Výběr notebooku do 20tis

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Darrydj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2010 23:03

Příspěvek od Darrydj »

Co jsem se dival na tu 5650 ku tak by měla mafii zvládat, ale vy píšete, že nic moc, takže já nevím teda co. Bude to dobre nebo ne? S tim vetrakem je to mysleno jak, ze se daji upravit napetove profily?
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Na 5650tce problémy mít nebudeš.Ale jak tu někdo psal,že 5470tka zvládne mafii 2 na plné detaily,tak tomu se musím jen smát.Jinak u těch napěťových profilů u tohoto modelu nevím konkrétně.Já si v ostatních Toshibách vypínám ventilátor u úsporného režimu.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 17 říj 2010 12:11, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Darrydj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2010 23:03

Příspěvek od Darrydj »

A da se to nějak zjistit nebo tak? Vetsinu casu travim jenom na netu, nebo film, office atd... Na to je nejaky program nebo jak?
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Dá,až budeš mít ten notebook doma.Stejně bych to nebral jako bernou minci.Na úsporný režim je prakticky každý notebook tichý.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvek od Spyke »

a uz mas vybrany nejaky ten ntb? Mam podobne naroky na notebook a taky se nemohu rozhodnout ale zatim se priklanim k Lenovo Y560 ale chtel jsem si ho nekde osahat ale v zadnem obchode ho nemohu najit :-/
Darrydj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2010 23:03

Příspěvek od Darrydj »

No vemu asi na 100% to Lenovo. V brne je maji snad v 4 obchodech skladem, ale pochybuju, ze ti je nekdo vybali a predvede :)
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Spyke píše:a uz mas vybrany nejaky ten ntb? Mam podobne naroky na notebook a taky se nemohu rozhodnout ale zatim se priklanim k Lenovo Y560 ale chtel jsem si ho nekde osahat ale v zadnem obchode ho nemohu najit :-/
V Alze v Holešovicích ho měli vystavený v Showroomu.Nebo to zkus ještě o 300 metrů dál v Mironetu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvek od Spyke »

Ja bych potreboval spis bud Olomouc nebo Prostejov
Darrydj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2010 23:03

Příspěvek od Darrydj »

Ještě se zeptam, je nějký markantni rozdil v i3 a i5? i5 ma tu funkci hyper boost, ale je to tolik znat?
alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od alfah4ns »

Turbo boost je znát v aplikacích, které neumí využít více jader CPU.
Jinak je jedno, jestli vícevláknová aplikace jede na i3 2,5GHz nebo i5 2,5GHz.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro
Darrydj
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2010 23:03

Příspěvek od Darrydj »

Zdravim. Tak uz ho mam doma. Moje poznatky jsou, ze zatim se jevi vse v poradku, notebook neni ani nejak vyrazne hlucny, ale ventilator toci porad na nejake otacky. Prepinani grafik je rychle, co bych vydal za vadu je jemne piskani asi harddisku, na baterku to dela vice, takze mozna je tam neco spinaneho (asi tlumivka bo neco). Display je oproti memu predchozimu HP hrubsi je tam videt mrizka, ale jinak to zatim vidim jako fajn stroj, asi nic lepsiho do 20tis se sehnat neda, pokud nechcete acer apod... Jeste se zeptam na tu reakci jak tu nekdo psal jak se daji upravit ty otacky ventilatoru (klidne na icq 315955854). Díky
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Buď v napájecích profilech nebo třeba ve Speedfanu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvek od Spyke »

Potreboval bych jen poradit, nebo spis zeptat na graf.. karty, je velky rozdil mezi ATI Mobility Radeon HD 5650 a nVidia GeForce GT 330M? hledal jsem nejake porovani ale nic jsem nenasel, muzete poslat kdyztak nejake stranky kde bude ukazan vykon techto dvou karet?
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

https://www.notebookcheck.com
PS:jinak ATI 5650 je o kousek výkonnější než GF 330.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvek od Spyke »

Dostavam so vybirani ntb a vybiram mezi Acerem 5820 TG ktery je muj kandidat ale bojim se toho piskani, ale ted jsem nasel velice pekny a designove zajimavy Samsung SF 510 https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=82668 ktery ani tak vykonove nevypada tak spatne. Ano u acera graf. karta bude o neco vykonejsi ale jinak by meli byt stejne parametry ntb. Ale zajimalo by me a to se nemohu nikde docist jestli ma tento samsung prepinatelne graficke karty. Nevite o tom neco? a co rikate na vyber???