Acer Aspire 5920G (Santa Rosa +GF8600M GT) - zkušenosti

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 14:47

Díky moc :) Ten ekvalizér je v pohodě, furt lepší než na normal :)

to maxxz:
No k smíchu na tom je to, že každej řiká, jak je to nenáročná hra, ale přitom náročná docela je. Nic se mi v ní neseká, ale jen ta mapa, co jsem napsal, se seká hrozně :roll:. Patchem a verzí hry to rozhodně není, mam nejnovější.

Ale mohlo by to být tim driverem, jenže mam s tim problém :cry: :cry: (proč vždycky mě něco nejde :D), když dám u toho ovladače aktualizovat z interneru, tak to napíše že je tam nejnovější verze (Ale mám pocit, že to přes tohle tahá jen nějaký microsoftový ovladače, a ne přímo od nvidie, je to tak?).
Když jsem si stáhl tenhle ovladač přímo od nVidie, tak když začne instalace (když se přes celou obrazovku objeví logo nVidia), hodí to hlášku:

Kód: Vybrat vše

The NVIDIA Setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit.

Zkoušel jsem driver stahovat i odjinud, a furt stejná hláška :(
Neměl někdo podobný problém/neví někdo jak to vyřešit?
Díky :)

DeaLer
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 06 črc 2006 16:52
Bydliště: Okolí Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DeaLer » 04 srp 2007 15:05

Mě taky nejde nainstalit novější verze driverů a nepřišel jsem na to proč ... občas instalátor hlásí, že nemám kompatibilní HW a občas, že nemám verzi OS, pro kterou je instalátor určen (přitom mám oboje).
Dušan Janošík | www.DJanosik.cz

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 srp 2007 15:06

musíš modnout přes nhancer (kdyby o tom už nebylo 150 threadů, tak bych se třeba rozepsal víc, takhle můžu jenom říct, že musíte zkusit na foru hledat)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 04 srp 2007 15:27

warcraft 3 není naročná hra. ;) Všechny Doty a Grunt war a takový pikachoviny který jsou prakticky nenajročnější na panačky (je jich tam hodně) sem rozjel i na 800MHz Celeru s 256 Ram a GeForce4MX tak pššt.
tento účet již není aktivní.

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 15:44

:lol: maxxzi, já ti řikám, jaká mapa se seká, a jaká je náročná - v dotě oproti týhle mapě opravdu nejsou "žádní" panáčci :) Jestli chceš, pošlu ti mapu a save, a uvidíš. Jde o to, že tam je hodně věcí, který střílej hodně (opravdu HODNĚ) rychle :wink: (na ne nejvyšší detaily jsem to nezkoušel - to by se možná nekousalo)
Jasný, ta hra opravdu neni náročná, ale jde oto, jaká mapa, a část hry. Dota je ta nejmíň náročná.
Osobně se mi seká jen Green TD ProS8.5[Tsunami], ale mylím že slabší PC rozhodně bez trhnutí nezvládnou normální stavěcí mapu 6v6 při setkání armád.
Nicméně až najdu alespoň jeden ze 150ti threadů (:lol:), kde je něco o tom ovladači, a nainstaluju tam nejdnovší, tak napíšu, jestli se to zlepšilo, nebo jestli se to furt seká :) (pořád mluvim jen o tý jedný mapě :wink: )

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 04 srp 2007 16:04

jak je to nenáročná hra, ale přitom náročná docela je


tohle si napsal na to jsem odpověděl.

BTW. Kolik tisíc je tam vojáků? Já na svý integrovaný grafice zvládám Ghul War, kde je několik tisíc ghulu naprosto s přehledem. By oko když sme hráli v 6 tak tam bylo asi 5000 Ghulu docela masakr.

Klidně mi tu mapu pošli se přepnu pod wokna a zkusim.
tento účet již není aktivní.

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 18:12

OK, máš to na mailu.

Tak mám další problém :oops: Nikde jsem nenašel (ani v manuálu), jak se dá zavřít notebook, aniž by přešel do spánku (mám ho připojený na minitor a rád bych notebook zavřel a dal pod stůl)
Neví někdo prosím ? :)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 04 srp 2007 18:25

ve windows se to tuším dělá přes klik na plochu > vlastnosti > šetřič obrazovky > napájení a tam se dá nastavit kdy se dá PC uspat atd. tuším teda. Pod tuxem je to jinak :D
tento účet již není aktivní.

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 20:36

Taky jsem si řikal, ale tam je jen spořič obrazovky :cry:

Jinak mohl by se tu prosím někdo rozepsat, jak se změní ten ovladač přes nhancer? mám to stáhlý, ale nevim kde co :( (při vyhledání nhancer tady na fóru to vyhledá přesně jednu stopadesátinu topiců, než řikal swarm - jen jeden - tenhle :) )

DeaLer
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 06 črc 2006 16:52
Bydliště: Okolí Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DeaLer » 05 srp 2007 00:44

Najdeš to tady: Ovládací panely\Mobilní počítač\Možnosti napájení a vlevo vyber Nastavení po zavření víka.
Dušan Janošík | www.DJanosik.cz

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 05 srp 2007 08:38

však to je snad to samý co jsem psal já akorát je cesta přes ovládací panely :D :D
tento účet již není aktivní.

DeaLer
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 06 črc 2006 16:52
Bydliště: Okolí Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DeaLer » 05 srp 2007 12:44

Jo, výsledek je stejnej, ale tazatel asi neumí číst, protože jinak by takovou maličkost našel po chvilce sám ;)
Dušan Janošík | www.DJanosik.cz

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 05 srp 2007 15:22

Why?! : Tu mapu jsem rozjel jedu wary na high detailech a při tý tom savu jsem měl 27 fps. A když už jsem byl po dlouhý době pod woknama dal jsem si grunt war :D s 7000 gruntu se to už chvílema chvělo když do sebe mlátili :D
tento účet již není aktivní.

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 05 srp 2007 15:36

OK, možná to teda bude těma ovladačema, no, spíš určitě, protože jsem zprovoznil cs 1.6 NS (steam mi nejde), a mám 60 fps :?
Takže až přídu nato jak ty drivery instnout, tak sem napíšu, jestli se mi to seká nebo ne :wink:

postal
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 črc 2007 15:08

Příspěvekod postal » 06 srp 2007 03:13

Zdravím. Koupil jsem si 5920g jako svůj první noťas a musím říct, že zatím plná spokojenost. Výkon bezvadný, provedení fajnové (teda až na ty příšerné uklapané tlačítka pod touchpadem, jakoby převzaté z nějaké staré ruské digihry :D). Měl bych jenom dva malé dotazy.
1. Pro vypnutí používám normálně buď power button na vypnutí nebo notebook prostě zavřu pro přechod do režimu spánku. Jenomže tak v 1 z 5 případů se mi stane, že se vypne monitor a počítač přestane reagovat, ale napájení a všechny ty diody kolem normálně svítí modře a noťas fakticky stále běží. Nedá se dělat nic jiného, než podržet vypímač, aby se počítač natvrdo vypnul. Pak ale Visty při bootovaní ohlašují unexpected shutdown :? Na nějakých eng. forech jsem našel úplně stejný problém, ale bohužel na to nikdo neodpověděl, kde by mohla být chyba. Jestli by pomohlo nahrát nějaké nové ovladače (na chipset?) nebo jestli to je nějaký bug přímo ve winech ... zatím mám všechny ovladače původní a nahrával jsem jenom nový BIOS (který v tomhle ohledu samozřejmě nepomohl)
2. Ještě by mě zajímalo, jestli je pro notebook teplota procesoru 70 stupňů při plném vytížení normální. Protože u desktopu by to bylo už docela dost :) Koupil jsem si pod noŤas chladící podložku Zalman NC-1000 a třeba grafickou kartu při nějaké náročné hře srazí i o 10 stupňů, takže fajn, ale procesor je prostě pořád kolem té 70ky .. tak jestli mi to do měsíce neschoří :D

díky moc za případné odpovědi :wink:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů