Notebook na VŠ, cena do 40 000,- (HP vs Lenovo vs Dell)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

Který z těchto tří NTB by jste si vybrali?

Dell
0
Žádná hlasování
HP
6
75%
Lenovo
2
25%
 
Celkem hlasů: 8

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Notebook na VŠ, cena do 40 000,- (HP vs Lenovo vs Dell)

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 15:35

Potřebuji poradit s výběrem NTB na školu, s cenou do 40 000. Mezi podmínkami je dedikovaná grafika (stačí základní), pevné šasi, výdrž na baterie (počítá se s nákupem větších) hlučnost, chlazení a poslední je velikost (max 14''). Mám vlastně vybrané tři, mezi kterými bych potřeboval poradit a jsou to:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76256
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74489
http://www.hshop.cz/dell-latitude-e6410 ... 00m-w7.htm
Přiznám se, že nejvíce jsem přikloněn k Dellu, hlavně je u něj hezká ta záruka a na tomto obchodě je za opravdu hezkou cenu, ale zase nevím, jak je na tom s chlazením a s hlukem, vím že v recenzi tady byl velice vychvalován, ale jinde jsem se dočetl, že docela topí... tak pokud poradíte mezi těmito třemi, budu velice rád a pokud přihodíte něco podobně laděného klidně i s menší úhlopříčkou, budu také vděčný.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 16 črc 2010 16:32

Nejspíš bych rozhodoval mezi lenovem a HP. Ale Těžko rozhodnout když jsem ani jeden z nich neměl v rukách a navíc konkrétně na tyto modely není ani moc referencí. Nevím jak je to u nejvyšších Elitebooků ale HP má obecně dost hlučné chlazení kdežto lenovo zase dokáže být neslyšné. Myslím si že i kdyby ses rozhodnul podle designu mezi HP a lenovem tak chybu neuděláš ani s jedním. Já bych volil lenovo ale to jsou spíš mé osobní sympatie.

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 16:50

Děkuju moc, a Dell by jsi nevzal proč? Kvůli slabšímu procesoru? Věřím, že třeba se platí hodně za značku, také jsem neměl žádný v ruce, ale o Dellu píšou všude o samém použití kovů atd. což by mohlo znamenat, že to bude docela pevné.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 16 črc 2010 17:20

Sice se mi líbí ale přijde mi předražený (co si budeme vykládat ani to lenovo není z levného kraje), ale koneckonců ani s ním neprohloupíš, takže pokud jsi ochotný do něj zainvestovat tak proč ne.

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 18:12

No jsem ochotný do něj zainvestovat, to určitě... na tom lenovu mi chybí šasi z kovu nebo tak, i když ten plast co jsem slyšel patří k těm lepším a má taky roll cage... no tak děkuju moc, potřeboval jsem, aby mi někdo ten nákup "posvětil"

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 16 črc 2010 18:30

Ono zase u Lenova máš několik užitečných fičur. Např. mě by se u toho HP 8440p líbilo si nastavit procenta, kdy se bude baterie nabíjet. Tak teď do začátku školního roku vždy vytahuju a zase připojuju šnůru k zásuvce :D .

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 18:37

No tak to je zase druhá věc, já o nich vim jenom to, co zjistim pohledem, takže softwarovou výbavu nijak neznám a uznávám, že věc to může být dobrá, ale nikde není, že třeba ten Dell to nemá taky :)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 16 črc 2010 19:08

Tak to roll cage je co do pevnosti a ochraně notebooku to nejlepší, co můžeš dostat, jiné notebooky se možná chlubí, že jsou z kovu, ale mě to teda nepřijde moc reálné a to jsem všechny z těch notebooků měl v ruce. Navíc kovové šasi by strašně přenášelo teplo na ruce.

Kdyby bylo lenovo v trochu jiné konfiguraci, tak bych si ho i já osobně vzal. S elitebookem nemám dlouhodobější zkušenost, takže i nformace jsou jen z druhé ruky. Na dell, který byl dříve mojí nejoblíbenější značkou jsem po řadě reklamací (i když vždy v pořádku vyřízených) trochu zanevřel, nicméně jejich záruka je opravdu to nejlepší co můžeš dnes dostat.
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 19:20

No já v ruce neměl žádný, takže netušim, jaký materiál kde je použit, u Dellu jsem myslel, že kolem touchpadu je kov... a podle tebe to má být jasně Lenovo?

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 16 črc 2010 19:52

Co do materiálu se i mě osobně víc líbí lenovo, vevnitř je velmi odolná kostra z nějaké hořčíkové slitiny, povrch z kvalitních matných plastů, které narozdíl od kovů neslouží jako jeden velký pasiv takže na nich tolik necítíš teplo. Jak už jsem jednou psal, osobně bych preferoval lenovo ale myslím si že velkou chybu neuděláš ani s jedním notebookem.

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 16 črc 2010 21:28

Tohle jsou co se týče kvality zpracování tři nejlepší modelové řady na trhu, takže vybírat podle odolnosti je v podstatě hloupost, ty notebooky jsou na tom velmi podobně, rozuměj skvěle.

Takže výběr by měl spíše směřovat směrem k drobným hardwarovým rozměrům, ceně a možnostech příslušenství a samozřejmě také sympatiemi k té či o né značce.
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

JacobCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2008 22:19

Příspěvekod JacobCZ » 16 črc 2010 21:41

Děkuji, tak tenhle příspěvek byl asi opravdu nejůžitečnější... zítra se rozhodnu, opravdu asi dle příslušenství. Když se na to tak podívám, každý ntb pro mě má nějaká pro a proti ale celkově vám všem diskutujícím tady moc děkuji a napíšu brzo, jak jsem vybral.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 16 črc 2010 22:50

Já jsem se nechal kvůli chybějící roll cage u Thinkpadu zlákat k tomu elitebooku, který měl i lepší cenu a dobrou konfiguraci. Jen mi vadí nižší rozlišení. Dnes bych ale asi volil Lenovo.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 102 hostů