Windows 7 Bootmgr

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Windows 7 Bootmgr

Příspěvekod Boom » 24 úno 2010 17:24

Ahojte
Pri spustený pc mi vypisuje tento problém

Kód: Vybrat vše

find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /bootmgr
Error 15: File not found
Press any key to continue...

Neviete ako tento problém vyriešiť skúsil som snáď už všetko opraviť to pomocou inštalačného cd startup repair nič obnoviť systém nič. Ja si už neviem rady. Ak niekto vie ako na to budem povďačný
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!
Benjamin Franklin (1706 - 1790)

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 25 úno 2010 12:19

Kód: Vybrat vše

1. vložte DVD s inštaláčkou Windows Seven
2.Nastavte bootovanie na CD-Rom
3.Kliklnite na Repair Computer (oprava počítača)
4.Kliknite na operačný systém, ktorý chcete opraviť, a kliknite na tlačidlo Next (Ďalej).
5.V dialógovom okne Možnosti obnovenia systému kliknite na položku Command line (Príkazový riadok).
6. Napíšte
Jednotka:\boot\Bootsect.exe /NT60 All
(Jednotka napr C)
7. Napíšte
Jednotka:\Windows\system32\Bcdedit /create {ntldr} /d "Popis staršej verzie systému Windows"

Poznámka. V tomto príkaze sa môže za reťazec Popis staršej verzie systému Windows dosadiť ľubovoľný reťazec. Za reťazec Popis staršej verzie systému Windows sa môže napr. dosadiť Windows XP alebo Windows Server 2003. (Ja som dal Windows)

8.Jednotka:\Windows\system32\Bcdedit /set {ntldr} device partition=x:

Poznámka. V tomto príkaze reťazec x: predstavuje písmeno jednotky aktívnej oblasti.

9. Jednotka:\Windows\system32\Bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
10. Jednotka:\Windows\system32\Bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

11. Reštartujte počítač.

Crosq
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 21 zář 2010 15:40

Příspěvekod Crosq » 21 zář 2010 15:46

Zdravim ...

mám podobný problém
bohužel chybovou hlášku "missing file BOOTMGR" a následné nasměrování na restart pomocí ctrl + alt + delete mi píše i přes nastavení bootování z DVD když mám instalační DVD win7 v ROMce nebo Recovery CD v ROMce

Nainstaloval jsem si winy7 na rozdelený disk D: (na C: jsem měl XP a na D: jsem si instaloval winy7) ... nainstaloval jsem je a PC slapal na dvou winech (pri kazdem spusteni me PC vyzval ke zvoleni winu. Poté jsem si zformátoval daný disk C: kde byly winyXP a od té doby mi to píše tento error.

Díky za každou radu

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 21 zář 2010 20:48

Ja mam takí dojem že to DVD W7 je stiahnute z netu a nieje botovatelné, to že si zrušil c:/ formatom XP tak zi zrušil aj boot loader čo bol v XP a preto ti to nefunguje, šak normalne nainštaluj W7 na c:/ a maš po probleme
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů