tak tejle vete se musim smatMartyrius píše:No jo, ale že za pár tisíc je takovej rozdíl (mezi herním a kancelářským), tomu se divím.
Notebook 10-15 tisíc, i na nové hry, prosím o pomoc a názory
-
bravoGT1999
- píše často
- Příspěvky: 300
- Registrován: 30 zář 2010 15:55
-
9z9
- píše často
- Příspěvky: 355
- Registrován: 29 úno 2008 19:57
- Bydliště: Brno
OT: Njn, a vemte si, že kancelářský ntb vám vydrží "léta", herní tak pár měsíců (dle vašich požadavků na herní zážitek a náročnost her
, mně aspoň herní grafika v desktopu přežila tak rok a pak už to byla plečka na které se plno věcí sekalo - a na low hrát hry jsem nehodlal
).
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD
-
Martyrius
- píše často
- Příspěvky: 108
- Registrován: 27 lis 2010 20:48
Pravda, hry dost zatěžují počítač - životnost komponentů klesá.
Stáhl jsem si z youtube všechny videa s použitím 5470 a není to zas tak špatné.
Není lehké si vybrat. Přišel jsem sem s fádní představou a teď jsem zjistil, že existuje takových možností, že je to dost komplikované. Ale díky za tipy, velice si jich cením.
Bravo - ale no tak, vždyť je to tak. Za 14 tisíc máš kvalitní kancelářský a za 20 tisíc kvalitní herní (třeba zrovna ten Acer Timeline s 5670)
Ale nechtěl bych, aby se tohle téma zvrhlo ve vzájemné napadání, urážení a výsmech, to prosím ne.
Stáhl jsem si z youtube všechny videa s použitím 5470 a není to zas tak špatné.
Není lehké si vybrat. Přišel jsem sem s fádní představou a teď jsem zjistil, že existuje takových možností, že je to dost komplikované. Ale díky za tipy, velice si jich cením.
Bravo - ale no tak, vždyť je to tak. Za 14 tisíc máš kvalitní kancelářský a za 20 tisíc kvalitní herní (třeba zrovna ten Acer Timeline s 5670)
Ale nechtěl bych, aby se tohle téma zvrhlo ve vzájemné napadání, urážení a výsmech, to prosím ne.
-
swarm
- Moderátor
- Příspěvky: 8857
- Registrován: 09 úno 2007 14:22
- Bydliště: zpět v ČR
Tohle záleží na úhlu pohledu. Při 15 a 20 tisících je 5 tisíc rozdíl +33% ceny. To už dělá docela podstatnou změnu na to, že je nutné primárně jen přidat grafickou kartu, upravit chlazení a v některých případech použít baterii s vyšší kapacitou.Martyrius píše:No jo, ale že za pár tisíc je takovej rozdíl (mezi herním a kancelářským), tomu se divím.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
Tak s touto vetou bych byl opatrny. Nektere herni notebooky maji kvalitni chlazeni a hreji mene nez nejaky "kancelarsky" notebook, tudiz diky mensim teplotam nejsou komponenty tak namahany.9z9 píše:OT: Njn, a vemte si, že kancelářský ntb vám vydrží "léta", herní tak pár měsíců
Proto s Tvou premisou nesouhlasim.
Spise s..."Notebook s kvalitnim chlazenim vydrzi leta" bych se ztotoznil, ikdyz ani to zadnou zaruku neposkytuje
Asus ROG Strix G18
-
9z9
- píše často
- Příspěvky: 355
- Registrován: 29 úno 2008 19:57
- Bydliště: Brno
Orgasmic: to ale nemelo s fyzickou vydrzi nic spolecneho. Jen jsem poznamenal, ze herni ntb svym vykonem nebude dostatecny stejne dlouho jako kancelarsky, na kterem jede jen Office.
Dnes si koupite notas, na kterem rozjedete nove hry na medium, za pul roku budete radi za low a za rok je z nej tezitko na kterem si nic noveho nezahrajete.
(Alienware a podobne silenosti ted vynechme)
Ps: kupovat si kazdy rok novy herni ntb, tak tyto hloupe pripominky nemam, ale drtiva vetsina zdejsich kupujicich chce za cenu lowendu nabuseny ntb a argumenty proti vetsinou nechteji slyset.
Dnes si koupite notas, na kterem rozjedete nove hry na medium, za pul roku budete radi za low a za rok je z nej tezitko na kterem si nic noveho nezahrajete.
(Alienware a podobne silenosti ted vynechme)
Ps: kupovat si kazdy rok novy herni ntb, tak tyto hloupe pripominky nemam, ale drtiva vetsina zdejsich kupujicich chce za cenu lowendu nabuseny ntb a argumenty proti vetsinou nechteji slyset.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
9z9:
Je videt, ze hry moc nehrajes
Jinak by jsi vedel, ze herni enginy vychazeji tak jednou za cca 3 roky.
Treba takovy stale graficky neprekonany Crysis vysel v roce 2007!
Duvod je jednoduchy a to jsou konzole, ktere brani vyvoji. Tudiz se nebojim toho, ze by mi ma mobilni HD5870 nevydrzela nejaky ten rok.
Je videt, ze hry moc nehrajes
Jinak by jsi vedel, ze herni enginy vychazeji tak jednou za cca 3 roky.
Treba takovy stale graficky neprekonany Crysis vysel v roce 2007!
Duvod je jednoduchy a to jsou konzole, ktere brani vyvoji. Tudiz se nebojim toho, ze by mi ma mobilni HD5870 nevydrzela nejaky ten rok.
Asus ROG Strix G18
-
9z9
- píše často
- Příspěvky: 355
- Registrován: 29 úno 2008 19:57
- Bydliště: Brno
Nene, nehraju
)))
Crysis je sice stary, ale porad grafikam dokaze zatopit. Stalker to same (ten je jeste narocnejsi). Stare Tiberium wars pri medium efektech a malem rozliseni na integrovane grafice plynule taky nerozjedu (ani nv9400 se nechyta. Pritom letitej HD3870 to da na fullHD v max detailech i pri stovkach jednotek).
S temi konzolemi souhlasim, mozna proto vypada novy Crysis jak vypada.
Jeste aby ti tva grafika nevydrzela, kdyz je to dnes to nejvykonnejsi co se do ntb dava
Tady se ale imho bavime o ntb za 15k s nejakou 5470 ci cim.
Crysis je sice stary, ale porad grafikam dokaze zatopit. Stalker to same (ten je jeste narocnejsi). Stare Tiberium wars pri medium efektech a malem rozliseni na integrovane grafice plynule taky nerozjedu (ani nv9400 se nechyta. Pritom letitej HD3870 to da na fullHD v max detailech i pri stovkach jednotek).
S temi konzolemi souhlasim, mozna proto vypada novy Crysis jak vypada.
Jeste aby ti tva grafika nevydrzela, kdyz je to dnes to nejvykonnejsi co se do ntb dava
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD
-
Martyrius
- píše často
- Příspěvky: 108
- Registrován: 27 lis 2010 20:48
Dobrá, nad tímhle úhlem pohledu jsem se nezamyslel. Jedna taková otázka mimo (čistě ze zvědavosti), je to +33% ceny, ale rozdíl mezi celkovými cenami je jen 25%, nebo ne ? teď jsem naprosto matematicky zmatenswarm píše:Tohle záleží na úhlu pohledu. Při 15 a 20 tisících je 5 tisíc rozdíl +33% ceny. To už dělá docela podstatnou změnu na to, že je nutné primárně jen přidat grafickou kartu, upravit chlazení a v některých případech použít baterii s vyšší kapacitou.Martyrius píše:No jo, ale že za pár tisíc je takovej rozdíl (mezi herním a kancelářským), tomu se divím.
Ale zas tenhle ACER
https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80990
má navíc obrovskej disk (větší se snad ani nedělají, ne ?) - i když pomalej
neváží moc (2.4kg je poměrně málo na velký notebook)
vydrží snad nejvíc, co jsem z velkých viděl. Tipuji, že při plné zátěži to spadne na 4 hodiny, tak nějak.
má silný procesor
ale je to Acer, což je pro mnohé fuj. Nevím, mám zkušenosti jen s tímhle současných eMachines e510.
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Martyrius
- píše často
- Příspěvky: 108
- Registrován: 27 lis 2010 20:48
https://en.wikipedia.org/wiki/CryEngine ... ryEngine_2orgasmic píše:9z9:
Je videt, ze hry moc nehrajes
Jinak by jsi vedel, ze herni enginy vychazeji tak jednou za cca 3 roky.
Treba takovy stale graficky neprekonany Crysis vysel v roce 2007!
Duvod je jednoduchy a to jsou konzole, ktere brani vyvoji. Tudiz se nebojim toho, ze by mi ma mobilni HD5870 nevydrzela nejaky ten rok.
Zase z těch her znám jen to Crysis, ostatní ne. Ale CryEngine není jediný engine, co se používá. Jsou i další firmy, co mají své kvalitní enginy (i když třeba ne tak propracované / graficky dokonalé). Unreal Engine, Half Life engine (i když ten je taky pěkně starý). Budou i další, méně známé.
5870 je sakra dobrá, ale v nabídce CZC (obchod, co používám pro obecný přehled o cenách a nabídce) jsou jen dva modely. Jeden za 30k a druhý 60k
-
bravoGT1999
- píše často
- Příspěvky: 300
- Registrován: 30 zář 2010 15:55
Promin,ale s tim cos rekl,ze za 2é tis ma kvalitni herni notebook a za 15 kancelarsky to je extra hloupost.Martyrius píše:Pravda, hry dost zatěžují počítač - životnost komponentů klesá.
Stáhl jsem si z youtube všechny videa s použitím 5470 a není to zas tak špatné.
Není lehké si vybrat. Přišel jsem sem s fádní představou a teď jsem zjistil, že existuje takových možností, že je to dost komplikované. Ale díky za tipy, velice si jich cením.
Bravo - ale no tak, vždyť je to tak. Za 14 tisíc máš kvalitní kancelářský a za 20 tisíc kvalitní herní (třeba zrovna ten Acer Timeline s 5670)
Ale nechtěl bych, aby se tohle téma zvrhlo ve vzájemné napadání, urážení a výsmech, to prosím ne.
To je jakobys sis koupil za 250 tis fabiu s vybavou elegance a rekl ,ze mas kvalitni auto.
ALe to jen mimochodme nehraje to v tehle diskuzi roli.
Jen ti k tomu reknu,ue ja ten notas vybiram uz mesic a v tuto chvili jsem to zastavil,protoze se mi rozebehl ten stary kde hraju GTA SA na plny detaily ve FULL HD,ale bohuzel nespustim hry do roku 2009:(
Jinak asi sezenu neco s CPU i3 nebo aspon 3jadrenm AMD abych pak ty grafiky jako je HD 5470 doplnil do vykonu
-
bravoGT1999
- píše často
- Příspěvky: 300
- Registrován: 30 zář 2010 15:55
mam otazku
kdyz karty ATI maji s CPU i5 moznost uspory energie prechodem na integrovanou kartu
a tenhle notas to umi s technologii CUDA taky
https://www.alza.cz/asus-pro64jv-jx557-d198224.htm
tak proc pri podobne kapacite baterie ma vydrz o 2-3 h min?
kdyz karty ATI maji s CPU i5 moznost uspory energie prechodem na integrovanou kartu
a tenhle notas to umi s technologii CUDA taky
https://www.alza.cz/asus-pro64jv-jx557-d198224.htm
tak proc pri podobne kapacite baterie ma vydrz o 2-3 h min?
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
Chlebovnik
- guru
- Příspěvky: 3610
- Registrován: 30 bře 2008 19:20
- Bydliště: K-Vary / Brno
Nějak jsem nepochopil spojení technologie nVidia CUDA s přepínáním na integrovanou grafiku (nVidia Optimus) v tvém postu. To jsou přece 2 naprosto nesouvisející technologie.
Jinak je to tak, jak říkal orgasmic. 4400 mAh v Asusu vs. 6200 mAh v Aceru
Jinak je to tak, jak říkal orgasmic. 4400 mAh v Asusu vs. 6200 mAh v Aceru
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p