Prosim poradte...

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
ashi
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 15 črc 2007 20:35

Prosim poradte...

Příspěvekod ashi » 18 črc 2007 15:18

Dobry den
Predem bych se chtel omluvit ze zakladam novy topic na stejne tema "Notebook do 35K+-" ale precetl jsem si to tu vse co jste nabizeli v teto cenove relaci a zadny z nabizernych typu me zrovna nenadchnul.parametry.

Mam precteno v podstate cele toto forum. Jiz asi tyden projizdim den co den okolo 5h nejruznejsi fora a recenze na notebooky ale porad jsem nenasel toho sveho "sampiona" pro ktereho bych byl na 100% rozhodnut.

Co bych si asi tak predstavoval:

Intel Core 2 Duo (s co mozna s nejlepsimi parametry ale velkou roli to nehraje)
1024 RAM (v nejhorsim pripade 512 s moznosti dokoupeni dalsiho modulu.
Graficka karta staci bohate integrovana (napr. Intel 950/3100 GMA)
HDD pekne by bylo 120GB pri 5400ot/min (minimum vsak pozaduji 80GB)
Nejake Combo s vypalovackou
Rozliseni displeje klidne staci 1280x800 v celku jedno jestli leskly nebo matny(za vetsi rozliseni bych se rozhodne nezlobil ) 15.4" nebo 15".
Wifi, Bluetooth

Co od nej pozaduji:

Jde mi v zasade o spolehlivost, vydrz baterie, tichy chod, nemusel by moc topit, kvalitni zpracovani, pevnejsi sasi (bude casteji prenasen) a v pripade nejake zavady rozumny servis nebo zarucni lhutu.

Nerad bych za mesic po koupeni resil problem s piskanim, hucenim a tak podobne.

Znacky ktere nechci: Acer, Vbi
Znacky kterym se nebranim (pokud me presvedcite o jejich kvalitach): Fujitsu Siemens, Toshiba, Asus
Znacky ktere preferuji: Dell, IBM, HP

Za ten tyden co si NTB vybiram jsem si zatim vytipoval tyto modely:

HP 6710b http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... F21DC.html - jen v pripade ze je opraven problem s chlazenim...
HP nc8430 http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 858A1.html - nutno dokoupit jeste jeden RAM modul
HP nx7300 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43588 - prijde mi nejaky levny na tu konfiguraci...hledam v cem je hacek
HP nx7400 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44795 - zrejme vylepsena nx7300?
Dell Inspiron 6400 http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... g=&b=73043 - tento model se mi moc libi, moznost vlastni konfigurace a Next Business Day servis v cene...ovsem nevim jak je to u nej s kvalitou sasi, hodilo by se mi porovnani napriklad s sasi od Asusu abych si udelal obrazek. (pokud by byl pevnejsi a kvalitneji zpracovat byla by to pro me jasna volba )

Ibmka jsem si moc neprochazel. Mam od nich vsak sveho favorita pokud bych sehnal vice penez. IBM Lenovo ThinkPad R60 [odkaz]

Tim vycet mych modelu co jsem si predbezne vytipoval konci. Poprosil bych vas hlavne o srovnani tech HP s Dellem. Sasi, zpracovani, hlucnost, topivost atd...Moc do toho srovnani nezarazujte to IBM. Vetsina z vas by ho asi hodnotila nejlepe ale to vim sam Takze prosim hlavne HPcka a ten Dell

Pokud v teto cenove kategorii mate nejaky overeny model tak sem s nim :)
Predem dekuji vsem co prispeji k me dobre koupi

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 črc 2007 16:47

v pripade integrovanej grafiky by som miesto inspironu 6400 volil radsej latitude d520, d531 alebo d830.

z vasho vyberu by som bral nc8430.

Bananik
píše často
Příspěvky: 168
Registrován: 15 dub 2007 12:00

Příspěvekod Bananik » 18 črc 2007 17:02

Prave som pisal do threadu na sekcii dell. D531 ma horcikove telo, je fakt pevne, co nevidiet mi pride tak mozem napisat viac. Pozor ale na D520, je to starsi model a ma horcikovy iba ram, inak je to plast a neposoby vobec tak pevne. Hlavne veko displeja. Mozno je pod tym plastom na veku displeja este nieco, to neviem ale ten plast sa prehyba dost znacne uz pri malom tlaku.

ashi
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 15 črc 2007 20:35

Příspěvekod ashi » 18 črc 2007 20:26

Ghost píše:v pripade integrovanej grafiky by som miesto inspironu 6400 volil radsej latitude d520, d531 alebo d830.

z vasho vyberu by som bral nc8430.

Z jakeho duvodu prave tu nc8430?

Jinak v nove vyrobenych 6710b je opraven problem s chlazenim takze je to ted muj nejvetsi favorit :)

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 18 črc 2007 22:32

Vzhledem k tomu že tě nezajímá grafická karta, tak je to ideální volba.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 črc 2007 08:35

2_ashi: magneziove sasi a ma trackpoint s ktorym sa mne osobne robi podstatne lepsie ako s touchpadom. a napriek pouzitiu dedikovanej grafiky ma velmi slusnu vydrz na baterie.
nech ta nemyli vypredajova cena. este cca 2 mesiace dozadu stal asi tak o 10tisic viac.

ashi
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 15 črc 2007 20:35

Příspěvekod ashi » 19 črc 2007 12:10

Zacker píše:Vzhledem k tomu že tě nezajímá grafická karta, tak je to ideální volba.

Ty myslis tu 6710b nebo nc8430? :)
Ghost píše:2_ashi: magneziove sasi a ma trackpoint s ktorym sa mne osobne robi podstatne lepsie ako s touchpadom. a napriek pouzitiu dedikovanej grafiky ma velmi slusnu vydrz na baterie.
nech ta nemyli vypredajova cena. este cca 2 mesiace dozadu stal asi tak o 10tisic viac.

A jeste by me zajimalo jestli se tam da pridat ten druhej RAM modul? Pokud ano tak jestli musim mit original HP aby mi jel dual chanel nebo tam muzu dat treba Kingstony?

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 19 črc 2007 14:35

Kingstony tam dat muzes a origo tam je jen jeden modul. U RAM pozor akorat na kompatibilitu, lepsi je se domluvit s prodejcem na pripadne vymene, kdyby nejel.
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

hawk_eye
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 24 črc 2006 17:41

Příspěvekod hawk_eye » 19 črc 2007 18:16

nc 8430 je naprosto úžasná mašinka, doplněné ramky nebyl vůbec žádný problém (krytka na jeden šroubek na zadní straně ntb) - pro sichr jsem ale použil paměť, kterou jsem si našel pro nc8430 na kingston.com (známý ale vyhodil HP 512MB, koupil 2x1GB "noname" Samsungy a co vím, šlape mu dual v pohodě..)

Pokud ti ale nejde o grafiku a oželíš Mg rám, čtečku otisku prstů a trackpoint, vzal bych tebou uváděný 6710b.. za ty peníze dostaneš podstatně výkonější stroj (mimo té grafiky) a navíc s vyšším rozlišením a lepším displejem (WSXGA+ displeje používané v HP patří podle mě k slušnému nadprůměru)

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 19 črc 2007 18:34

ashi píše:
Zacker píše:Vzhledem k tomu že tě nezajímá grafická karta, tak je to ideální volba.

Ty myslis tu 6710b nebo nc8430? :)


6710b


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 96 hostů