Acer Aspire 5943g problémy po koupi

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
kropac
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 čer 2010 14:18

Acer Aspire 5943g problémy po koupi

Příspěvekod kropac » 06 srp 2011 21:44

Dobrý den,
tento týden jsem si zakoupil notebook Acer Aspire 5943g. Hned po nainstalování Windows, ještě ten stejný den, se mi začal notebook vypínat, když jsem si chtěl stáhnout WinRar ze slunečnice. Tyto problémy pokračují nadále i po čisté reinstalaci Windows s tím, že se notebook vypíná hlavně při spouštění emdeb flash videí a to ve všech známých prohlížečích.

Dalším problémem je, že se mi podle Windows nenabíjí baterie. Mám ji již jen na 39% a i když notebook vypnu a nechám zapnutý v el. síti přes noc, absolutně nic se nezmění.

Za každou radu jak opravit jakýkoli z těchto problémů budu rád. Osobně se rozmýšlím nad navrácením notebooku do prodejny, ale chci nejdříve předtím vyzkoušet všechny možnosti.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1671
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 09 srp 2011 12:16

vypíná se jen při přehrávání videí? ... i když je zapojený v elektrické síti?

... podle mě máš vadnou baterii, tu vymění v záruce ... občas se to stane ... každé značce

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 srp 2011 13:25

Chytnul jsi vadný kus (DOA). Normálně by neměl být problém ho u slušnějšího prodejce rovnou vyměnit za jiný kus. Případně můžeš zvolit cestu reklamace - to zabere i s jejich dopravou kurýrem tak týden, ale nestojí to žádné peníze, ani úsilí.

Jestli se vypíná, mohl by být problém ve špatně napojeném chladiči, nebo prasklé heatpipe (to se může stát při převozu). Baterie může být pak zničená nárazem, nebo vinou tepla. Problém ale může být místo ní klidně v nabíjecích obvodech notebooku.

Předpokládám, že oprava proběhne výměnou chladiče a základní desky (nebo baterie).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů