Update RAM a grafiky na probook 4510s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

Jiriczek píše:No tak 3k je velmi málo :)) to je příjemná zprava :)...
8GB DDR3 do novejsich notebooku stoji cca 1000Kc a jak uz ti psali, tak hry pojedou po upgradu pameti porad stejne blbe.
Jiriczek píše:Je tam Windows 7 ultimate 32 bit
Na 32b systemu vyuzijes maximalne nejakych 3-3,5GB, takze bez zmeny na 64b Windows ty penize za pameti utratis naprosto zbytecne.

U disku pozor na to, aby to byl novejsi typ s vyskou 9,5mm. Starsi verze mely 12,5mm a do notebooku bys je nedostal.

Kdyz to shrneme, tak chces do upgradu toho notebooku narvat 3000Kc za 8GB RAM, 2300Kc za disk a pripadne nejake 2600Kc za 64b OS?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

No upřímně kolik do toho dam je mi jedno... Ale noví ntbk nechci... Pod rukama mi jich prošlo ze uz to ani necitam a tenhle probook je to nejlepší co me potkalo (zaplat pánbůh ze mobil to byl jen 3ti a ti iPhone :D protože kdybych tolik peněz dával i do mobilu tak nevím :D) ale přeci tu grafiku to nějak musí jít :D třeba kdybych koupil new desku nebo tak :D proste peníze neřešit :D takže jsem s dalšími radami :)) a za ty odkazy díky :)))
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

Jina deska s novou grafikou a jeste aby sedla presne do stareho Probooku? Co zkusit do skodovky 120 radeji nacpat motor z nejakeho Ferrari? Vymontujes, namontujes...co na tom muze byt tezkeho? :D
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

Normalka :D takže plynulost her nejlepším uz nikdo jo ? :(((
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

Jedina teoreticka moznost je externi grafika do expresscard a externi monitor, tj. zvyseni vykonu spis jen na doma. A samozrejme to s tvym notebookem nemusi vubec fungovat :) Ale kdyz na penezich nezalezi a nechces novy...

DIY ViDock externí grafika
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

no tak externí monitor používám stále :)) (FullHD telku :))a tam u tý externí kolik to stojí ? nějak jsem se to tam nedočetl... :)

tady přikládám teploty HW komponentu (používání ntbk cca 30 minut a nehrál jsem hry :) https://imageshack.us/photo/my-images/2 ... 30min.jpg/

Teďka to du vyzkoušet s GTA 4 a uvidí se :))
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20

Příspěvek od JejKey »

Zkus to nahrávat na normální hosting nebo tam neprovádět resize na menší. Kdo má to rozmazany cosi luštit?
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvek od Chlebovnik »

To nám chceš říct, že si tu Powerpointovou prezentaci s názvem GTA IV pouštíš ve Full HD rozlišení na televizi?

Co tam máš vůbec za grafiku? Abychom se ještě nedozvěděli, že tam máš Intel 4500MHD. :lol:

A trochu se mírni s těmi smajlíky, tady nejsi na xchatu.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

No tak na fulhd mi jede pouze systém a gta 4 jsou osekany tak, ze mají všechny detaily atp dole a rozlišení je 800x600 ;)
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

tady dám znovu ty odkazy na obrázkx stačí na něj kliknou a je v FullHD rozlišení! ;)
použití google chrome + windows )30 minut)
https://imageshack.us/f/718/teplotypouz ... 30min.jpg/

hraní GTA 4 )30 minut)
https://imageshack.us/f/836/pogta4.jpg/

a konečně sem ty gta 4 dohrál :P juchuuu :D
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

Chlebovnik píše:Co tam máš vůbec za grafiku? Abychom se ještě nedozvěděli, že tam máš Intel 4500MHD. :lol:
Radeon 4330 - https://www.alza.cz/hp-probook-4510s-d251228.htm
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

takže sešteno podtrženo plynulosti her nepomůžu, systém zrychlím jen totálním překopáním notebooku a vůbec teda nechápu proč je v počítači RAMka :D Takže všem díky mám v tom totální guláš a pokud mi v tom chcete udělělat ještě větší guláš tak mi sem ještě něco moudrýho napište
díky váš Jiriczek ;)
zivan
guru
Příspěvky: 3443
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvek od zivan »

Zalezi na nejslabsim clanku. Kdyz na trabant narazis gumy a vejfuk z formule, tak stejne nepojede 400km/h :)
Tebe limituje nizky vykon jadra grafiky, takze i kdyz pridas SSD nebo 10x tolik RAM, tak hry pojedou porad blbe.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jiriczek

Příspěvek od Jiriczek »

takže jediné řešení - koupit si pořádnou stolní mašinu ? :D s 16gb RAM 4 jádrový procesor a 4gb grafiky ? :D (to má soused) :D