Nový notebook do 20k na Výšku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Swe
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2011 11:55

Nový notebook do 20k na Výšku

Příspěvekod Swe » 25 srp 2011 10:43

Dobrý den, konečně bych si chtěl koupit ntb na vysokou školu, tento rok nastupuju na medicínu (tam asi žádné speciální programy nepotřebuju), a rád bych ho používal na bytě. Chtěl bych né úplně mlý monitor ptze to bude částečně náhrada za PC, tak aby mi to moc netahalo oči. Na přednášky ho asi nebudu nosit, mám radši klasický papír :) ale občas ho přenášet přece jen budu... Budu ho používat na filmy, mp3, na běžný office, na internet, a občas na nějakou hru, ale asi na hraní moc času mít nebudu... chtěl bych hlavně kvalitní (pevnou)konstrukci, dobrou obrazovku, a i nějaký pěkný design. Hlavně spolehlivý ntb který se nekouše, a který nebudu muset posílat každý měsíc na opravy.
Hodně se mi líbí Macbook pro, ale nevím jestli je to opravdu dobrá koupě, všichni mají normální operační systém, a navím jak je to s kompatibilitou....
Dále se mi treba líbila Toshiba T700, ale zase nevím jestli je thle firma opravdu záruka kvality.
Takže abych to shrnul: monitor 13- 15,6
pěkný desing
dobrá klávesnice (nejlépe celá, i s čísly)
kvalitní konstrukce (kov?)
dobrý výkon (asi i5 cpu)
cena do 20 k

Děkuji za každou odpověď :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 srp 2011 11:18

Nemyslel jsi R700?
Slušný ntb, který mohu doporučit.
Lehke, tenke, kovove, hezke. Akorát při velké zátěži to bude více topit, díky tenkému kovovému tělu, ale jinak ok.
Pokud chceš mít klid, rozšiř si záruku na next business day.

plnohodnotnou klávesnici mají až 15.6' modely, do menších se nevleze.


Jinak ale no.1 při 20k s daní jsou Lenova T520i a T420i, mají sice core i3, ale to neřeš, rozdíl proti i5 nepoznáš. Na druhé straně dostaneš jednu z nej klávesnic v notebooku vůbec a velice tiché chlazení.
Na hraní ale ádný z těch ntb moc nebude...

K té toshibě / Lenovu máš v základu 3 roky záruky, rozšíření na next business day onsite nestojí moc...

design neřeším, to je věc vkusu každého jedince. Mi se třeba hl. nelíbí cokoliv lesklého :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Swe
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2011 11:55

Příspěvekod Swe » 25 srp 2011 11:32

Dík za radu, na ty lenova se určitě podívám, ale ten design se mi asi nebude líbit, nemám totiž rád "hranaté" lenova :( Btw ani ta 15,6 by mi asi nevadila... A co treba ten Macbook?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 srp 2011 11:47

konstručně jsou hodně dobré, mají trochu tendenci více zahřívat, což by tě ale nemělo trápit, pokud na tom nebudeš dělat nic náročného, co by si vyžadovalo dlouhotrvající plné vytížení.
Problém je v tom, že to prostě je multimediální notebook a tomu odpovídá i servis - není možné dokoupit pokročilejší záruky typu next business day onsite, či ještě vyšší (s připojištěním proti náhodnému poškození, atd.)

Pokud by nevadilo, že by sis na opravu v případě problému počkal, no problem. Pokud jsi závislý od funkčnosti ntb a nechceš bez něj být déle než max. pár dní, jdi do pracovního stroje + dokup odpovídající záruku (NBD onsite).

kompatibilita - office 2011 pro mac už vypadá celkem slušně. ostatní - nevím, co vše budeš potřebovat. přinejhorším se na macbok dá nahodit windows, ale počítej s tím, že ti o něco klesne výdrž na baterie díky horší optimalizaci ovladačů daného ntb pro microsoftí os.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 srp 2011 13:14

Toshiba je nejméně poruchová značka v segmentu notebooků od 14 palců výše.Navíc má i nejlepší servis.Té bych se rozhodně nebál.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Alghuty
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 19 srp 2011 19:22

Příspěvekod Alghuty » 25 srp 2011 13:56

No hele ten MacBook Pro tam se dá nainstalovat Win 7.......Ale přijde mi to jako zbytečně drahý ntb na to co umíí....

Jinak i3 a i5 je doopravdy stejný dá se říct :)
Pokud si chces zahrát novější hry tak bych se vyvaroval Intel HD integrované grafice....

Chceš investovat 20 000 a nebudeš moc přenášet tak bych doporučil Lenovo IdeaPad y570 moc dobrej notebook :) chtěl jsem si ho kupovat ale 4h výdrže mi nestačí proto jsem zvolil Lenovo ThinkPad T420 ale to je víceméně pracovní mašinka která 15 let nezměnila vzhled :)

himix

Příspěvekod himix » 25 srp 2011 15:44

dlouho jsem používal maca, mam takovou celou rodinku, ibook, imac, macmini a ted jsem ale koupil lenovo x220i a jsem nadmíru spokojen. I kdyz musim rict ze me se lepe ovlada OSX nez WIN...

Kazdopadne maca nema cenu kupovat kdyz tam nebudes pouzivat OSX... S OSX a kompatibilitou je to nasledovne, funguji tam napr MS OFFICE, dale bezne programy jako Firefox, chrome, thuderbird atd... Ale vetsina softu na Win na macu proste nebezi, jedine nejakou alternativou /tim nechci rict, ze alternativy by byly horsi/. Hodne lidi resi nekompatibilitu DUAL BOOTEM proste, ze mas nainstalovany OSX v kterem primarne pracujes a na specilaizovany software /treba hry/ tam maji i WIN a pri startu PC si proste vyberou...

Swe
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2011 11:55

Příspěvekod Swe » 25 srp 2011 17:11

A Toshiba je teda srovnatelna s Macbookem? Nejake vyhody, nevyhody, vykon, provedeni, servis? Mac je o neco drazsi, ale ty 2 litry bych si klidne priplatil kdyby bylo opravdu za co... Ted se spis rozhodnu jestli pujdu do 13,3 nebo do vetsiho, idealni by bylo asi tak 14~15, ale takovych ntb moc neni.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 srp 2011 20:07

Jakýkoliv pracovní notebook má lepší servis než macbook, pokud dokoupíš NBD, což je u modelů se základní 3letou zárukou investice okolo 1k.

Jestli tě zaujalo Lenovo, tak to řeš např. s lenovoshop.cz, jestli toshiba, tak ribbon.cz, oba jsou specializované na danou značku a mají v nabídce i rozšíření záruky.

O jiných věcech se moc rozepisovat nebudu, kvalitní stroje to jsou všechny, win a os x se nedají srovnávat, každému se líbí něco jiného a v něčem jiném se lépe pracuje (plno lidí os x chválí, já ho zase moc nemusím, a to nejsem zarytý windowsák)
výkon - dle HW - na popsané věci plně dostačující ve všech případech

kvalitní 14-15?
ale jo, byly by - 14' Lenovo T420i, 15' T520i.
u 14 počítej s poněkud méně kvalitním displejem.
Pokud bys chtěl 15ku, sáhni po dražší konfiguraci s 1600x900px displejem, jsou kvalitnější.
Samozřejmě počítej s o něco vyšší hmotností.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 26 srp 2011 10:03

Pokud chces opravdu neco kvalitnejsiho tak je (alespon podle me) kolem 20k nejlepsi volba T420i / T520i. Osobne bych se klonil k 14" s HD+ (1600x900) displejem, ten je na pomery 14" docela slusny
lenovo ThinkPad T420i


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů