no o hry mi nějak nejde, ale spíš náročnější grafika, občasný střih videa... a co třeba teplota? Až tomu naložim, abych to neměl přímotopmgp píše:Kdybych to byl bejval věděl, tak si počkám a tři litry si připlatim. I když na hry je to asi jedno, brzdou je grafika. Ostatně jako u všech noťasů. Na ripování videa by se to čtyřjádro ovšem asi hodilo
DELL Inspiron N5010
-
Fliczech
- občas něco napíše
- Příspěvky: 12
- Registrován: 03 pro 2007 12:06
-
Rici_X
- občas něco napíše
- Příspěvky: 20
- Registrován: 14 lis 2010 07:12
-
Smajda
Zdravíčko, snad to admini nebudou brát jako spamFliczech píše:no o hry mi nějak nejde, ale spíš náročnější grafika, občasný střih videa... a co třeba teplota? Až tomu naložim, abych to neměl přímotopmgp píše:Kdybych to byl bejval věděl, tak si počkám a tři litry si připlatim. I když na hry je to asi jedno, brzdou je grafika. Ostatně jako u všech noťasů. Na ripování videa by se to čtyřjádro ovšem asi hodilo
Snad pomůže ve výběru
-
Hors
- občas něco napíše
- Příspěvky: 20
- Registrován: 27 říj 2010 15:22
-
mgp
- občas něco napíše
- Příspěvky: 53
- Registrován: 07 bře 2010 12:41
-
Hors
- občas něco napíše
- Příspěvky: 20
- Registrován: 27 říj 2010 15:22
Jen sem se ptal jestli nemá chybu v popisu, nikdo tu netvrdí že běží na tu či onu hodnotu, takže tak.
Vžyď to tu bylo psáno 100x že i5 má možnost přepnout na Intel HD Graphics, na oficiálních stránkách Inetlu to je samozřejmě taky napsáno,takže vycházím z toho.
Nevím co si tu dokazuješ, sám ani neznáš pravidla fora (předchozí příspěvek se necituje)
Máš se co učit
Vžyď to tu bylo psáno 100x že i5 má možnost přepnout na Intel HD Graphics, na oficiálních stránkách Inetlu to je samozřejmě taky napsáno,takže vycházím z toho.
Nevím co si tu dokazuješ, sám ani neznáš pravidla fora (předchozí příspěvek se necituje)
Máš se co učit
-
mgp
- občas něco napíše
- Příspěvky: 53
- Registrován: 07 bře 2010 12:41
Předchozí příspěvek se samozřejmě ze slušnosti na žádném fóru celý necituje, s výjimkou vypíchnutí primárně relevantního dotazu/odpovědi z konkrétního postu.
Že i3, i5 a některé i7 umí grafiku ještě neznamená, že ji výrobce zpřístupní k ZD. Navíc většina toťasů je tak stále řešená. ,,Přepínání,, se stane standardem až tak za rok, zatím to hold lidi spíš nechtějí, než chtějí
Že i3, i5 a některé i7 umí grafiku ještě neznamená, že ji výrobce zpřístupní k ZD. Navíc většina toťasů je tak stále řešená. ,,Přepínání,, se stane standardem až tak za rok, zatím to hold lidi spíš nechtějí, než chtějí
-
Smajda
Zdravíčko, paměti DDR3 RAM, které jsou osazeny v notebooku jsou skutečně stavěny na maximální frekvenci 1333MHz, nicméně jejich takt v tomto notebooku je 1066MHz. Chyba tam teda není.Hors píše:Nemáš tam chybu v RAMkách? - nemá tam být 1333 MHz?. Ta možnost přepnutí na integrovanou grafiku tam musí být, je to i5.
Přepínání záleží na ovladači, kterej tu umožní. Dell nic takového nenabízí a oficiálně neexistuje možnost přepínání mezi Intel GMA a ATi karet. Pro toto přepínání si musí udělat výrobce ovladač sám (tuším např. Sony Vaio). Dell to prostě neumí. Časem to někdo možná popostrčí neoficiální utilitou. NICMÉNĚ bych chtěl zdůraznit, že moderní ATi mobilní karty mají téměř stejnou spotřebu jako integráty v intelu, pokud nejsou vytíženy, rozdíl je dost mizivej. Ofiko ovladač neexistuje, pač to není asi tolik potřeba (předpokládám). Jinak v Linuxu už se to někomu podařilo, ale asi není ve schopnostech běžného uživatele vymazávat buffery grafické karty
Jinak ve zbytku má mgp pravdu, krom toho přepínání, Nvidia Optimus také není zrovna nejlepší. AMD/ATi plánuje FUSION. Nicméně dnešní dedikovany karty, hlavně od ati, mají malinkatou spotřebu. Přepínání se už moc vyvíjet nebude...
-
mgp
- občas něco napíše
- Příspěvky: 53
- Registrován: 07 bře 2010 12:41
Tady je to ale přece HWově nemožný. Na vlastní LCD, na VGA, ani na HDMI se prostě vizual informace z procesoru nemá jak dostat. Běží to jen na 5650, nebo jen z procesoru - dle konfigurace N5010. Jiná deska, jiné zapojení. Tady se přepínání opravdu nedočkáme. Když jede 5650 v úspornym režimu na 94/150 MHz, tak asi stejně moc žrát nebude. Tak bych ani nelitoval...
-
Smajda
Mrkni na nějaky nákres iX procesorů, většinou je tam vyznačeno pořádně, že integrát a slot 16x PCIE má stejnou "důležitost" jsou v náčrtu vedle sebe, jen jde o to, kterou "rourou" pojedou data, k procesoru je PCIE pripojen už přímo a integrát je sice v něm, ale je připojen podobně. Přepnout to jde, ale musíš uplně vypnout tu první a zapnout druhou, což asi není uplně easy. Každopádně kdesi sem po anglicku louskal, že to v Linuxu dali (ne stabilně)... Ale nemusime se o tom hádat, je to zbytečnémgp píše:Tady je to ale přece HWově nemožný. Na vlastní LCD, na VGA, ani na HDMI se prostě vizual informace z procesoru nemá jak dostat. Běží to jen na 5650, nebo jen z procesoru - dle konfigurace N5010. Jiná deska, jiné zapojení. Tady se přepínání opravdu nedočkáme. Když jede 5650 v úspornym režimu na 94/150 MHz, tak asi stejně moc žrát nebude. Tak bych ani nelitoval...
-
Rici_X
- občas něco napíše
- Příspěvky: 20
- Registrován: 14 lis 2010 07:12
Uz par dni som vlastnikom notebooku Dell Inspiron N5010 v tejto konfiguracii:
Intel Core i7 740QM, 15.6" LED 1366x768, RAM 4GB, ATI Radeon HD5650 1GB, 750GB 7.2k
Z notebookom som spokojny,ale musim priznat ze recenzia od Smajdu neklamala.
Aj moj notebook ma priserne male nozky ( ktore sa chystam podlepit,aby som ich zvacsil ) a aj u mna je displej priserny.No co uz narobim budem si musiet zvyknut.O tomto probleme som velel z recenzie,ale dufal ze na mojom notebooku to az take hrozne nebude.Ale zas na druhu stranu,ked sa clovek trochu uskromni, displej si nastavy do vysky oci,tak je to v pohode.Pre jedneho urcite.Ine to bude ak sa budete chciet pozerat na film,fotky viacery.Potom najlepsie obstane ten uprostred

Intel Core i7 740QM, 15.6" LED 1366x768, RAM 4GB, ATI Radeon HD5650 1GB, 750GB 7.2k
Z notebookom som spokojny,ale musim priznat ze recenzia od Smajdu neklamala.
Aj moj notebook ma priserne male nozky ( ktore sa chystam podlepit,aby som ich zvacsil ) a aj u mna je displej priserny.No co uz narobim budem si musiet zvyknut.O tomto probleme som velel z recenzie,ale dufal ze na mojom notebooku to az take hrozne nebude.Ale zas na druhu stranu,ked sa clovek trochu uskromni, displej si nastavy do vysky oci,tak je to v pohode.Pre jedneho urcite.Ine to bude ak sa budete chciet pozerat na film,fotky viacery.Potom najlepsie obstane ten uprostred
-
alfah4ns
- guru
- Příspěvky: 7116
- Registrován: 05 kvě 2007 15:55
- Bydliště: Ostrava
Rici_X:
Ono je to ale problém přímo levných 15.6 LCD se základním rozlišením jako takových. O něco lepší jsou v běžných noteboocích displeje s vyšším než standartním rozlišením a pak některé Sony.
Ono je to ale problém přímo levných 15.6 LCD se základním rozlišením jako takových. O něco lepší jsou v běžných noteboocích displeje s vyšším než standartním rozlišením a pak některé Sony.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro
-
Smajda
-
Rici_X
- občas něco napíše
- Příspěvky: 20
- Registrován: 14 lis 2010 07:12
alfah4ns:
to,ze do notebookov nie su obsadzovane ''extra kvalitne'' displeje,to mi je jasne.
Ja som len porovnaval z mojim 6 rokov starym HP-ckom,potom z HP ProBookom 4510s a oba na tom boli lepsie.
Stare hp-cko nieje sirokouhle,a mam na nom matny displej,nieje led podsvietene ale aj tak malo ovela lepsie pozorovacie uhly.
Ten ProBook bol uz na uhol pohladu citlivejsi,ale daleko lepsi nez ten moj dell.A pri tom by som povedal ze maju rovnake displeje.Oba su Led,maju rovnake rozlisenie,15,6'',leskle...
to,ze do notebookov nie su obsadzovane ''extra kvalitne'' displeje,to mi je jasne.
Ja som len porovnaval z mojim 6 rokov starym HP-ckom,potom z HP ProBookom 4510s a oba na tom boli lepsie.
Stare hp-cko nieje sirokouhle,a mam na nom matny displej,nieje led podsvietene ale aj tak malo ovela lepsie pozorovacie uhly.
Ten ProBook bol uz na uhol pohladu citlivejsi,ale daleko lepsi nez ten moj dell.A pri tom by som povedal ze maju rovnake displeje.Oba su Led,maju rovnake rozlisenie,15,6'',leskle...