Notebook, 20t Kč, škola, dobrá mobilita.

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Foxnec
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2009 21:29

Notebook, 20t Kč, škola, dobrá mobilita.

Příspěvekod Foxnec » 22 čer 2011 17:03

Dobrý den, prosím o radu, vybírám si laptop v ceně maximálně kolem dvaceti tisíc korun, využití především na VŠ (čvut fel), dovolené, víkendy pryč a tak dále, neboť můj starý Asus F3 s výdrží necelou hodinu a hmotností skoro 4kg i s adaptérem je naprosto nevyhovující :-)

Nejdůležitější požadavky:
-velikost 12'-14', ideálně 13.3', hmotnost maximálně kolem 2kg, doma mám normální PC, takže mobilita je u laptopu hlavní.
-výdrž kolem šesti hodin a více
-plnotučné cpu (žádný atom, brazos nebo UM verze Inteláckých procesorů), na grafice asi příliš nezáleží, integrovaná postačí, ale něco typu nV Optimus se neztratí.
-rád bych matný displej, ale už jsem se smířil s lesklým, protože ty nejzajímavější modely mají právě ten.

Takže z toho, co jsem našel, tak v první řadě
Acer TimelineX 3830TG
+ velmi solidní hardware včetně sandy bridge a dedikované gk, skvělá výdrž kolem osmi hodin, SSD disk (!!)
- nevím, jak je na tom kvalitativně, vím, co se o aceru říkalo, ale doba pokročila, tak možná ... ?
- lesklý displej

Horký kandidát, displej přežiju, výbava perfektní a otázkou je pro mě jen kvalita zpracování.

Jinak z ostatních by to byl hlavně boj těchto dvou:

Asus U36 - dobrá výdrž, ale lesklý displej, po zkušenostech s Asus F3 trochu nedůvěra, ale doby F3 už jsou taky dávno pryč
Toshiba Portége R700 - výdrž dobrá, hardware slabší, displej to samé.

Tak by mě zajímalo, který z nabízených byste mi doporučili, případně nějaký jiný, ale s mým požadavkem na výdrž to je asi nepravděpodobné (tam jsem vyřadil třeba Vostro 3350 nebo Probook 5330). :-(

Předem díky :-)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 čer 2011 19:03

Ty požadavky splňuje R700 asi nejlépe.
Nebo o něco dražší Lenovo T420i.

Nevím, kde máš, že je HW slabší, normální plnotučný CPU, 4GB RAM a grafiku nepotřebuješ. Za to 1,4kg, kovové tělo, matný displej a 3r záruka.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Foxnec
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2009 21:29

Příspěvekod Foxnec » 25 čer 2011 12:30

Asi máš pravdu, už jenom ta záruka a šasi za to stojí.

Akorát spíš koukám po R830 http://www.alza.cz/toshiba-portege-r830-117-d243880.htm , je na Sandy Bridge a s usb3 a bluetooth3. Snad není nic, co by mluvilo proti koupi R830?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů