Poradíte mi? - Hp Pavilion dv6590 x Acer Aspire 5920G

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Sniip

Příspěvekod Sniip » 25 črc 2007 04:40

co mi vadí na vistách:-) 5eknu ti co mi nevadí:-D moment musim přemýšlet..... Nic mě nenapadá :D Ne líbí se mi grafické zpracování:-) Ale ono když as koukneš kolik vista papká pamětí :shock:
Nic pod tim ještě nejede.... vetsina programu..... nemluve o starých dobrých :?

In-Quisitor
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2007 18:30

Příspěvekod In-Quisitor » 25 črc 2007 13:31

Ok, optám se takto : To Sniip

S tou vistou už nic nenaděláme, maximálně přeinstalovat na nějaké XP. Abych řekl pravdu, tak zatím jsem rozhodlý takto

Acer (75 %) a hp pavilion (25 %)......
(celkově se mi víc líbí design hp pavilion, ale nebudu upřednostňovat design před výkonem - tento acer je taky fešný:) Důvody proč ZATÍM upřednosňuju acer
1) velká výdrž baterky
2) pěkný displej (ne tak moc lesklý jak u hp - asi by to hodně odráželo sluníčko)
3) výkon grafiky
4) vyšší otáčky hdd než u hp

čeho se bojím u aceru

1) provozní hluk a zahřívání
2) že se bude klávesnice (bílá-šedá) hodně špinit
3) že se něco stane s tím systémem otvírání (ale to snad vyřešili konstruktéří :)

A ještě tu otázku, která mě docela zajímá - U toho Aceru 5920G - jaká je hlučnost větráčku - při nenáročné práci (word, ppt, eclipse) a při hraní hry?
Mohl by jsi to prosimtě vyzkoušet a popsat? Jako jestli se větráček zapíná často nebo ne, je hodně hlučný nebo v normě? Zahřívá se notebook moc nebo vpohodě.... Díky, a sorry že tě tím asi obtěžuju :) ale chci vědět úplně všechno :) (vpodstatě hlavně toto) :oops: :lol:
(jo a možná ještě jak velká je nabíječka?) 8)

Thats all :)

Sniip

Příspěvekod Sniip » 26 črc 2007 00:49

nabíječka naprosto normální ale nevim jestli je to stejné v evropě ja ho kupoval v USA. Jinak co se týče větrýčku:-) mam ho asi 5dní a ani jednou jsem se nad tím nepozastavil jako že bych si řek... Ten ale hlučí nebo tak nšco:-) Myslim že je to absolutně v pohodě....
Jinak s tim vzhledem:-) Ja si myslim že má acer povedenej vzhled. A co se týče bílé klávesnice to ukáže čas:-))) Zaměřim se tedy na ten větráček:-)

Sniip

Sniip

Příspěvekod Sniip » 26 črc 2007 04:37

tak jsem to sledoval u gamesy:-) akže pokud vemu muj starej acer kterej hlučí jako blázen a HP které není "téměř" slyšet.

ACER OLD........................................................Aspire 5920G..HP OLD


Stačí ti to tak :roll:
Prostě není to vůbec slyšet, ale zase že by jsi o něm nevěděl to taky ne...Pokud se budeš n a to soustředit:-)
Pokud nastavim hlasitost notebooku na 3stupen z 16. Tak o nějakém chlazení vubec netušim..... asi tak:-) u stareho aceru jsem byl na maximu a stejne jsem ho slyšel:-) a dost:-)

Každopádně to HP bude tišší :wink: asi
Budeš muset s něčim dolu:-))))

In-Quisitor
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2007 18:30

Příspěvekod In-Quisitor » 26 črc 2007 06:47

Thank you very much za vyčerpávající odpověď......
Tak jsem asi rozhodnut... dole pujdu s tím větráčkem - tzn. že jsem zase o dost stupňů blíž zvolit Acer a asi ho i zvolím... Ted uz jen donašetřit peníze a hurá na něj :D
Už se nemůžu dočkat.....
Ještě jednou díky.... a myslím že už tohle téma můžem ukončít...

PS: Ale kdyby se něco naskytlo, co bys chtěl zvěřejnit, tak žádný problém.... Tak ať ti notebook dobře slouží....

Sniip

Příspěvekod Sniip » 28 črc 2007 01:25

hodně štěstí:-)

Petr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 17:08

také se chystám ke kopi a mám v oku tyto dva poradně děkuji

Příspěvekod Petr » 28 črc 2007 01:34

Zdravím Vás ty co tu pravidelně přispíváte a odpovídate hodrlivě an to to ještě váhají s koupí.. chtěl bych se zeptat na pár věcí..co by jste mi na to jako uživatele.. řekli..

Acer - bojím se procesor je o něco menší.. ale na stejné FSB, dále právě pro hry je důležité i kromě karty důležité L4 cahce, pak málý hard ale rychlejší..nemá ovládání a to hodně využijí a tedy jaké ale je v HP?? Bojím se také o vzhled zašpinění. A hlavně také kvůlu cestování jedu na stáž do Norska na půl roku a toto je také hlavná důvdi pro čjsichci koupit NB, a vybírám tyto dva modely.. Hp je má suepr procesor a L4cahce jenže ten hard je fatk otazník.. vímže nkěteré modely májí kolmí zápsi a tím sou už o něco rychlejší... a halavně také asi kovové šasí a pevnost Hp. nechci bršu ael potřebuji batoh na NB a také asi s ním pojedu v batohu nakole.. no ale jsem také příležitostný apřana tak nevím jestli ta grafická karta je to proč bych skočil po aceru. nevím HP na mě působí více seriozně dávám i na něj na recenzy uživatele a je to zevrubná recenze a hdoěn mě naučila..ael je také kritická... pokdu s ebude někomu chíttí napsat tak dejte prosím vědet mám deset dnů abchy ho pořídil..tak pokud víte něco tak kldiěn piště a vyvrat to co sji myslím. Budu rád za další názory děkuji Petr.

http://www.techsupport.sk/index.php?clanok=21

Petr
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 17:08

aha tak jsem tu zas.. HP 6590

Příspěvekod Petr » 28 črc 2007 07:46

Chlapy asi užmáte dojem žejsem strašným zastáncem Hp ale mám otázku s tím hardiskem..je možné mít co když mám hru na externím 250 Gb hadru o těchto parametrech změní se tak pro mě to co se týřče hardu jako u her nebo je to jedno..protože také to je připojené přes usb.. takže co sji o tom mylsáte..

Rychlost otáček - 7,200 RPM (nominalní)
Velikost vyrovnávací paměti - 8 MB
Průměrná přístupová doba 4.20 ms (nominalní)

Serial Transfer Rate
USB 2.0
Serial Bus Transfer Rate (USB 2.0) 480 Mbits/s (Max)

Sniip

Příspěvekod Sniip » 29 črc 2007 01:07

HP je kvalitka asi určitě bude lepší.... ale ve vnitř ti nenabídne tolik jako ACER.
Nevim no taky jsem vždycky drbal acer.... ale tudle jsem se zarazil a říkám si proč ho drbu... Používám ho, problémy nemám...... tak co ho drbu...
Ono to je i tim jak ti každej řekne to je nahovno... Ale to je jedno:-)
Pokud chceš mít "papírově" větší kvalitu ikdyž by se o tom dalo spekulovat jdi do HP. Pokud od notebooku něco očekáváš co se týče výkonu volil bych zase ACER 5920G. Slabší procesor má...ale zatim jsem nepocítil:-)
Otázka je co považuješ za slabší procesor.....

Hodně štěstí při výběru.

Sniip

Příspěvekod Sniip » 29 črc 2007 01:25

ještě malej postřeh... máme v baráku i to nové HP..
Co jsem měl tu čest tak 1.3MP kamera:-( absolutne k nicemu.....
A u zvuku se taky nedá absolutně srovnávat:-)
nemluvě o zbůsobu zesilování zvuku kterej jsem nepobral:-))) jen to šíleně tiká a nikde se nic neukáže:-)

A ted t vypadá jako že nadržuju ACERU :lol:
:D

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 črc 2007 02:15

No, neviem co riesite pri Webcam; na TV to nie je a na obcasny pokec v pohode staci... Mne osobne by stacil udaj "ma/nema webcam", nad jeho kvalitou sa stejne neda vzrusovat, bars bude mat aj tie 2MP...

Zosilovanie zvuku predsa funguje (staci drzat to tlacitko a mat nainstalovane QuickLaunch Buttons), akurat ked dosiahnes strop tak uz to nema kam ist. Mozno je ten strop nizsie nez maju ine notasy - to vsak neviem porovnat.
Ale je pravda, ze tie touch controls na Pavilione nie su az tak premakane...

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 83 hostů