Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
sustmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2006 01:12

Příspěvekod sustmi » 10 srp 2006 19:12

HaniSS píše:testoval jsem ten prográmek ze slunečnice a nic moc...

digitál jsem na tom nechytil vůbec - signál kolísal jak se mu zachtělo - nepřipojeného nic 12%, připojená redukce 35-50% a po připíchnutí na anténu taky tak všelijak nejvíc okolo 50%

digital mi to odmítlo naladit, sice je tam volba pozemního digitálního vysílání, ale není tam předvolená volba pro CZ, je tam anglie, skotsko, finsko atd..CZ tam není, tudíž nic nenaladím

analog to našlo, dokonce poláky a podobně, ale v mizerné kvalitě....přitom na tom AMCAPu to jede koukatelně

všechno jsem zkoušel přes anténu na střeše

opravdu ti asi neporadím nic lepšího, než sbalit noťas a vyšlápnout nějaký kopec...digitál mi přes arcade jede ukázkově, stanice se samy naladí a uloží do paměti...analog nějak neřeším, vlastně celou TV beru jako bonus...já to bral hlavně kvůli té grafice


Stačí si na http://www.digitalnitelevize.cz zjistit na jakém kanálu se ve vaší lokalitě vysílá multiplex, v tom TV-boxu nastavit v "Device params" "All Region", pak vybrat ten kanál (o řádej níž), a na konec na následující kartě(Channels) dát scan. A DVB-T přes AVS TV Box by vám mělo šlapat :)

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 10 srp 2006 21:33

dík za tip..zkusím to :)

porki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2006 12:05

TV

Příspěvekod porki » 11 srp 2006 12:26

Ahoj,
vyzkoušel jsem AVS TV Box, ale bezúspěšně. Setting->DVB-T->Device params->Device type, Provider, Network (Digital Terrestrial TV, All Region, C40) a pak scan v Channels a : No channels found. Přitom bydlím necelý 2km od vysílače. Ješte k tomu mám do pokoje vedený aušusový dráty ke kabelovce, takže taky prd. Signálu zdar.

Mirek2
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 10:15

Příspěvekod Mirek2 » 11 srp 2006 13:03

sustmi píše:[
Stačí si na http://www.digitalnitelevize.cz zjistit na jakém kanálu se ve vaší lokalitě vysílá multiplex, v tom TV-boxu nastavit v "Device params" "All Region", pak vybrat ten kanál (o řádej níž), a na konec na následující kartě(Channels) dát scan. A DVB-T přes AVS TV Box by vám mělo šlapat :)


Funguje dobře!
V Praze jsem tak naladil Multiplex A (řádné vysílání) nastaveno 506MHz a (Czech digit. group) 674MHz.
Kvalita/strength : 68%/28% a 100%/28%.
Ale nejde mě zvuk u analogu. Jak máte nastaveno Video standart, audio device a audio input?
***************************
Odpovím si sám:
V Audio device je třeba nastavit AVerMedia... Tj. druhá možnost.
Příjem je jen na dodanou teles. anténu.

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 11 srp 2006 20:36

konecne! uz mam aj ja tento notes ;) zatial mam z neho dobry pocit. dufam, ze bude v pohode...

Mirek2
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 10:15

Příspěvekod Mirek2 » 13 srp 2006 08:36

Podělím se o další zkušenosti s užíváním 5512:
1. Po připojení televize Sony pomocí S-video out portu jsem se zděsil. Špatná kvalita obrazu (podélné blikající pruhy), no k nekoukání. Naštěstí při provozu notebooku jen na baterii (bez AC adapteru) bylo vše OK! Taky při připojení napájení AC adapteru přes napěťovou ochranu a stabilizátor napětí je taky vše v pořádku! Možná zkusit lepší AC adapter?

2.Zkušenosti s myší (tedy zde s Synaptics PS/2 Port TouchPad). Nemám zkušenosti s tímto zařízením u notebooků. Ale ihned jsem vypnul tzv. Tapping (ovládací panely, myš vlastnosti, device settings a 2x kliknout na řádku Synaptics Touch...). Tedy jakési automatické kliknutí levým tlačítkem myši jen při najetí kurzorem a lehkým ťuknutím na Touch plochu. Velice napříjemné nastavení!

3. V CD-mechanice (prázdné) mě pravidelně něco cvakne , frekvence 30 až 60 vteřin? Je to normální?

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 13 srp 2006 10:17

no ja v cdromke nepocujem cvakat nic pokial tam nie je cd alebo dvd :?:

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 13 srp 2006 12:19

ale vies co teraz ked som sa zapocuval tak fakt tam nieco trosku cukne sem tam. tak neviem. asi to tak ma byt... lebo cd dvd cita pecie v pohode

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 13 srp 2006 12:35

Mirek2 píše:Podělím se o další zkušenosti s užíváním 5512:
1. Po připojení televize Sony pomocí S-video out portu jsem se zděsil. Špatná kvalita obrazu (podélné blikající pruhy), no k nekoukání. Naštěstí při provozu notebooku jen na baterii (bez AC adapteru) bylo vše OK! Taky při připojení napájení AC adapteru přes napěťovou ochranu a stabilizátor napětí je taky vše v pořádku! Možná zkusit lepší AC adapter?

2.Zkušenosti s myší (tedy zde s Synaptics PS/2 Port TouchPad). Nemám zkušenosti s tímto zařízením u notebooků. Ale ihned jsem vypnul tzv. Tapping (ovládací panely, myš vlastnosti, device settings a 2x kliknout na řádku Synaptics Touch...). Tedy jakési automatické kliknutí levým tlačítkem myši jen při najetí kurzorem a lehkým ťuknutím na Touch plochu. Velice napříjemné nastavení!

3. V CD-mechanice (prázdné) mě pravidelně něco cvakne , frekvence 30 až 60 vteřin? Je to normální?

1. Jeste sem nemel moznost vyzkouset si TVOut na 5512, ale se zkusenostmi z ostatnich kompiku bych si tipnul, ze se ti vytvari smycka a zpusobuje ruseni. Vyzkousej pri pousteni z notebooku z televize vytahnout vsechny ostatni (vetsinou staci jenom privodni antenni) kabely co vedou do TV. Ale mozna jsem mimo, tak kdyztak sorry ;)

2. No podle me je tapping standardni a docela uzitecna vec, nemusis mackat leve tlacitko a misto toho jenom klepnes do toutchpadu. Je to o zvyku, ale urcite bych to nepovazoval za neco spatneho :)
Jinak toutchpad na tomto notebooku si nemuzu vynachvalit. Ve srovnani s ASUSem co jsem mel ted doma asi tyden nez jsem ho vratil je povrh krasne hladky, nezadrhava se a je velice presny. Tlacitka jsou pekne vystoupla a hezky mekce se mackaji. Jen nemuzu rozchodit scrollovani pomoci toho josticku uprostred...
EDIT: ted koukam ze to bude tim ze opera (8.54) ma nejaky vlastni srollbar, na ktery to nereaguje. V IE scrollovani jede normalne.

3. Taky obcas slysim takovy zvonivy zvuk z leve casti, ale neni to nic hozneho. Neni to spis nez mechanika nejaky vetracek?

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 13 srp 2006 12:47

Mel bych na vas prozbu, nejak mi nevyhovovala ta tovarni instalace Win, tak jsem si to preinstaloval jinyma, ale mel jsem tochu problem najit ty spravne oladace pro nektera zarizeni. Na driver cd je pro nektera zarizeni nekolik ovladacu a ja si nepamatoval ktere z nich pouzit. Sice jsem to nak dal dohromady, ale abych mel jistotu...
Muzete se prosim nekdo kouknout do Spravce zarizeni a opsat mi nazvy techto soucasti: modem, lan, wlan, tvtunner. Diky!

Jeste pridam jeden dotaz... po svoji vlasni instalaci nemam predinstalovany Bluetooth a nikdy driv jsem ho nepouzival, na CD ani na acer webu zadne ovladace pro Bluetooth nejsou, windows si samy zadne nenajdou. Jak tedy muzu ModryZub nainstalovat?

r.polasek
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2006 13:28

Příspěvekod r.polasek » 13 srp 2006 13:33

Prosím o pomoc
Z ničeho nic mi pestal fungovat TV tuner. Hlásí mi to No tv tuner device. Pomohlo by znvu nainstalovat ovladače? Ty co jsou na cd u notebooku mi nefungují. Prosím pomoc, už nevím co s tím. :(

Mirek2
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 10:15

Příspěvekod Mirek2 » 13 srp 2006 14:16

supakov píše:Mel bych na vas prozbu, nejak mi nevyhovovala ta tovarni instalace Win, tak jsem si to preinstaloval jinyma, ale mel jsem tochu problem najit ty spravne oladace pro nektera zarizeni. Na driver cd je pro nektera zarizeni nekolik ovladacu a ja si nepamatoval ktere z nich pouzit. Sice jsem to nak dal dohromady, ale abych mel jistotu...
Muzete se prosim nekdo kouknout do Spravce zarizeni a opsat mi nazvy techto soucasti: modem, lan, wlan, tvtunner. Diky!

Jeste pridam jeden dotaz... po svoji vlasni instalaci nemam predinstalovany Bluetooth a nikdy driv jsem ho nepouzival, na CD ani na acer webu zadne ovladace pro Bluetooth nejsou, windows si samy zadne nenajdou. Jak tedy muzu ModryZub nainstalovat?


Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet : b57xp32.sys
Intel(R) PRO\Wireles2200BG Network Connection: w29n51.sys
SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP : C:\Program Files\CONEXANT\CNXT_MODEM_PCI_VEN_8086...\HXFSetup.exe ?tomu moc nerozumím?
IrDA : irenum.sys
Bluetooth Bus Enumerator : btrnl.sys
IEEE 1394 : 1394bus.sys
AVerMedia Hybrid H/W MPEG Card, M115 : 34Constaller.dll
BdaPlgln.ax
AVerM115.sys
BdaSup.sys
drmk.sys
portcls.sys
stream.sys ....atd.

Taky jsem si všimnul, že systém souborů na disku je u předinstalovaných Win FAT32 a ne NTFS? Pro dlouhé soubory (videa) je NTFS lepší. Snad to jde v nějakém nouzovém režimu překonvertovat bez přeinstalování systému.

Supetr
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2006 10:32

BT problem

Příspěvekod Supetr » 14 srp 2006 15:46

HaniSS píše:zkoušel jsi v tom arcade menu rolovat nahoru dolů? TV tam je až jako 4 položka a není vidět hned, musíš zarolovat

BT - standartně je v NTB předinstalovaný my bluetoth places, v něm si po spuštění dáš vyhledat dostupná zařízení (musí ti svítit modrá kontrolka zapnutého BT na NTB a musíš mít zaplý a viditelný BT na zařízení), až najdeš to zařízení, musíš je spárovat a pak se ti zpřístupní ostatní funkce....

já mám D750i a používám MyPhoneExplorer - skrz BT a šlape v pohodě...


Tak porad pretrvava problem s BT: ve spravci zarizeni jsou v Bluetooth devices je "Broadcom 2045 Bluetooth 2.0 USB Device". Kdyz dam aktualizovat ovladac, tak se na chvili vytvori ve spravci zarizeni polozka "Radiostanice Bloetooth" v ni "Broadcom Bluetooth 2.0 EDR USB Dongle" - to je to zarizeni, ktery ja potrebuju k tomu, abych mohl vytvorit novej prichozi port a sparovat svou MPx220.. Jenze po chvili ta polozka Radioastanice BT zmizi a ten dongle je opet v polozce Bluetooth Devices.. Uz nevim co s tim... Taky se mi porad instaluje nejakej "Bluetooth LAN Acces Server Driver"... Mate to taky tak? Potrebuju vytvorit tu Radiostanici BT, protoze jinak mi BT proste nejede :-/

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 14 srp 2006 15:54

uff...v tomhle opravdu neporadim :(

Supetr
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2006 10:32

Příspěvekod Supetr » 14 srp 2006 15:56

no a ty v tom spravci zarizeni mas Radiostanice BT nebo taky jen BT Devices..?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů