HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvek od CeCo »

Pri Probook 6550 (Intel) zarucene pasuje WWAN modul un2420 do vsetkych notebookov = uz neplati stav z minulosti, kedy bolo mozne mat WWAN len v hotovych zostavach priamo z tovarne. 6550b ma tak v zakladnej zostave 2 anteny pre WWAN, slot pre SIMkartu a slot pre samotnu WWAN kartu.

Pri AMD (6545b, 6555b) to potvrdene nemam.

C
Vinky
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2008 14:02

diody na klávesnicí

Příspěvek od Vinky »

V recenzi se píše, že diody nad klávesnicí jsou velmi svítící. Přijde Vám to až rušivé v noci?Šlo by to nějak vypnout?
HP ProBook 6550b , HP Compaq 6735b
CeCo

Příspěvek od CeCo »

Aj to o (ne)moznosti vypnutia je v recenzii...
A v noci rusive - neviem, NB (HP s rovnakymi diodami) mam vzdy pri okolitom svetle. Pouzivat NB uplne v tme je podla mna samovrazda na oci.

C
Vinky
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2008 14:02

Příspěvek od Vinky »

JJ to sem cetl o tom BIOSu sem myslel, li to nejde nekde na tvrdo, neco jako v smconfigu a to i za cenu nefunkcnosti tlacitek.. jinak notebook v podpisu mozna sviti podobne a az ted po recenzi jsem zjistil, ze je to otravny a tlacitka prekrejvam :-D
HP ProBook 6550b , HP Compaq 6735b
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Příspěvky: 8857
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR

Příspěvek od swarm »

Vinky píše:jinak notebook v podpisu mozna sviti podobne a az ted po recenzi jsem zjistil, ze je to otravny a tlacitka prekrejvam :-D
Kdybych věděl, že se to u někoho může stát, tak to snad do recenze radši nenapíšu :D. Jinak ten, co máš v podpisu, má diody nad klávesnicí svítivé úplně stejně. Přes den se to dá, před spaním mě vždycky iritovaly.

Asi jsem divnej (teda určitě jsem divnej), ale když diody zakryju, tak úplně cítím tu úlevu v očích. Ale sám jsem teda hodně citlivej.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
demost
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 10 úno 2010 18:04

Příspěvek od demost »

mohl by mi nějaký majitel 6550b povědět reálnou výdrž při práci? Nejlépe konfiguraci bez dedikované karty. Jinak výdrž s kartou je v recenzi reálně kolem čtyř hodin.
Případně nevíte, kolik wattů si bere ta grafika, zbytek bych si dopočítal.
fuzzy logic
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 22 črc 2010 15:41

Výdrž baterie

Příspěvek od fuzzy logic »

Nevím jakou práci máš na mysli!!! Při přehrávání filmů jsem se dostal přes 3hod při ztlumeném jasu displeje. Při zapnuté wifi a běžném surfování (jas ztlumený), taky nějak tak. Pokud se bude jednat o kancelářskou práci se ztlumeným jasem, tak 4 hod asi budeš atakovat. Pokud jede vše naplno a děláš něco trošku náročnějšího, tak něco přes 2hod. Jinak pokud ti výdrž nedostačuje lze koupit přídavnou baterii https://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/s ... 40577.html Za tu cenu podle mě nic strašného a hned máš 10 hod navíc (real. 7 hod). Jinak ztlumeným jasem myslím cca. na 70% a jsem vlastníkem verze s dedikovanou grafikou.
demost
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 10 úno 2010 18:04

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od demost »

fuzzy logic píše:Nevím jakou práci máš na mysli!!! Při přehrávání filmů jsem se dostal přes 3hod při ztlumeném jasu displeje. Při zapnuté wifi a běžném surfování (jas ztlumený), taky nějak tak. Pokud se bude jednat o kancelářskou práci se ztlumeným jasem, tak 4 hod asi budeš atakovat. Pokud jede vše naplno a děláš něco trošku náročnějšího, tak něco přes 2hod. Jinak pokud ti výdrž nedostačuje lze koupit přídavnou baterii https://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/s ... 40577.html Za tu cenu podle mě nic strašného a hned máš 10 hod navíc (real. 7 hod). Jinak ztlumeným jasem myslím cca. na 70% a jsem vlastníkem verze s dedikovanou grafikou.
super, díky za vyčerpávající odpověď. Jinak cílim na tu verzi bez dedikovaný karty. Myslím, že k těm tvejm časům můžu přičíst asi tak půl hodiny navrch ve prospěch integrovaný grafiky.
Cempa

Nejde mikrofon

Příspěvek od Cempa »

Ahoj lidi, prosím o radu.
Mám teď nově tenhle noťas s dedikovanou grafárnou a jaksi mě nechce poslouchat mikrofon. Nejdřív sem si myslel, že bude problém jenom s tím integrovaným, ale po připojení externího taky nic. Zkoušel sem to ve Skypu a v Audacity, oboje sou hluchý. Už sem zkoušel i odinstalovat ovladače a stáhnout nový, ale pořád nic.
Předem dík.
klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvek od klvy »

Možná povolit v BIOSu.
Cempa

Příspěvek od Cempa »

Tyjo díky za radu. Když sem procházel BIOS u novýho noťasu, tak sem si vůbec nevšiml, že je ten mikrák zakázanej a teď mě to vůbec nenapadlo se tam podívat. :oops:
efficient
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 02 čer 2010 00:05

Příspěvek od efficient »

Tak jsem se stal také majitelem HP 6550b. Jen se mi nelíbí ty slyšitelné otáčky HDD. Běží v pořádku, ale v určité chvíli je slyšet takový zvuk, vždycky tak po 8 sekundách. Je to slyšet jen při nízké zátěži, např. ve windows když nic jiného neběží..
JE to normální, slyšíte to také nebo je to chyba v tom hdd?
Díky za odpověď
fuzzy logic
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 22 črc 2010 15:41

HDD

Příspěvek od fuzzy logic »

To není HDD, dělá to napájecí obvod procesoru. Když dojde k podtaktování vydává to takový divný pískavý zvuk.
efficient
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 02 čer 2010 00:05

Příspěvek od efficient »

spíž mi pro připomíná takové slabé hrčení, něco podobného jako dělá hdd v stolním pc, ale slabší..
takže asi zkusit vrátit že?
efficient
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 02 čer 2010 00:05

Příspěvek od efficient »

spíž mi pro připomíná takové slabé hrčení, něco podobného jako dělá hdd v stolním pc, ale slabší..
takže asi zkusit vrátit že?