HP 4320s x Acer TimelineX 3820T

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

HP 4320s x Acer TimelineX 3820T

Příspěvekod benik.martin » 17 zář 2010 15:28

Zdravím, rozhoduji se mezi těmito dvěma 13" notebooky, který si myslíte že je lepší? Nenašel sem nic lepšího v této cenové hladině.
HP vá výhodu v podobě rychlejšího disku, matného displeje a optické mechaniky, to vše o tisíc levnější, Acer zas luxusní výdrž, vetší disk a RAM. Který byste vzali?

Acer: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=79084
HP: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78313

EDIT: ještě Lenovo ThinkPad Edge: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73012

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 18 zář 2010 04:14

Takhle.. Vsechno se to odviji od toho, k cemu budes ntb potrebovat. Jestli budes ntb casto prenaset a chces, aby neco vydrzel, tak to hp neni spatna volba.. Sice ma mensi vydrz na baterii, ale to sasi se mi celkem libi. Respektive mi prijde kvalitnejsi. Mozna by stalo jeste za zvazeni Lenovo ThinkPad L412..

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 11:49

Ntb budu přenášet často a vozit ho v batohu a pouzdře. Takže by asi něco měl vydržet no, na to bude nejlepší to HP?

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 18 zář 2010 12:20

Urcite lepsi nez ten acer.. U nej bych se bal, ze kdyz na nej hodis do batohu neco tezkyho a pak se o nej opres, ze si polomis viko..
A Edge nemam zase rad.. proste mi nesedly..

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 12:46

ovšem Acer a Lenovo má zas luxusní výdrž a nízkou váhu, tam HP pokulhává.. nicméně kvalitou zpracování je na tom tedy nejlépe? šsai má z hliníku tuším..

Konviss
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 22 srp 2010 19:35

Příspěvekod Konviss » 18 zář 2010 13:20

acer ma vyko s hliniku a vydrzi ti, tady ti co sem psali porad zijou v dobe pred 2-5lety, kdy acer delal opravdu nekvalitni modely, dnes uz jsou tak vyvazene a kvalita zpracovani je vysoka

kdyz se nedivam na to dilenske zpracovani tak ma acer markantne vetsi vydrz, je lehci a ma vetsi pameti nez HP

Hp ma navic esata a ctecku otisku prstu(nebudu ti lhat je to knicemu),mechaniku(tim padem je docela tezky,zalezi na tobe,jak moc chces prenaset),ale v te mechanice vydim vyhody

ten lenovo je pekny model, je lehunky a ma vysokou vydrz

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 13:35

jinými slovy je úplně jedno co koupím protože každý model má něco do sebe :D

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 18 zář 2010 13:39

Konviss píše:acer ma vyko s hliniku a vydrzi ti, tady ti co sem psali porad zijou v dobe pred 2-5lety, kdy acer delal opravdu nekvalitni modely, dnes uz jsou tak vyvazene a kvalita zpracovani je vysoka


Ne ze bych ti do toho chtel kecat, ale mel si ho skutecne v ruce? Zkousel si na to viko zatlacit z boku? Slysel jsi to "roztomile" cvakani, jak se ti "rozevira" vrchni a spodni strana vika? O tom, ze by se mu mely vylomit panty, jako se to delo pred par lety, nepadlo ani slovo ;)

Ano, zpracovani toho Aceru je na obcasne prenaseni uplne ideal a nebude s tim nejmensi problem. Pro kazdodenni prenaseni bych si ho ale nezvolil, protoze osobne ntb nesetrim.. Nicmene pokud s nim budes zachazet slusne, tak prezije. Neoprenove pouzdro by melo poslouzit jako dostatecna ochrana..

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 13:55

to je dilema :D zas rozdíl hmotností mezi Acer a HP je 350 g, to je jak pytlík brambůrků :D

Konviss
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 22 srp 2010 19:35

Příspěvekod Konviss » 18 zář 2010 15:11

ano drzel,stimto NB mam zkusenosti, zadne roztomile cvaknuti jsem neslysel,jedine jakou mel vadu byla spatne pridelane viko,ktere jsem musel pozdej zname reklamovat...

jinak drzi vporadku,ze vsech stran ohmatane, vermi ze vydrzi

nevim scim jsi mel zkusenost ty, ale kazdy muze mit nekdy vadny kus a vim, ze zrovna u aceru jich byvalo a jeste ted nekdy byva dost

jinak ktem 350g, kdyz ktomu pak pripoctes nabijecku a jestli si budes kupovat externi mechaniku tak to vyjde na vic

jinak acer muzu doporucit,ta vydrz je opravdu k nezaplaceni, ale v teto kategorii ma podobnou vydrz i ten lenovo, zalezi jen na tobe, mozna bych bral spis ten od lenovy

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 15:51

HP má právě výhodu v tom že má optickou mechaniku, to jsou ty gramy navíc..
Pořád váhám, hlavně mezi Acerem a HP, Lenovo se mi zas až tak nelíbí..

Konviss
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 22 srp 2010 19:35

Příspěvekod Konviss » 18 zář 2010 16:43

benik.martin: psal jsem ze ty kila jsou navic,kvuli mechanice
jsi student? Pracujes? Kcemu ho spis budes pouzivat? Jestli aj na cesty, do vlaku, do auta tak bych bral spis acer. Pokud ho budes vic vyuzivat doma a nebudes tak potrebovat vydrz, tak rozhodne HPcko.

benik.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2010 22:18

Příspěvekod benik.martin » 18 zář 2010 16:55

jsem čerstvý vysokoškolák. To znamená nouťas na koleji, každý týden cesta domů vlakem. Občasné nošení do školy, ale to pochybuji, akorát mě rozptyluje :D
Jinak jsem myslel že HP na tom bude lépe už jen proto, že to je dalo by se říct lepší značka než Acer. Ale tento Acer se opravdu povedl, nicméně je taky o litra dražší za stejnou výbavu. Je mi jasný že když koupim jeden tak mi to bude líto a budu chtít ten druhej :D každej má něco do sebe..

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 18 zář 2010 23:57

Konviss píše:acer ma vyko s hliniku a vydrzi ti, tady ti co sem psali porad zijou v dobe pred 2-5lety, kdy acer delal opravdu nekvalitni modely, dnes uz jsou tak vyvazene a kvalita zpracovani je vysoka

haha, takže vtip už máme za sebou a teď realita. Podle threadu o 5820TG nemáš tento 13" model, takže tvé zkušenosti mohou být trochu jiné (větší model = pevnější víko). To "hliníkové" víko je na 99% jen okrasná hliníková fólie s tuhostí rozehřáté čokolády na vaření - víko se prohýbá i při otevírání LCD - spodní hrana je přitom tak vyhnutá, že místy občas drhne o baterii. Z důvodu tlaku na panel jsem měl 3820T v servise (výměna zadního krytu panelu). Není problém chytnout panel při manipulaci s LCD tak "šikovně", že se objeví na ploše "vlnka" od vyvozeného tlaku.
Slícování předního a zadního krytu LCD taky žádný zázrak (ale to na funkčnost vliv jistě nemá).
Náš ntb imho přežije záruku jen díky tomu, že se nepřenáší.

Píšu to všude a nikdo mi tento názor nevezme - 3820T bych si na denní nošení v žádném případě nepořizoval. Přošlo mi rukami dost ntb, ale takto mizerné víko jsem ještě u žádného neviděl.

benik.martin: v jakém městě jsi ? Pokud Brno, tak mohu 3820T osobně předvést.

edit: k tomu přenášení - pokud budu nosit v brašně/batohu jen ntb, tak nevidím problém. Když si ale vemu k ntb adaptér (či i myš), nějaké ty papíry (do školy/práce běžné), tak v věřím, že v běžné brašně bude vše tlačit právě na to měkké víko. Toť mé osobní zkušenosti (a co vidím v mém okolí, tak nejsem sám).
Naposledy upravil(a) 9z9 dne 19 zář 2010 00:28, celkem upraveno 1 x.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 19 zář 2010 00:05

Vlneni na displayi udelas pomalu na kazdem ntb. ravdo je, ze ten flex na tom viku je velky, ale osobne mi nepripadlo, ze by obcasne prenaseni nezvladl.. Ale jinak naprosto souhlasim s 9z9.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], MorrissJeals a 86 hostů