Asus G73JH

notebooky Asus a vše kolem nich
Gangster1188
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2010 09:41

Příspěvekod Gangster1188 » 05 čer 2010 09:45

Cawte mam taky mensi problem. Nevie niekto ako sa ovlada to podsvietenie klavesnice? Pripadne ktora utilita na to je? Naco vlastne asus dava tolko nepotrebnych veci. Nevedel by mi niekto dat popi,co robia utility, ktore su na tom DVD od Asuss. Diki

Kosobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2010 21:19

Příspěvekod Kosobecny » 05 čer 2010 21:21

Erricco píše:Tak ja ti poviem prečo .... dnes večer som updatoval BIOS 206 na 209, samozrejme v Biose, s použitím Win Flash.
Update prebehol v poriadku, vypísalo reštart o 2sec. a ..... nič

Notebook odvtedy nejde zapnúť, nereaguje, proste je dead :(

Neskutočne ma to je...e :evil:

Dúfam, že v servise s tým nebude problém, ved som len updatoval oficialny bios oficialnym softwarom :roll:


Čau, prosimtě už víš jak ti to dopadlo? Mám stejný problém, jenom stím rozdílem že já flashoval přímo z biosu... A můžeš prosímtě poslal link kam jsi to posílal? Moc díky

Kosobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2010 21:19

Příspěvekod Kosobecny » 05 čer 2010 21:27

roman2277 píše:
Erricco píše:Tak ja ti poviem prečo .... dnes večer som updatoval BIOS 206 na 209, samozrejme v Biose, s použitím Win Flash.
Update prebehol v poriadku, vypísalo reštart o 2sec. a ..... nič

Notebook odvtedy nejde zapnúť, nereaguje, proste je dead :(

Neskutočne ma to je...e :evil:

Dúfam, že v servise s tým nebude problém, ved som len updatoval oficialny bios oficialnym softwarom :roll:
Hm...to se bohužel stává.Nejlepší je když věci fungují jak mají,tak nic neměnit.Jinak toto se dá opravit i doma,ale lepší bude to dát do servisu.

Můžeš říct, jak to opravit doma? stačí PM jestli je tajemství :D Moc dík

Erricco
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 31 kvě 2010 23:48

Příspěvekod Erricco » 06 čer 2010 12:31

Ja som to odniesol k predajcovi, on to len prepošle na servis do Čiech.
Dá sa to poslať aj priamo, ale prečo si robiť prácu naviac, ked predajca to urobí za vás ? Deň-dva naviac bez notebooku ma nezabiju :)

Ja som to flashoval tiež z Biosu :(
Pomôže fakt len servis, doma by som to neskúšal, prídeš o záruku a to sa neoplatí :roll:
Navyše by to ani nemuselo pomôcť, na zahraničnom fore totiž píšu, že ani resetom Biosu vybratím baterky nepomohlo ...

Erricco
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 31 kvě 2010 23:48

Příspěvekod Erricco » 06 čer 2010 12:38

Deegr píše:Samozřejmě že fungují,jenom nejedou s origo ovladači,co dodává Asus k tomuto notebooku.Ale jsou tu lidi,co tvrdí,že jsme blbci,když si nahráváme nové ovladače.Mě spíš příjde,že jsou to chudáci,co si neumí ani najít a nainstalovat novější ovladače.
Jinak Asus vydal novější verzi ovladačů,takže kdo nepoužívá BIOS od MSI,ale jede na origo BIOSu od Asusu si nyní může stáhnout přímo ze stránek novější verzi ovladačů,na kterých se neobjevuje GSOD,takže všichni hurá na stranky Asusu :)
S těma ovladači ti Settleři 7 už půjdou,osobně odzkoušeno.
http://support.asus.com/download/downlo ... pe=1&os=30


A nemá náhodou ATI na svojich stránkach novšie ovládače ??? ja som totiž mal Bios 206 + najnovšie ovládače 10.5 od ATI a GSOD nezmizlo :(
Preto som sa spoliehal na Bios 209 ...

Neviete mi ešte niekto vysvetliť čo znamená tento status u mojho RMA ? ( google translator som použil, ale nejako to nechapem
:) )

Rate of repair completion
You have reqeusted RMA no. for the machines below; however, they have not been received by us.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 čer 2010 09:55

Erricco píše:Ja som to odniesol k predajcovi, on to len prepošle na servis do Čiech.
Dá sa to poslať aj priamo, ale prečo si robiť prácu naviac, ked predajca to urobí za vás ? Deň-dva naviac bez notebooku ma nezabiju :)

Ja som to flashoval tiež z Biosu :(
Pomôže fakt len servis, doma by som to neskúšal, prídeš o záruku a to sa neoplatí :roll:
Navyše by to ani nemuselo pomôcť, na zahraničnom fore totiž píšu, že ani resetom Biosu vybratím baterky nepomohlo ...
Přesně tak.Doma se to nemusí navíc zdařit.A je to jen pro člověka velmi znalého v problematice PC.Doporučuji radši servis.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Kosobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2010 21:19

Příspěvekod Kosobecny » 07 čer 2010 11:25

roman2277 píše:
Erricco píše:Ja som to odniesol k predajcovi, on to len prepošle na servis do Čiech.
Dá sa to poslať aj priamo, ale prečo si robiť prácu naviac, ked predajca to urobí za vás ? Deň-dva naviac bez notebooku ma nezabiju :)

Ja som to flashoval tiež z Biosu :(
Pomôže fakt len servis, doma by som to neskúšal, prídeš o záruku a to sa neoplatí :roll:
Navyše by to ani nemuselo pomôcť, na zahraničnom fore totiž píšu, že ani resetom Biosu vybratím baterky nepomohlo ...
Přesně tak.Doma se to nemusí navíc zdařit.A je to jen pro člověka velmi znalého v problematice PC.Doporučuji radši servis.

No znalý docela jsem, ale porušovat záruku nebudu abych si mohl vyndat baterku z desky. Jiný řešení mě osobně nenapadlo..
ASUS G73JH - i7, 6gb DDR3, fullHD, ATI 5870

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 08 čer 2010 17:15

Zdravím.
Opět jsem zde se svými strašnými dotazi :D
Myslím že tenhle Notebook má chlazení opravdu dobré,ale po dnešním dni už vím že léto asi nepřežije bez Pořádné podložky!!!!

Používám program CPUID Hardware Monitor a teploty Lezou strašně nahoru :?
Moc se v tom nevyznám a ani nevím která teplota je nejdůležitější?
Které označení je pro Gr. Kartu?? Je to ACPI nebo ST950042 0AS ?????
Ale měl jsem ACPI THRM přes 90 stupnů a to asi není moc dobrý :(
Notebook zapnul Otáčky asi Naplno a to byl rachot. I klávesnice na pravé straně byla opravdu horká.
A proto se chci zeptat jestli by nepomohlo koupit Podložku a odšroubovat kryt kde je HDD aby tam proudil chladný vzduch???
Možná je to blbost ale za zeptání nikdo nic nedá....

Kosobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2010 21:19

Příspěvekod Kosobecny » 08 čer 2010 17:24

kamca píše:Zdravím.
Opět jsem zde se svými strašnými dotazi :D
Myslím že tenhle Notebook má chlazení opravdu dobré,ale po dnešním dni už vím že léto asi nepřežije bez Pořádné podložky!!!!

Používám program CPUID Hardware Monitor a teploty Lezou strašně nahoru :?
Moc se v tom nevyznám a ani nevím která teplota je nejdůležitější?
Které označení je pro Gr. Kartu?? Je to ACPI nebo ST950042 0AS ?????
Ale měl jsem ACPI THRM přes 90 stupnů a to asi není moc dobrý :(
Notebook zapnul Otáčky asi Naplno a to byl rachot. I klávesnice na pravé straně byla opravdu horká.
A proto se chci zeptat jestli by nepomohlo koupit Podložku a odšroubovat kryt kde je HDD aby tam proudil chladný vzduch???
Možná je to blbost ale za zeptání nikdo nic nedá....


GPU je grafika a CPU procesor. Já mám teploty hodně dobrý, teda pravda nehrahu žádné trhače asfaltu, teda kromě wowka :D A mám teploty tak o 15-20 C menší, Poldožka ti pomůže tak o 5 C max, co sem tak slyšel..
ASUS G73JH - i7, 6gb DDR3, fullHD, ATI 5870

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 čer 2010 17:41

Ja mam verzi s Corei5 a po nekolika hodinach hrani je notebook studeny a tichy.
Asus ROG Strix G18

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 08 čer 2010 18:11

Tak ono jde o to že mám v bytě hodně teplo a to Notebooku určitě moc nepřidá ale pokud podložka pomůže jen o 5stupnů,tak to je dost málo :?
Pokud bych ted znovu hrál METRO,tak mi shoří aji stůl :D
A nestane se nic pokud bych odmontoval tu desku na ten HDD???

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 08 čer 2010 18:18

A ještě bych měl jeden dotaz- Nedávno jsem se ptal,že bych chtěl do Notebooku dát druhý HDD a někdo mi napsal že k tomu potřebuji Rámeček a že ho seženu v Ostravském servise,napsal jsem jim a odpověd sem dostal že na Tenhle Notebook rámeček náhradní nemají....
Neví někdo kde by se to dalo sehnat??
Ale jen u nás,žádný dovoz....

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 08 čer 2010 18:45

kamca píše: Notebooku určitě moc nepřidá ale pokud podložka pomůže jen o 5stupnů,tak to je dost málo :?

5°C je hodně :wink: co by za to někteří dali :lol:
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Nimbus
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 24 dub 2010 00:49

Příspěvekod Nimbus » 09 čer 2010 18:35

kamca píše:A ještě bych měl jeden dotaz- Nedávno jsem se ptal,že bych chtěl do Notebooku dát druhý HDD a někdo mi napsal že k tomu potřebuji Rámeček a že ho seženu v Ostravském servise,napsal jsem jim a odpověd sem dostal že na Tenhle Notebook rámeček náhradní nemají....
Neví někdo kde by se to dalo sehnat??
Ale jen u nás,žádný dovoz....


Já si tam ten rámeček koupil.Je to pouze na objednávku a dodání trvalo 3 týdny.Cena s dobírkou byla 490,-

multipytla
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 17 led 2010 20:30

Příspěvekod multipytla » 12 čer 2010 09:37

zdravím maitele těchto strojů, rád bych se zeptal na kolik Vám vyskočily vtěchto parných dnech teploty GPU při zátěži?


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů