Prenosny notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

Prenosny notebook

Příspěvekod Horden » 17 srp 2010 22:29

Zdravim, uz som sa na tomto fore radil v minulosti ohladom kupi notebooku a doteraz ho velmi uspesne pouzivam :)
V sucastnosti mam Lenovo R61, ktore mi sluzi uz dva roky a s tym notebookom som velmi spokojny, nemal som s nim jediny problem, za den ho otvorim a zatvorim milion krat, prenasam ho kade tade, nabijam ako sa podari, proste pracovny nastroj. V sucastnosti mi uz ale uplne nesedia jeho rozmery a vykon (bohuzial som naruzivy hrac wowka) takze rozmyslam nad novym notebookom.
Moje preferencie su nasledovne: 13,3" alebo 14" display, dve graficke karty, vydrz baterie co najvyssia, bezproblemova praca s linuxom(podstatna podmienka) a cena do 1000E. Problem je ze sa nedokazem zorientovat v tej obrovskej ponuke. Za dva roky som stratil prehlad ohladom grafickych kariet, procesorov, kavlity spracovania jednotlivych znaciek a pod. Pozeral som napr. HP pavillion dv3, potom som tu niekde cital ze sa vobec neoplati. Cital som ze v dnesnej dobe sa oplati kupit Acer, ale mal som Acer 5920G a Acer 6920G a tie notebooky boli katastrofa, pri vysloveni znacky Acer sa mi otvara nozik vo vrecku.
Skusal som dell konfigurator v ktorom som sa ale uplne stratil 8)
To, co by som potreboval je nejaky rozumny prehlad par notebookov ktore su overene ako kvalitne, nejde o to najvykonnejsie ale podla moznosti to najspolahlivejsie s prijatelnym vykonom. Bohuzial v sucastnosti nie som sam schopny sa v obrovskej ponuke zorientovat. Za vsetky rady vopred dakujem.

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 22 srp 2010 12:53

http://www.alza.cz/acer-aspire-3820tg-4 ... 165742.htm

Vím, je to Acer, ale tahle série je povedená a konkrétně tento model taky. Na WoW výkon dostačující, přepínatelná GK, dva chladící okruhy, výdrž solidní. :) Jenom teda nemá DVD mechaniku.
Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 22 srp 2010 13:37

Dell v konfigurátoru bude přes limit. Lenovo nabízí jedině TP Edge nebo L412 - s integrovanou GK. Možná bych uvažoval o Asusech UL:
http://www.alza.cz/asus-ul30jt-rx043x-d172623.htm - bohužel slabší grafika a nízkonapěťový procesory, zřejmě kvůli vyšší výdrži - kterou taky oproti TimelineX s 6cellem mají. Nicméně 3820TG pořád nabídne o hodně lepší poměr ceny/výkonu/výdrže.

V září má vyjít Asus N43 - 14" s i5 a novou grafikou od NVidie řady 400, ale čekal bych maximálně GT425M, což je obyčejnej mainstream. A navíc oproti řadě UL postrádá vysokokapacitní baterku (jenom 48Wh), takže výdrž max ty cca 4 hodiny.

Horden
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 10 lis 2007 16:21

3820TG

Příspěvekod Horden » 22 srp 2010 16:37

Pozeral som Acer 3820TG, konfiguracia je pekna a asi by mi stacila, to co by som chcel vediet je,ci su sucastne acery uz kvalitnejsie akotie stare. Kvalita spracovania Acerov spred cca 2 rokov je totiz podla mna prilis slaba ale vobec neviem kam sa to za ten cas posunulo

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 23 srp 2010 10:43

http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... nex-3820tg

Tady máš recenzi. Já bych se toho nebál, tenhle se povedl.
Lenovo IdeaPad Y550p

HP ProBook 4330s


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů