tom elitebooku to ještě nebylo tak strašné). Nakonec jsem ale zjistil, že mi např. chybí příručka k notebooku, která ale na netu pro tento model (elitebook 8440p) není, i když pro probook 6440b tam je, a pár dalších věcí, co také nejde z webu HP stáhnout, proto chci to recovery, alespoň na DVD pro případ nějaké nouze.
Takže díky za radu. :D

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 01 čer 2010 11:36

to golftrap: Takže ty média s 64bit. máš ok:). Jestli bys mi tu příručku někde na uložto hodil, byl bych ti moc vděčný. Díky.:D

goldfrapp
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2010 18:09

Příspěvekod goldfrapp » 04 čer 2010 10:04

Pro zájemce, tady je ta příručka k notebooku HP Elitebook 8440p:
http://uloz.to/5013295/documentation-elitebook8440p.zip


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů