Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem vhodného notebooku do školy.
Velikost displeje by měla být mezi 14" a 15,6", spíše matný na práci. Notebook budu využívat pro práci s textem, prohlížení webu, občas přehrávání filmů a hudby. Někdy více programů najednou.
S hraním her nepočítám, doma mám desktop. Takže by stačila integrovaná grafická karta s podporou HD videa.
Výdrž 2 až 3 hodiny, více samozřejmě lépe.
Rád bych něco s kvalitnějším zpracováním(hlavně kvalitní a pohodlnou klávesnici,absence numerické části není velký problem), ikdyž tuším, že to v této cenové kategorii nebude tak úplně možné. Ve škole se dost často stěhujeme, takže nic nad 2,8kg zase nepřipadá v úvahu.
Uvítal bych nevelkou hlučnost, HDMI port, Bluetooth a kdyby bylo možné, příjemnější vzhled. Něco jiného, než šedivou krabici.
Jen pro uspořádání priorit:
1. Kvalitní a pohodlná klávesnice, solidní displej
2. Zpracování (šasy..), příjemná hmotnost
3. Vzhled
4. Vyšší výdrž (3-4 hodiny)
Od různých známých jsem si vyslechl mnoho názorů na značky. Dosti mě odrazovali od Acer, Asus, HP a MSI. Naopak Dell chválili. Takže jsem se už sám koukl po nějakém Dellu a zaujal mě tento:
https://www.alza.cz/dell-inspiron-n5010 ... 180902.htm
Zatím jsem o něm nenašel žádnou recenzi a navíc přesahuje můj rozpočet 15 000 Kč. Proto bych rád slyšel vaše názory.
Pokud by nějaký notebook z velké části splňoval mé podmínky, jsem ochotný dát 15 000 Kč i bez OS. Předem díky
Notebook do školy, cca 15 000 Kč
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Všechny 1366x768 displaye jsou totální lowend. Jestli jsi zvyklý na stolní LCD, budeš zklamán.
Ten Dell nebude kdovíjak kvalitní, ale má 3 roky NBD záruky, která to jakž takž zachraňuje. Ještě by ses mohl mrknout na ThinkPad SL510, ten se dá sehnat i bez OS. https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl510-d170251.htm
Ten Dell nebude kdovíjak kvalitní, ale má 3 roky NBD záruky, která to jakž takž zachraňuje. Ještě by ses mohl mrknout na ThinkPad SL510, ten se dá sehnat i bez OS. https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl510-d170251.htm
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
-
Moro
Ten ThinkPad nevypadá špatně, za tu cenu opravdu dobře. Jen co jsem se díval na tu klávesnici, připadne mi, jako by dost šetřili místem.Chlebovnik píše:Všechny 1366x768 displaye jsou totální lowend. Jestli jsi zvyklý na stolní LCD, budeš zklamán.
Ten Dell nebude kdovíjak kvalitní, ale má 3 roky NBD záruky, která to jakž takž zachraňuje. Ještě by ses mohl mrknout na ThinkPad SL510, ten se dá sehnat i bez OS. https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl510-d170251.htm
Taky možná hloupost, ale chybí mi tam kamera.
Jinak díky za tip, budu o tom uvažovat.
A jinak jsem zvyklý na 20" LCD, ale také na 17" CRT
-
Mabfred
- občas něco napíše
- Příspěvky: 10
- Registrován: 19 čer 2010 22:24
Já mám Lenovo SL410 a nemůžu si stěžovat - relativně lehký a přenosný notebook s výbornou klávesnicí a velkou výdrží.
Cenou se pohybuje kolem 15k, jen u něj na různých eshopech uvádí špatnou konfiguraci, nejlépe si parametry konkrétního modelu ověřit na webu Lenova. Tak např. u toho, který jsem si koupil já měl být podle webu prodejce firewire port a nemělo být esata, ale je to naopak.
Cenou se pohybuje kolem 15k, jen u něj na různých eshopech uvádí špatnou konfiguraci, nejlépe si parametry konkrétního modelu ověřit na webu Lenova. Tak např. u toho, který jsem si koupil já měl být podle webu prodejce firewire port a nemělo být esata, ale je to naopak.
-
Moro
Už jsem se koukal na SL510 i právě SL410. Ovšem SL410 má u výrobců uváděno jen lesklý displej. Ještě se podívám, ale pokud bude 14" jen s lesklým, půjdu do 15ky. Jen by mě zajímalo - v alfanumerické klávesnici uprostřed někde u písmena 'B' je takový červený puntík. Skoro všude na obrázcích jsem to zahlédl. Můžete mi vysvětlit, co to je ?Mabfred píše:Já mám Lenovo SL410 a nemůžu si stěžovat - relativně lehký a přenosný notebook s výbornou klávesnicí a velkou výdrží.
Cenou se pohybuje kolem 15k, jen u něj na různých eshopech uvádí špatnou konfiguraci, nejlépe si parametry konkrétního modelu ověřit na webu Lenova. Tak např. u toho, který jsem si koupil já měl být podle webu prodejce firewire port a nemělo být esata, ale je to naopak.
-
Mabfred
- občas něco napíše
- Příspěvky: 10
- Registrován: 19 čer 2010 22:24
-
Moro
Tak jsem už o tom uvažoval, hledal různé varianty SL510 a známý mi přinesl výběr dalších notebooků. A z těch jsem tedy zvolil asi to nejlepší, ale rád bych se zeptal na vaše názory:
https://interlink.tsbohemia.cz/notebook ... 94963.html
Zajímalo by mě zpracování a kvalita klávesnice, případně nějaké doporučení či chyby k tomu NTB, děkuji předem.
https://interlink.tsbohemia.cz/notebook ... 94963.html
Zajímalo by mě zpracování a kvalita klávesnice, případně nějaké doporučení či chyby k tomu NTB, děkuji předem.