Lenovo Y560 s 3D

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 19 čer 2010 14:38

Našel jsem Y560 s i7 za 25 000 CZK s DPH na < ODKAZ >
Prý 5 kusů na cestě, dorazí 21.6.

Dále jsem se dočetl, i tady na foru, že podobně jako TimeLineX od Aceru má 2 přepínatelné grafiky k dosažení lepší výdrže.

Jestli je to opravdu tak, je to ideální kandidát pro mne :lol: -> NTB na vysokou školu, + - 25 000 Kč

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 čer 2010 14:48

FrankieCZE: prepipanie grafik funguje len s dvojjadrovymi core i3/i5/i7 (max i7-620m). ten Y560 ma stvojjadrovy cpu a prepinanie na nom fungovat nebude z jednoducheho dovodu, ze i7-720qm nema integrovanu grafiku. ak chces mat moznost vypnutia ati grafiky tak si pockaj na verzie s core i3/i5.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 19 čer 2010 15:00

Ghost píše:FrankieCZE: prepipanie grafik funguje len s dvojjadrovymi core i3/i5/i7 (max i7-620m). ten Y560 ma stvojjadrovy cpu a prepinanie na nom fungovat nebude z jednoducheho dovodu, ze i7-720qm nema integrovanu grafiku.


Aha, díky, v tom případě asi zvolím nejlepší model s i5 protože 2 jádra stačí a důležitější je pro mě výdrž :)

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 20 čer 2010 15:37

Zdravím, Lenovo Y560 už nějakou dobu sleduji a po zveřejnění ceny na Alze to vypadá moc dobře.

Co mě trochu kazí radost je možný problém s displejem viz. http://forum.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U- ... d-p/238949 nebo video http://www.youtube.com/watch?v=Ikm9aaLcDHk . Takže pokud si ho někdo pořídíte, určitě bych doporučoval zkontrolovat displej.

Jinak u Y560 by měl být Mini PCI-E slot, takže i kdyby nebyl SSD disk součástí, není problém ho dokoupit. http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... Mini+PCI-E

FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 20 čer 2010 18:25

Benda27 píše:Co mě trochu kazí radost je možný problém s displejem viz. http://forum.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U- ... d-p/238949 nebo video http://www.youtube.com/watch?v=Ikm9aaLcDHk . Takže pokud si ho někdo pořídíte, určitě bych doporučoval zkontrolovat displej.


Na to už jsem taky koukal ale v nejhorším případě, záruka 14 dní na vrácení bez důvodu :) Doufám že už k nám dorazí i ty i5 modely...

Benda27 píše:Jinak u Y560 by měl být Mini PCI-E slot, takže i kdyby nebyl SSD disk součástí, není problém ho dokoupit. http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... Mini+PCI-E


Nechlubí se právě tyto notebooky technologií RapidDrive ? Kombinace SSD a HDD... Nějaký SSD by tam tedy měl být.

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 20 čer 2010 19:39

FrankieCZE píše:Na to už jsem taky koukal ale v nejhorším případě, záruka 14 dní na vrácení bez důvodu :) Doufám že už k nám dorazí i ty i5 modely...

Snad to bude problém jen v Americe a u nás to bude OK. :)

FrankieCZE píše:Nechlubí se právě tyto notebooky technologií RapidDrive ? Kombinace SSD a HDD... Nějaký SSD by tam tedy měl být.

Necháme se překvapit, který z modelů to bude mít. Tady pravě uvádí jen vybrané modely. :( http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/cont ... me=Compare

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 20 čer 2010 20:34

Hmm s tím SDD a tím Rapidem by mně to taky zajímalo... Zaklepejme do dřeva, ale nezlobil bych se, kdyby toho Rapida měl zase jen i5 procesor. Protože na Lenovo.com nějakej maník koupil nejnabuchanější stroj s i7 a nemá tam ten Rapid:

Quick hard drive. Which brings me to my only real negative about this laptop. This website (Lenovo's own site) makes it seems like the laptop comes with the RapidDrive technology. I bought it under the impression that it did have RapidDrive and the SSD associated with it. As of 5/16/2010, the Y560 DOES NOT come with RapidDrive. I was disappointed to discover that and I wish I had known then what I know now.


tak ale už by se to mohlo rozjet s těma i5 v těch obchodech..... doufám, že k nám nedorazí jen ty nejhorší "šumty" bez těch vychytávek:roll:

FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 20 čer 2010 21:08

Taky sem se divil když sem to review četl :D Koukal sem taky že ho prodávají v konfiguracích kde i5 má pouze 1066MHz RAM oprtoti i7 které mají 1333MHz ale hlavně pouze 5400RPM HDD oproti 7200RPM ve verzích s i7...

třeba to znamená že i5 verze má RapidDrive a nízké otáčky znamenají přítomnost SSD který zajišťuje tu rychlost :lol: :lol:

Ramky se později vymění za 8GB 1333MHz a bude to paráda.

A kdyby RapidDrive nefungovalo vždycky je tu ta možnost s MINI PCI-E :)

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 20 čer 2010 23:08

když už jste nakousli to MINI PCI-E, mohli byste mně neznalému problém vysvětlit? nebo aspoň odkaz na nějakej článek :wink: něco jsem si vygooglil, ale nevím jestli tomu rozumím: kdybych si koupil třeba tento SSD http://www.alza.cz/ocz-mini-pcie-ssd-16 ... 119658.htm a dal ho do toho PCI-E slotu s tím, že bych na ten SSD disk nainstaloval Widle, tak se mi zrychlí celý ovládání, podobně jako bych HDD nahradil SSD diskem :?:

FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 21 čer 2010 00:30

K tomu co bude uložené na SSD budou ostatní komponenty přistupovat rychleji. Pokud tam bude operační systém, bude to znamenat rychlejší start systému, atd...

Teda alespoň tak jsem to pochopil já :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2010 09:16

RapidDrive je len volitelna vybava niektorych konfiguracii Y460/Y560 a pokial to konfiguracia nema uvedene v popise tak ho urcite nema. ked si ten SSD dokupite tak tym ziskate len 2 disky v systeme. RapidDrive je skor software, ktory SSD a HDD spravuje ako jeden systemovy disk a na pozadi presuva data medzi SSD a HDD podla toho ako casto su vyuzivane, resp. tak aby sa urychlilo spustanie casto pouzivanych aplikacii. Ten software bude urcite fungovat len so SSD diskami od Lenova. BTW funguje to len s Windows 7, s inymi OS to nefunguje.

mini pci-e slot ma dnes snad uz kazdy notebook ale tie mini pci-e ssd disky su o dost pomalsie ako klasicke 2,5" SSD pripajane cez sata2.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 22 čer 2010 20:10

Ahoj,
už delší dobu vybírám NT, právě u mě vede Y560, už jsem si dneska pro něho mohl jít do Alzy, ale včera jsem si pročítal oficiální Lenovo fórum a problémy s displayem jsou v obřím měřítku.
Chci se zeptat, vlastní už někdo tento notebook?

edit: dá se u verze, která se u nás prodává, zvýšit ramky na 8 GB?, Oproti jiným modelům, by desky měli být stejné, ale třeba v Alze píšou, že max. je 4 GB, jedná se o jeden slot či dva ?

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 22 čer 2010 21:26

ta situace kolem tohoto Lenova je jakási zvláštní... ano slovenský uživatel 12345678 má verzi s i5, která se u nás zatím neprodává (proč :?: ), mrkni o stránku před...
u nás se sežene pouze verze s i7, ale ta nemá vychytávky s přepínatelnou grafikou a kombinaci SSD s HDD na zrychlení práce... a o tomto se slovenské stránky nezmiňují... takže jsem fakt zvědav, kdy k nám dorazí ten zbytek... jinak zarážející je, že ani na czechcomputer.cz není zmínka o tom, že budou prodávat tyhle stroje...
co se týče displeje, prostě si to běž koupit, vyzkoušej to a máš právo to do 14 dnů vrátit, kdyby to bylo vadný :wink: třeba zrovna natrefíš na dobrej kus

FrankieCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 bře 2010 12:13

Příspěvekod FrankieCZE » 22 čer 2010 21:34

Psal jsem na CZC a odpověď přišla za 7 minut, Alze jsem psal už dřív a odpověď tak den, dva...

Na ALZE o zařazení neuvažují...

hladil@alza.cz píše:Zatím neuvažujeme o zařazení tohoto zboží do naší nabídky.
S pozdravem,
Jaroslav Kotápiš - Alza.cz


Na czc prý o zařazení také neuvažují ale poptají se mi dovozce o koupi mimo nabídku, docela jsem se divil :shock:

vanacova-obchod@czc.cz píše:Dobrý den,

bohužel zatím nemáme žádné informace o možnosti zařazení do naší nabídky. Zkuste prosím sledovat novinky.
V případě Vaše zájmu se můžeme pokusit od našeho dodavatele zjistit, zda by nám tento notebook mohl dodat i mimo naší nabídku

S přáním hezkého dne

Lucie Vaňáčová
Konzultant zákaznického centra

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 22 čer 2010 22:22

OMG.... kam jsme to jen dospěli??? vždyť ten NB vypadá jako trhák.... nebo to mají od všech konkurencí zakázaný prodávat?? to je hnus :evil: ještě že si noťas "budu kupovat" až v září, to už aspoň budou někde prodávat


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů