13" notebook do 25tis

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

13" notebook do 25tis

Příspěvekod sobi26 » 17 lis 2010 00:08

Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem notebooku do cca 25 tis s DPH.
Jedná se o notebook s uhlopříčkou 13 palců.

Notebook bude sloužit jak ke každodenní práci, tak i ke hraní počítačových her. Zároveň by měl mít pokud možno vysokou výdrž baterie. Minimum by měly být 3h. Podle toho by se měl odvíjet výkon notebooku. Zároveň kladu důraz i na kvalitu zpracování.

Jsem si vědom toho, že takový "ideální" notebook asi neexistuje, ale já spíš hledám nějaký rozumný kompromis mezi výše uvedenými požadavky.

Co se týče her, nepotřebuji hrát nejnovější hry, stačí mi strategie, případně nějaké starší bojové hry hlavně na odreagování. Důvod relativně vysokého výkonu je spíše, aby mi notebook nějakou dobu výkonově stačil. Nerad bych, aby na něm za rok nebo 2 nešla spustit polovina aplikací.

Dále bych rád, aby byla výdrž baterie alespoň 3h, což by snad v dnešní době s přepínatelnými grafickými kartami a 8-mi článkovými bateriemi neměl být takový problém. Samozřejmě čím déle, tím lépe.

Hodně důležité je pro mě i zpracování. Naprosto nedůvěřuji "nabušeným" Acerům za 16tis. Nebyl bych rád, kdyby mi po půl roce odešla baterka nebo kdyby se notebook přehříval, případně hučel jako vysavač. Slyšel jsem, že Toshiby jsou hodně vyspělé v tomto ohledu.

Rád bych tedy případného čtenáře požádal o radu nebo doporučení:)

Sám jsem hledal a zaujal mě tento notebook:
http://www.alza.cz/asus-ul30jt-rx043x-d172623.htm

V případě, že by se našla nějaká užasná 14", která by ve všech ohledech převyšovala ostatní 13" o několik úrovní, tak bych sáhnul i po této 14". Jinak dávám přednost 13". (Mám externí monitor).

Mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu. :)

Sobi

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 17 lis 2010 07:44

Acer 3820TG. Až na subjektivně mizerné víko LCD plní všechny tvé požadavky. To že odejde baterie se může stát jakémukoliv výrobci (na 3/4 roku staré R51 odešla baterie a za pár dnů nato i MB).

Nejlépe mechanicky zpracovaná 13" do 25k je ale white MacBook :-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 17 lis 2010 13:17

Děkuji za tip.

Ale tak nějak jsem tušil, že to asi nastane. Já bych si Acer osobně nikdy nekoupil. To radši slevím z výkonu nebo výdrže. Znám spousty lidí, kteří ať už s ním nebo s následným servisem měli spousty problémů.

Možná že dělám chybu, možná že ne. Ani s tím Asusem si nejsem moc jistý.

Co by jste ještě řekli na tohle:
http://www.alza.cz/toshiba-satellite-u5 ... 196837.htm
A nedostatečnou kapacitu baterie řešit dokoupením druhé..

Rád uslyším jakýkoliv názor. :)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 lis 2010 13:22

jedna babka povídala :evil: já mám s Acerem po dobu 6 let jen dobré zkušenosti a když už servis tak druhej den opraveno :) takže asi tak je to ...
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 17 lis 2010 13:28

sobi26: To jsou nazory :roll:
Asus ROG Strix G18

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 17 lis 2010 13:42

A co ještě tenhle:
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z360-d193047.htm
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-v460-d193265.htm

Ano věřím, že bude hodně lidí, kteří budou mít s Acerem dobré zkušenosti. Ono taky ale záleží na konkrétním kusu. Hold se člověk může trefit a nemusí, ale to je u všech značek. Nicméně je na můj vkus příliš mnoho lidí, kteří ty dobré zkušenosti nemají..

Navíc opravdu nevěřím, že by vydržel tak dlouho s 6-ti článkovou baterií.. Jako jediný na trhu. Nevím no.. Možná, že jsem jen vysazený proti Acerům a zbytečně jim křivdím, ale neví náhodou jěště někdo o nějakém jiném řešení?

A co mé návrhy? Nikdo nemá žádný názor?

Btw. Co je to za servis, když máš do druhého dne opraveno? To je takový ten nadstandartní příplatkový? :)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 lis 2010 13:46

ne to je klasický servis, jeden den si pro to přijedou a druhej den opraveno :) klasickej servis a ta výdrž je realná myslím že 9z9 v jiným vláknu psal že to tak neak doopravdy je :) ale hold když někdo věří pověrám, já bych třeba osobně nešel do asusu kousky co mě přišly pod ruce byly jak hračky z obchoďáku

//fix: jinak lenovo je lenovo ale taky jsem měl čest ze šmejdem :)
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 17 lis 2010 13:52

sobi26:
Asi jsi to nepochopil.
Samozrejme neni jediny s takovou vydrzi na trhu, ale se svym vykonem, vydrzi a cenou ANO 8)
Asus ROG Strix G18

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 17 lis 2010 14:02

Takže vy všichni si stojíte za Acerem. Tak asi si mi nezbyde než pročíst všechna fóra a hledat, co je vlastně zač a jak jej hodnotí i ostatní.

Nemáte náhodou někdo zkušenosti přímo s tímto modelem (Acer 3820TG)?

Ještě k tomu servisu. Já jsem někde četl, možná to bylo i někde tady na fóru, že Acer opravuje normálně do 30 dnů. Ta oprava do následujícího dne je běžná záležitost nebo prostě neměli práci, tak to jednou bylo rychle?

Jinák já mám Asus (F3Ke) už 4. rokem a jsem s ním spokojený. Pravda je, že občas hučí, přehřívá se a baterka odešla před rokem,ale jinak s ním nebyly nikdy žádné problémy. Když měl jet tak jel. Na druhou stranu kamarád měl podobný model a během prvního roku ho 4x reklamoval...

Doktor D60
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 10 pro 2009 13:00

Příspěvekod Doktor D60 » 17 lis 2010 14:03

Tak můžu přidat osobní zkušenost s Acer servisem. Před rokem jsem tam posílal notebook na reklamaci, nešel zapnout a nereagoval na připojení do elektriky. Putoval do Brna, jinej servis tu tuším ani není. Vrátil se mi po měsící. Neměl docvaknutou klávesnici, byla vypouklá a prohnutá směrem ven. Do těc pacek, co ji držej, jsem si ji musel zacvaknout sám. A aby toho nebylo málo, tak se mi vrátil s jinou baterií. Před tím vydržel 1,5 hodiny, po návratu se na baterku stěží zapne. Musím okamžitě pro adaptér. To je zatím moje jediná reklamace a proto i zkušenost s Acer servisem v Brně. Takže na těch názorech evidentně něco bude. To není z druhý ruky, tohle se mi bohužel stalo. Mohl jsem ho tam jistě poslat zpátky a požadovat náhradu baterky, ale a) jak bych to dokazoval a b) další měsíc v tahu. Tak jsem se na to vykašlal.

EDIT: Ještě přihodím, co jsem se bavil s člověkem, kterej mi notebook prodával. Když jsem mu to říkal, tak mě uklidnil, že oni s nima mají taky problémy. Že se jim nevracejí monitory z reklamace kompletní a nejednou chyběly stojany. Takže nevím, jaký má kdo zkušenosti, ale já špatný. Zase nemůžou podělat všechno, to by si jejich výrobky nikdo nemohl kupovat. Ale jako nic extra to nevidím.
Naposledy upravil(a) Doktor D60 dne 17 lis 2010 14:12, celkem upraveno 1 x.

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 17 lis 2010 14:10

orgasmic:
Ale ano pochopil a právě to je to, co mě na tom zaráží. Nikdy to není tak růžové, jak to vypadá. Acer není dobročiná organizace a musí vydělávat. Takže pokud pokud chci výkon a výdrž a nechci mít notebook za 50tis, tak musím nutně slevit na kvalitě..

Já bych opravdu nechtěl notebook, který se mi za rok a půl rozpadne.

Proto radši slevím z nároků na výkon nebo výdrž.

Opravdu si nic nemyslíte o těch, které jsem našel já??

Doktor D60
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 10 pro 2009 13:00

Příspěvekod Doktor D60 » 17 lis 2010 14:37

Všechny tebou vybraný notebooky obsahují GeForce 310M. Ta je na hry silně nevhodná. Na nový tituly nebude stačit vůbec a pokud už, tak v těch nejspořejších detailech. Výjimkou můžou bejt vysloveně hardwarově nenáročný hry. Ta karta by odpovídala výkonově notebookovýmu mainstreamu před círka 3 lety. Dnes je to mezi nesdílenými grafikami naprostý low-end.

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 17 lis 2010 14:38

S Acer servisem jsem měl tu čest osobně poprvé až týden po nákupu 3820T, byla chybka ve víku LCD - při jakémkoliv nastavování úhlu docházelo v jednom místě k vnitřnímu tlaku na panel - časem by tam imho bylo světlé místo od mechanického poškození. Oprava výměnou víka do druhého dne. Výhoda je, že jsem z Brna a tak jsem si ntb do servisu zavezl sám.
Bohužel se jedná o "fabriku plnou otroků", tj. se servisákem se do styku nedostaneš a nemůžeš mu osobně sdělit vady. Běhěm pár hodin mi ale volali a vše se řešilo přes telefon. Věřím, že co mají skladem, opravují hned (samozřejmě dle vytíženosti lidí). Bohužel není možné osobní vyzvednutí, takže nemůžeš hned servisákovi omlátit jeho mizernou práci o hlavu. Ze zákona mají ale 30 dnů a je tedy nutné s touto lhůtou počítat.

Naopak servis Lenovo - osobně jsem se sešel se servisákem, probrali jsme vady a ten mi poté sdělil, že do tří dnu budu mít ntb opraven - byl opraven již druhý den (výměna MB, klávesnice a baterie).

Já se Aceru dlouhá léta bál (před nákupem 3820T jsme doma jeden TravelMate měli a stačilo mi to + zkušenosti z kolejí), ale riskl jsem to. Z pohledu "velikost/cena/výdrž na baterii" nemá konkurenci. Žádné jiné hledisko jsem do úvahy nebral (výkon, disk, gpu mě nezajímalo). Sám pro sebe bych si jej nikdy nekoupil (moc plastový, žádná odolnost). Na Asus mám stejný názor jako jsem měl na Acer (to samé UMAX a MSI).

Tebou uvedené tipy neznám - nebudu se vyjadřovat.

Vzhledem k tvým požadavkům bych slevil herní grafiku a vzal Lenovo T410i - sice 14", ale myslím, že jedna z těch povedených. Teď si tu hraji s SL410 a takto má vypadat pevný plastový lowend (škoda té chybějící lampičky - večer mi chybí).

O 3820T(G) je zde v sekci Acer řečeno mnoho - hodně je toho společného s 5820TG (ještě rozsáhlejší thread).

Sorry že jsem se rozepsal :-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Doktor D60
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 10 pro 2009 13:00

Příspěvekod Doktor D60 » 17 lis 2010 14:50

Limit jsi stanovil na 25k.

Co sony vaio? Výkonově bude lepší, než to co jsi našel. Grafika je pořád slabá, ale i tak je o círka 10 % výkonnější, než 310M.
http://www.okcomputers.cz/sony-vaio-vpc ... b/d-95790/

Na druhou stranu, v daný cenový relaci je ten Acer zdaleka, a to opravdu zdaleka nejvýkonější. To Sony na hry není ideální. Kartu má sice silnější, ale taky větší rozlišení displaye a ve hrách ho bude nutný snižovat -> mázne se obraz.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 lis 2010 15:06

Hmm.. nejsem sice moc velkým příznivcem apple... ale co ten macbook white?
Ta integrovaná 320m by měla mít výkon cca jako lowend 5470/310m. Výdrž v mac os-x je parádní, na hry bych ještě nahodil win jako druhý operační systém (ne jako primární, výdrž pak rapidně klesne).
Zpracování applu je velmi dobré.

Na starší hry ty lowend karty stačí bohatě.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů