neprobuzeni ze stand-by + bluetooth problem u sl 410

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

neprobuzeni ze stand-by + bluetooth problem u sl 410

Příspěvekod ld » 19 srp 2010 13:51

zdravim vsechny,
chtel jsem poprosit o radu se svym notebookem lenovo sl 410:

1) po uvedeni do spanku, hibernace ci stand-by modu se pocitac jaksi nechce "probrat" - po stisknuti modre klavesy "power-on" se sice hard disk (a mozna i ventilator) roztoci, ale obrazovka zustava cerna a je nutne notas natvrdo vypnout, coz vubec neni prijemne a navic se tim samozrejme veskere otevrene relace ztraci...

2) nepodarilo se mi rozchodit blue-tooth, jako by tam vubec nebyl, resp. nevim, kde je..
3) bezpecne odpojeni externich zarizeni (napr. flashky) trva extremne dlouho, asi tak 15-20 vterin...

mozna neco delam spatne, take nejsem zadny pocitacovy expert, ale za kazdou vasi odpoved-prispevek budu nesmirne vdecny...
lenovo sl410

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 20 srp 2010 10:01

Tou "modrou klávesou power-on" myslíš normálně vypínač?
Mám tu SL410 před sebou a vypínač teda modrý nemá...

Bluetooth máš zapnutý? (Fn+F5)

To dlouhé odebírání mi dělá R400 taky, podle mně je to SW problém někde ve W7, ale nějak to neřeším, 20s není tak tragická doba abych nemohl počkat.

EasyDaviD
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2010 17:44

Příspěvekod EasyDaviD » 20 srp 2010 12:01

To dlhé odoberanie mám aj ja na R400. Chyba bude niekde v Lenováckom SW.
ThinkPad R400 (NN932MC)

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 20 srp 2010 14:07

EasyDaviD píše:Chyba bude niekde v Lenováckom SW.


No, nevím, na vedlejším stole tu leží SL410 u které je odebrání téměř okamžité. Přitom tam všechen SW od Lenova je.
Takže to že to je vina Lenova bych tak jistě netvrdil.

EasyDaviD
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2010 17:44

Příspěvekod EasyDaviD » 20 srp 2010 17:06

Neviem kde inde by bola chyba, ale toto robí od kúpy = nič okrem SW od Lenova tam nebolo.
Segra má SL510 a jej to nerobí, ale ten bol bez OS a dával som tam svoje Win 7 Pro. Jediné čo tam teda z lenováckeho SW nemá je Rescue and Recovery (to mimochodom na mojej R400 spôsobuje totálne zatuhnutie pri jeho spustení)
ThinkPad R400 (NN932MC)

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 21 srp 2010 16:21

mystikp píše:Tou "modrou klávesou power-on" myslíš normálně vypínač?
Mám tu SL410 před sebou a vypínač teda modrý nemá...

Bluetooth máš zapnutý? (Fn+F5)

To dlouhé odebírání mi dělá R400 taky, podle mně je to SW problém někde ve W7, ale nějak to neřeším, 20s není tak tragická doba abych nemohl počkat.


---

ano, myslel jsem tim vypinac, ale asi opravdu neni modry, zmatla me (asi bila) tecka uprostred...

bluetooth jsem pres ty klavesy zapnul a rozchodil, diky, nechapu, ze jsem na to nenarazil drive...

ostatni problemy pretrvavaji...

resp. mam jeste problem, a to s pripojenim firewire ext. zvukovky pres express card, periodicky tam dochazi k nejakym zvlastnim odpojenim (tj. aniz by bylo cokoliv fyzicky odpojeno)..., takze to musim odpojit, znovu pripojit, zapnout program (znovu zapnuti protoolsu fakt trva..), tak me to stve, nebot jsem si myslel, ze absenci firewire portu obejdu velmi lisacky prave pres express card...
byt nevim, jak stabilni by bylo pripojeni ext zvuk do zabudovaneho fire wire portu.. takze se trochu poohlizim po zmene.. ale mezitim bych rad vyresil to ostatni.
takze jeste jednou diky alespon za bt.
lenovo sl410

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 21 srp 2010 16:25

mystikp píše:To dlouhé odebírání mi dělá R400 taky, podle mně je to SW problém někde ve W7, ale nějak to neřeším, 20s není tak tragická doba abych nemohl počkat.


to sice ne, ale ve chvili, kdyz mas pripojeny 2 flashky + ext. hard disk to boli... (byt takovych chvil neni moc casto, priznavam...)
lenovo sl410

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 21 srp 2010 17:03

No, aspoň že ten BT jsi rozchodil :-).

Jinak možná podobný problém s neprobouzením popisoval warhawk v jeho příspěvcích na této straně:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... &start=510
Takže pokud to dobře chápu, řešením by asi byl reinstall Windowsů. Což by možná mohlo vyřešit i to dlouhé odebírání USB.

Ale nevím-pokud jsi to schopen nasimulovat kdykoliv opakovaně tak s tím možná zkus prvně navštívit servis a zeptat se co si o tom myslí.

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 21 srp 2010 17:56

mystikp píše:Jinak možná podobný problém s neprobouzením popisoval warhawk v jeho příspěvcích na této straně:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... &start=510
Takže pokud to dobře chápu, řešením by asi byl reinstall Windowsů. Což by možná mohlo vyřešit i to dlouhé odebírání USB.
Ale nevím-pokud jsi to schopen nasimulovat kdykoliv opakovaně tak s tím možná zkus prvně navštívit servis a zeptat se co si o tom myslí.


dik, podivam se, byt se mi otevrela nejaka diskuse, co ma snad 38 stranek, ale zkusim to projit.

do toho servisu jsem stejne chtel jit, davno jiz, jen samozrejme jsem nevedel, do ktereho, nebot jsem take nechtel nechavat notas nekde max. mesic. ale nasel jsem nejakou spolecnost its, tak uvidim. next business day jsem si neporidil...

opakovana simulace dlouheho odebrani ext. zarizeni ci neprobuzeni ze stand-by bohuzel opravdu neni problem..
lenovo sl410

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 21 srp 2010 21:38

No právě jsem myslel tu konkrétní stranu - strana 35 a projdi si na té stránce příspěvky uživatele Warhawk.

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 31 srp 2010 15:47

tak jsem zjistil par dulezitych veci. problem s ne-probuzenim ze spanku ci hibernace odpada, jakmile odpojim svou firewire zvukovku. v takovem pripade vse funguje v poradku. po pripojeni zvukovky vsak dojde k tomu, co jsem popsal na zacatku.
takze jsem nejdriv koupil novy radic expresscard s f/w sloty, preinstaloval jsem driver zvukovky, abych se pak podival na forum m-audia, kde po zbeznem shlednuti jsem si precetl par pribuznych dotazu...
staci pak pred uvedenim do spanku ci hibernace vypnout zvukovku a bud pred nebo po uvedeni ze spanku ci hibernace znovu zapnout. vse prozatim funguje.
komicke je, ze samo m-audio dokonce v pribalenem letaku ke zvukovce silne nedoporucuje hot-plugging f/w zarizeni...
zvukovky ostatnich vyrobcu jsou dle prispevku na foru m-audia v tomto ohledu v pohode, zbyva tedy cekat na nejakou reakci od vyvojaru m-audia.

bojim se snad jenom, jestli tento asi casty hot-plugging nebude mit do budoucna nejake neblahe dusledky pro jak notas tak zvukovku.

ma nekdo zkusenosti s hot plugginem f/w zarizeni?
lenovo sl410


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů