Výkonný notebook do 18 000

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TsunAmi
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010 11:35

Výkonný notebook do 18 000

Příspěvekod TsunAmi » 28 pro 2010 12:01

Potřeboval bych poradit s výběrem notebooku max do 18k, mým cílem je co nejvyšší herní výkon za co nejnižši cenu. Velice mi také záleží na nizkých teplotách (hluk nevadí) a bezporuchovosti. Rozlišení a kvalita displaye, kvalita zvuku, výdrž baterie atp pro mě nemá význam.

Pár dnů jsem pátral a zatím mě zaujaly 3(resp 4) notebooky, nicméně velice váhám především kvůli nedostatku informací od uživatelů, jak jsou na tom s kvalitou, jestli se nepřehřívají atd.
Budu tedy velice vděčen za jakékoliv rady a náměty.

Upřímně většina notebooků jsou si v této cenové relaci podobné jako vejce vejci, takže pro mě jsou hlavní priory procesor/grafická karta

ACER:
http://www.alza.cz/acer-aspire-5552g-n9 ... 198819.htm

zaujal mě 4jádrový procesor za tuto cenu, zároveň se slušnou grafikou mi to přijde jako zajímavá varianta. Nicméně ACER nemá nejlepší pověst, a dále nevím zda se tento procesor skutečně vyplatí.

GYGABYTE:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78569

resp:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78570

imho vzhledově ošklivá krabice, ale výbava mi nepřijde špatná, počet USB portů mi nijak zvlášť absolutně nevadí. Nemůžu se rozhodnout zda 2jádro nebo 4 jádro, vím že v současné době jsou 2 jádra naprosto dostačujicí, ale zajímá mě také situace za 2 roky. Především bych se ale rád informoval který z procesorů bude víc topit. O značce Gygabyte a její kvalitě zpracování také nemám žádné info.

LENOVO/IBM:
http://www.k24.cz/index.php/product/108 ... 9_LED.html

Tuhle krásku jsem našel náhodou na tomto fóru. Lenovo je pro mě záruka kvality. Procesor a RAMky jsou sice slabší než u předchozích dvou, ale jelikož chci ntb především na hry jeho výrazně lepší grafika mi přijde jako velká výhoda. Názor odborníka by potěšil :))

Jakékoliv info bude velice vítáno, především o celkovém výkonu, teplotě a kvalitě. Předem díky =)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 28 pro 2010 12:37

Volil bych Lenovo.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 28 pro 2010 12:38

Ten procesor u Aceru se nevyplatí ;) dokud nevyjdou nové AMD procesory, tak jsou to vyhozené prachy (sám s tím musím "žít" :D nehorázná pomalost a nenažranost a výkon na jádro to má stejný jako moje cpu, takže 2x nic je furt nic ) :twisted:
Zvolil bych asi Lenovo, sama značka člověka uklidní :), grafika je na slušné úrovni a to je to hlavní na čem u her závisí, cpu taky není vůbec špatné (dvoujádrová i3 nemá moc daleko k výkonu 4 jader AMD ... je to smutné pro AMD, ale je to tak :cry: )
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

TsunAmi
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010 11:35

Příspěvekod TsunAmi » 28 pro 2010 13:21

No dnes jsem teda ještě hodně koukal tady, na czc a na pár zahraničních webech na recenze a dojmy z toho Lenova...

začínám trošku pochybovat, je to prej celý jakýsi měkkoučký, ohebný, nepevný, našel jsem hodně lidí kteří si stěžují na nekvalitní display, často vadná grafika nebo základovka, no celkově z toho mám špatnej pocit... Celá řada i5 a i7 prej má problémy s přehříváním, a toho mám dost u současnýho notebooku...

Při stejným stylu hledáni jsem na gigabyte nenašel žádnou špínu přitom :// Jen se rozhodnout zda to dvou jadro, nebo do budoucna radši 4...

bravoGT1999
píše často
Příspěvky: 300
Registrován: 30 zář 2010 15:55

Příspěvekod bravoGT1999 » 28 pro 2010 13:37

ano presne tak lenovo v tehle cenove relaci je uplne v pasti...
Co sem cetl,tak jen negativa. ale zase ta konfigurace i3 plus HD 5730 je velice lakava.Mam AMD 3 jadro a vykon je naprosto ubohy. V 3Dmarku to hazelo 0-1 FPSJA do nej sel prave jen kvuli cene.
Treba konstrukce ACERU me opravdu potesila. plasty jsou sice tenci a ohebne,ale kdyz to srovnam se starym HP,tak to je tuhe jak blazen a vse krasne licuje maji pekne vyreseny licovani (min moznosti usazeni prachu)
a chlazeni? teploty se drzi okolo 60 stupnu i u AMD,takze ttreba u intelu to musi byt pohoda. AKorat teda vetrak jede porad naplno coz me straasne zklamalo podle toho co sem cetl.
ACER ASPIRE 7551 G - AMD x3 N830, ATI HD 5650, 4GB RAM, 640 GB
HP NW 8240 - INTEL pentium 4 2,13 GHz - L2 2 MB, ATI FIRE GL 5000, 1,5 GB, 80 GB

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 28 pro 2010 13:55

TsunAmi píše:No dnes jsem teda ještě hodně koukal tady, na czc a na pár zahraničních webech na recenze a dojmy z toho Lenova...

začínám trošku pochybovat, je to prej celý jakýsi měkkoučký, ohebný, nepevný, našel jsem hodně lidí kteří si stěžují na nekvalitní display, často vadná grafika nebo základovka, no celkově z toho mám špatnej pocit... Celá řada i5 a i7 prej má problémy s přehříváním, a toho mám dost u současnýho notebooku...

Při stejným stylu hledáni jsem na gigabyte nenašel žádnou špínu přitom :// Jen se rozhodnout zda to dvou jadro, nebo do budoucna radši 4...
Jasně že to Lenovo nebude kvalitní jako vyšší řady.Ovšem je to daň za jeho nízkou cenu.Jestli chceš výkon a ještě nádavkem i kvalitu,tak si připrav minimálně 30k.Připadá mi ,že zde všichni hledají Bentley za cenu Octavie.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 28 pro 2010 14:02

Dell XPS 15 v základej konfigurácii z USA, ale väčšine to za tie komplikácie nestojí. Pridal som video ukážky na Lenovo Y560 v diskusii Najlepšie notebooky dneška, trebars to pomôže v rozhodovaní.
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

TsunAmi
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010 11:35

Příspěvekod TsunAmi » 28 pro 2010 14:17

roman2277 píše:
TsunAmi píše:No dnes jsem teda ještě hodně koukal tady, na czc a na pár zahraničních webech na recenze a dojmy z toho Lenova...

začínám trošku pochybovat, je to prej celý jakýsi měkkoučký, ohebný, nepevný, našel jsem hodně lidí kteří si stěžují na nekvalitní display, často vadná grafika nebo základovka, no celkově z toho mám špatnej pocit... Celá řada i5 a i7 prej má problémy s přehříváním, a toho mám dost u současnýho notebooku...

Při stejným stylu hledáni jsem na gigabyte nenašel žádnou špínu přitom :// Jen se rozhodnout zda to dvou jadro, nebo do budoucna radši 4...
Jasně že to Lenovo nebude kvalitní jako vyšší řady.Ovšem je to daň za jeho nízkou cenu.Jestli chceš výkon a ještě nádavkem i kvalitu,tak si připrav minimálně 30k.Připadá mi ,že zde všichni hledají Bentley za cenu Octavie.


noo praveze ve srovnani s tim gigabytem za podobnou cenu praveze zaostava kupodivu, vykonove jsou na tom pritom podobne.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů