Náhrada za stolní PC +/- 20.000CZK

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Dixo
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2010 11:20

Náhrada za stolní PC +/- 20.000CZK

Příspěvekod Dixo » 25 zář 2010 11:58

Zdravím vás,

vzhledem k mému dosluhujícímu PC, bych potřeboval menší upgrade. Po měsíčním bádání si stále nemůžu vybrat (přeci jen je pro mě 20.000 velkej peníz :wink: )

NTB sice nebudu nosit do práce, ani do školy, přesto bych uvítal částečnou mobilitu v podobě 17" NtB.

NTB je určen na každodenní použití - internet, filmy, méně náročné grafické aplikace, hudba, hry (nejsem přehnaný pařmen :P ). Občasná práce s více náročnými programy najednou.

Kdybych to měl shrnout:
- 17"
- min. 500GB HDD
- externi grafika (nejépe 1GB)
- kvalitní šasi
- 4GB RAM
- kvalitní displej
- Core i3, i5 (Turion II)

Jako favorit se mi jeví:
tohle HP Pavilion dv7-4020ec

Vím, že některé modely Aceru, nebo Asusu nabízejí ve stejné cenové relaci vyšší výkon, ale nemám knim moc důvěru. Pořád mi to přijde jako plastová krabička do které někdo nasypal vše co šlo a hezky to zabalil. Ale jak říkám, je to jen můj dojem a třeba mě opravíte.

Prosím Vás zkušené o radu (takové to posledni nakopnutí :wink: ). Vyplatí se vybraný model? Jít do jiné (lepší, levnější alternativy..)?

Předem díky za Vaše postřehy :wink:

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 25 zář 2010 16:17

Osobně bych asi radši bral tenhle kousek
http://www.alza.cz/acer-aspire-7745g-43 ... 170258.htm

5650 je s výkonem jinde než 5470. A o Aceru tohle už dávno neplatí. ;)
Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 zář 2010 17:02

Pavián rozhodně není kvalitou nad Acerem a Asusem v dané cenové třídě.Takže je úplně jedno co zvolíš.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Dixo
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2010 11:20

Příspěvekod Dixo » 26 zář 2010 12:54

Díky za postřehy :wink:

Byl sem se na něj podívat a i prodavač mě od něj zrazoval, dokonce mi u vystaveného kusu ukázal jak se jim odlepuje zadní část displeje (šasi). :shock:

Jak jsou na tom G-series? Konrétně Notebook HP G72-a50EC ?

Včem mám ještě hokej je výběr OS . 32/64bit... :oops:

Konkrétně shora uvedený model se dodává se 64bit verzí, ale to by snad neměl být problém. Ikdyž si myslím že 64bit se zatím hodí hlavně na nějaké servery.

Líbí se mi i HP ProBook 4720s, ale není 3GB RAM málo na 64bit verzi?

Díky :wink:

Dixo
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2010 11:20

Příspěvekod Dixo » 30 zář 2010 22:53

Tak si rikam k cemu tohle forum vlastne slouzi...myslel sem ze to je o lidech co tomu rozumi, radi se podeli o sve zkusenosti, popripade poradi tem mene zkusenym.

Uz z pravidel tak trochu vyzniva ze vas to snad tak trochu obtezuje :roll:

Sam ucastnik a pravidelny navsevnik jineho fora, takze moc dobre vim o cem to je. Nebo aspon u nas to je o nadseni a snaze si pomoct.

Vetsinou se na nekoho kdo ma byt i "ztupidni" dotaz nedivame skrz prsty a snazime se dotycnemu pomoci. Tady mam pres 230 zobrazeni a dve reakce (diky vam dvema za ne), kdezto na ten posledni dotaz nic.

Tim nechci vase forum nijak shazovat, naopak, preji vam hodne zdaru, budete ho potrebovat :wink:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 říj 2010 11:03

Hm..není to tak jednoznačné jak zde píšeš.Ono totiž denně reagovat na stále stejné dotazy stále stejných notebooků ve stále stejné cenové hladině je vyčerpávající pro každého.Kdyby si alespoň uživatelé přečetli pár stejných témat,tak už vůbec nemusejí zakládat nové.A neznám jiné lepší forum u nás o přenosných PC než je toto.(žive apod-amatéřina).
EDIT:no k odpovědi na Tvůj poslední dotaz:3GB je v dnes již málo,volil bych min.4GB.V zásadě se dá doporučit již 64bit.systém-kompatibilita je v pořádku.A HP G série? No co k tomu říci-hodně se prodává a nějaké výraznější nedostatky tato série nemá.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

largo
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2010 21:32

Příspěvekod largo » 01 říj 2010 11:33

v tej cenovej hladine by stáli za úvahu aj tieto modely
nové 3-jadrové procesory AMD, prečo nie?
64 bit.systém bez problémov, používam aj v práci pre programy primárne určené na 32 bit. XP, kompatibilita je úplná.Dnes už určite 64 bit.

http://www.alza.sk/packard-bell-easynot ... 184014.htm
http://www.alza.sk/acer-aspire-7551g-n8 ... 189471.htm

Dixo
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2010 11:20

Příspěvekod Dixo » 01 říj 2010 18:59

roman2277 píše:Hm..není to tak jednoznačné jak zde píšeš.Ono totiž denně reagovat na stále stejné dotazy stále stejných notebooků ve stále stejné cenové hladině je vyčerpávající pro každého.Kdyby si alespoň uživatelé přečetli pár stejných témat,tak už vůbec nemusejí zakládat nové.A neznám jiné lepší forum u nás o přenosných PC než je toto.(žive apod-amatéřina).

Diky za odpoved.
Jak sem se jiz zminil, vim o cem mluvis. Muzu ti rict, ze sem hledal a dival se, ale konkretne o modelu G72, sem tu nenasel nic.
Vem si, ze sekce "vyber notebooku" ma 135 stranek a neni preci mozne abych projel vsechny a hledal jestli nahodou uz nekdo podobne tema nezalozil. Nehlede na to, ze to co nekdo tvrdil pred pul rokem, uz ted nemusi byt pravda.
Ja si jen myslim, ze zkusenemu uzivateli, a verim ze jich tu je hodne, zabere odoved minutu, mozna dve. Proto me zarazilo, ze mam tolik zobrazeni a zadnou reakci.
Kazdopadne Ti a uzivateli largo dekuji za vase nazory, myslim ze takhle mi to uplne staci :wink:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 říj 2010 19:10

Ano v Tvém případě je výběr modelů na které se ještě prakticky nikdo neptal.Ale jsou zde i uživatelé,kteří se ptají na vybrané modely,které jsou hned vedle v tématu. A to člověk těmto uživatelům těžko vysvětluje.Hodně štěstí při výběru.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 hostů