13-14 notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
hustler

13-14 notebook

Příspěvekod hustler » 22 čer 2011 16:09

Požiadavky:
- výdrž min 5.hod
- kvalitnejsie sasi ako standard
- min i3 procesor
- ram - min. 4gb
- cena do 500.-€.
(Hry nehrám skoro vôbec, bežné užívanie resp. nejake práce v PS, autocad atd. )
Kandidát:
http://www.alza.sk/acer-aspire-4820t-37 ... 198719.htm

PS: na co vsetko mi bude staciť grafika tohto notebooku? a je velký rozdiel medzi i3 procesorom a i5 procesorom či už vo verzi Sandy Bridge alebo bez ?

prípadne som ochotný ísť aj do drahsieho napr. 4830tg, len akosi chýbajú poriadne recenzie, a tie čo sú ma moc nepresvedčili má niekto osobné skúsenosti s týmto notasom?

kamikadzeee
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2011 17:25

Příspěvekod kamikadzeee » 23 čer 2011 18:08

ja mám 4820TG (píšem práve z neho) teda I5 procesor a ATI 5650 grafika navyše, spracovaním sa mi zdá veľmi solídny na túto cenovú kategóriu každý deň ho prenášam na postel/ gauč párkrát som ho zobral aj do školy, je veľmi ľahký dizajnovo tenký, neprehrieva sa mi, veľmi som spokojný s touchpadom a výdrž je naozaj vysoká ako píšu pokiaľ nepozeráš filmy/videá (skracuje sa cca na polovicu cca 3-4h potom)

stou grafikou čo chceš ty max spustíš HD filmy a hry iba úplné stariny aj keď ma prekvapilo že na mojej integrovanej som spustil na low detajloch aj SC II

rozdiel medzi I3 a I5 je len v turbobooste teda pokiaľ ti pracuje ntb na 1 jadro využíva vyššiu frekvenciu aká je udávaná pri danom procesore ale keďže v dnešnej dobe je takmer všetko na 2 jadrá je v podstate jedno či máš I3 alebo I5

u tej 4830 sa mi neľubil dizajn, ani spracovaním nie je na tom tak dobre ako táto staršia séria a bol tam nejaký problém s prehrievaním neviem či to odstránili kukni recenzie na notebookcheck tam má dobré hodnotenia ale radím ti ohmatať oba v obchode a hneď zistíš ktorý chceš


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů