Jaký 13ti palcový notebook?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
AndrewPlum
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 20 pro 2010 23:16

Samsung Q330

Příspěvekod AndrewPlum » 22 pro 2010 16:23

Ještě jeden dotaz. V mém původním výběru v prvním postu padl notebook Samsung Q330. Vím je to plasťák, kompletně celý, ale celý vnitřek je z matného plastu - dneska jsem osobně zkoušel v prodejně a mohl sem si jezdit prstem i celou dlaní po rámečku displeje, okolí klávesnice a touchpadu a nic se na něm nechytá, klávesnice s mezerami mi přišla jako snad nejlepší co jsem tam viděl. I bych do něho šel a koupil ho, výbavu má slušnou i Nvidii s Optimus, sice slabou, ale je tam a občas se hodí. Akorát se bojim kvality, přece jenom za 15 490,- odkaz s takovou výbavou se nic jinýho nesežene. A když ho budu skoro denně přenášet tak se bojím aby vydržel. Navíc nevím kde se tyhle Samsungy servisují, zda vůbec v ČR nebo se posílají za hranice, Samsung s noťasama není u nás moc dlouho a v oběhu jich dle mýho názoru taky moc není tak nevim. Nějáky názory?

Xplener
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 srp 2010 06:04

Příspěvekod Xplener » 22 pro 2010 16:43

Hp 4320s jsem měl v ruce a mohu říct,, že kvalita zpracování je nesrovnatelná s 6450b. Asi tak na stejné úrovni jako timelinex. 5320m neznám ale tipuji že na tom bude podobně. -ještě mě napadl tento :http://www.alza.cz/dell-vostro-3300-stribrny-d185312.htm.

AndrewPlum
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 20 pro 2010 23:16

Re: Xplener

Příspěvekod AndrewPlum » 22 pro 2010 16:52

Ten Dell bude zřejmě kvalitní ale rád bych se vešel do částky 18 000Kč (student :(). Navíc k tomu Dellu je jen 4 článková baterie, takže výdrž asi nebude zrovna moc velká, tím pádem bych musel dokoupit ještě baterku a dohromady by to vyšlo hrubě přes 20 tisíc. Jinak tu 4320s jsem měl dneska taky v ruce, jak jsem psal už před půl hoďkou, okolí klávesnice + rámeček displeje nebylo jen lesklé ale ultralesklé, nikde jinde sem zatím nic podobnýho neviděl, bylo to jak zrcadlo a kvalita zpracování určitě nedosahovala 6450b. Jinak ještě jsem měl dneska v ruce Samsung Q330 a ten mě z určité části nadchl ale... viz příspěvek o dva výše

Xplener
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 srp 2010 06:04

Příspěvekod Xplener » 22 pro 2010 16:56

Jako jestli se ti ten samsung líbil tak si ho vezmi. Chybu určitě neuděláš. Ono pokud se k ntb chováš slušně tak nějakou extra kvalitu nepotřebuješ

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 22 pro 2010 19:07

Me osobne se velice libi. Sam jsem si malem poridil 5320m, ale stejne jako ty jsem resil problem lesklych povrchu a "defaultne" dodavane ctryclankove baterie. Me osobne ale nejvic vadil display 16:9. Dalsim negativem je treba touchpad. Oproti minule generaci sice bezvadne vylepsili povrch (puvodne byl leskly) a prijemne se po nem "jezdi", ale tlacitka a plocha touchpadu jsou v jednom kuse. To zpusobuje, ze se docela ztuha mackaji.
Naproti tomu dostanes lehky, hezky vypadajici a velice kvalitne zpracovany ntb. K tomu vsemu navic za solidni cenu. A co vic, nehluci! :)
Tady je recenze od Swarma: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... book-5320m

Co se tyka 4320s, zase tolik ti k nemu nereknu. Prijde mi ale velice podobny s 5320m, az na tu mechaniku.

Downloader07
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 15 zář 2008 22:20

Příspěvekod Downloader07 » 25 pro 2010 09:45

Tak pridam jeste jeden postreh.. Poridil jsem mamine vetsiho bratricka od 4320s. Konkretne je to 17" 4720s. Zrovna si s nim hraju, a tak me docela zarazi, ze vetracek celkem hodne hluci. Spousti se ale narazove a na pomerne kratkou dobu. Jenom me to prekvapilo.. Za normalnich okolnosti je hlucnejsi disk nez chlazeni. :-D

AndrewPlum
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 20 pro 2010 23:16

KONEC

Příspěvekod AndrewPlum » 26 pro 2010 20:06

Když jsem tento topic založil, tak mi připadá jako slušnost ho i zakončit:
Takže po minimálně měsíčním vybírání, sledování trhu s 13ti palcovýma noťasama sem to dneska ukončil a už mám objednáno. Nakonec jsem se rozhodl pro Samsung Q330 odkaz.
K tomu jsem si pořídil:
obal odkaz
brašnu odkaz
bezdrátovou myšku odkaz
flashku odkaz
Takže jsem si nadělil takovej pozdější povánoční dárek a doufám, že svého výběru nebudu litovat a vše bude funkční a dlouho vydrží :D.
Tímto bych chtěl taky poděkovat všem, kteří se mi tady snažili pomoct a odpovídali na moje otázky.
Na závěr ještě uvedu některé kandidáty mezi kterými jsem se rozhodoval a proč jsem se rozhodl právě pro Samsung:
Samsung Q330 odkaz- nakonec vyhrál hlavně díky poměru cena/výbava, dál pro jeho prospěch hraje: kompletně matný povrch uvnitř notebooku (rámeček displeje i klávesnice, okolí touchpadu), sám jsem si měl možnost notebook osahat a skutečně je nemožné jej ušpinit otisky... Dál se mi notebook líbí i po designové stránce. Potěší i dedikovaná grafická karta nVidia GeForce 310M s 512MB vlastní paměti s technologií Optimus (přepínáním) - sice to není žádný "dělo" nebo výkonná grafika, ale alespoň něco tam je a je určitě lepší jak integrovaná Intel HD. Taky potěší, že tento kousek má DVD mechaniku, což není u 13ti palcových kousků samozřejmost. Váha (1,96kg) i výdrž (dle výrobce 6hodin, tím se ale nemá vůbec cenu řídit, reálně při WiFi + web a nějaká ta prácička v Officech dle měření kamaráda kolem 4 hodin) jsou taky solidní. Co se týče hlučnosti a zahřívání taky není dle kamaráda žádný problém. Servis je v ČR - Praha. Jako nevýhodu bych viděl, že je to kompletní "plasťák", takže nevím jak dlouho konstrukce vydrží při častém přenášení, ale tak snad to bude v pohodě.
Další kandidáti, mezi kterýma jsem se rozhodoval:
Acer 3820T odkaz- Pro jeho prospěch: menší váha než Samsung (1,8kg), větší výdrž (viděl bych to tak okolo hodinky, hodinky a půl). Pro mě jako pro Brnňáka výhoda, že oficiální Acer servis je v Brně. Nevýhody: časté názory majitelů na "měkké" nebo "papírové" víko, je sice krásně tenké, ale prý se prohýbá. Dále pískání notebooku, ale o tom jsem se dočítal jen u větších modelů, ale i jeden případ jsem četl u téhle 13tky. Nemá DVD mechaniku. Je o 1000 Kč dražší než Samsung.
HP 4320s a 5310m odkaz1 odkaz - Výhody: dle mého názoru kvalitní zpracování, matný displej. Nevýhody: menší operační paměť 2/3 GB, ale jsou to ty "rychlejší" 1333 MHz, oproti Samsungovým 1066 MHz, menší velikosti HDD - oba 320 GB, ale jsou to opět rychlejší 7200 RPM oproti Samsungu 500 GB, 5400 RPM. Navíc 5310m je jen se 4článkovou baterií. Ale pro mě hlavní nevýhoda - okolí klávesnice a rámeček displeje jsou ultralesklé, na vlastní oči jsem viděl a ošahal jsem si.
HP Pavilion dv3 odkaz - Výhody: hliníkové tělo - na první pohled se jeví kvalitnější oproti plasťákům. Grafika s vlastní 512MB pamětí. eSATA. Nevýhody: "Jen" 3 GB RAM. Menší HDD - 320 GB (ale opět rychlejší - 7200 RPM). Starší procesor Intel Pentium DC P6100 oproti ostatnm s Intel i3. Oproti Samsungu vyšší cena o 2000 Kč. A hlavní, na kompletní řadu Pavilion jsem neslyšel, nečetl žádné kladné hodnocení, spíše naopak, viz problémy s přehříváním/chlazením, ale nemám to z vlastní zkušenosti nebo od někoho známého jen jsem to často četl na fóře.
HP ProBook 6450b odkaz - Výhody: z těchto všech kandidátů je určitě nejlepší co se týče konstrukce a zpracování, přece jen už to není multimediál, ale bussines notebook. Není uvnitř lesklý. Má matný displej. Kvalitnější materiály oproti ostatním. Z těchle všech určitě nejlepší praciant. Nevýhody: měl jsem jako největší přípustnou velikost displeje 13 palců, tohle je 14tka. Oproti ostatním větší/robustnější -> těžší (2,4kg). Menší RAM a HDD oproti ostatním (2 GB, ale 1333 MHz; 320 GB, ale 7200 RPM). Vyšší cena o více jak 2000 Kč než Samsung, ovšem je to bussines notebook a chápu, že nemůže stát 15tisíc a připlácím si za kvalitu. Asi bych do něj šel a určitě ho doporučuju, jen škoda, že to není 13tka.

klarka.m
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2009 22:27

Samsung Q330

Příspěvekod klarka.m » 27 pro 2010 09:01

Ahoj, mám stejný problém jako si měl ty, také sháním nějakou 13' a také přemýšlím o Samsungu, dej mi vědět třeba po pár dnech, jak jsi na tom... hluk, výdrž baterie a celková spokojenost...moc děkuji

Lakiluk
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 dub 2010 17:35

Příspěvekod Lakiluk » 27 pro 2010 12:06

Také moc prosím o nějaké zkušenosti také sháním 13 a horký favorit je práve Samsung
PC: Intel Q9400, 4GB Ram, ATI HD 4850
NB: HP Probook 4520s i3, 4GB, Ati 6370m

klarka.m
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2009 22:27

Příspěvekod klarka.m » 27 pro 2010 17:39

Četla jsem i hodně o Aceru 3820TG... nemáte někdo bližší info od toho, kdo ho má?

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 27 pro 2010 17:45

Na Acer 3820T(G) je zde vlastní thread - v sekci Acer.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

klarka.m
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2009 22:27

Příspěvekod klarka.m » 27 pro 2010 18:44

Už jsem si toho všimla, děkuji :-) bojím se toho přenášení, kvůli "měkkému" víku, jak mnoho lidí popisuje

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 27 pro 2010 19:29

Když se k tomu budeš chovat slušně (a nečekáš za 15k zázraky), tak je to pořád v poměru cena/výkon/baterka imho dobrý kauf.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

klarka.m
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 05 led 2009 22:27

Příspěvekod klarka.m » 27 pro 2010 19:35

To budu, jen musím brát v potas dojíždění na kolej každý týden a tudíž i jeho tahání v tašce a jeho případné nošení na přednášky....


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AnqrnetteWoria, MethrenVox a 95 hostů