Sdílení souborů VIsta-XP, nejde přes LAN ani WIFI

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Sdílení souborů VIsta-XP, nejde přes LAN ani WIFI

Příspěvekod Why?! » 03 srp 2007 19:26

Ahoj, mám problém se sdílením souborů. Nejde to ani přes wifi ani přes lan. Jený co jsem zprovoznil, je internet (na Vistě) přes WIFI. Potřebuju přetáhnout soubory z desktopu na nový ntb s vistou.

Při zapojení počítačů do wifi se děje toto:
V XP ntb s vistama vidím, ale když na něj kliknu, tak to napíše že položka není přístupná, a že nejspíš nemam dostatečný práva. Z vist XP nejsou vůbec vidět. Zkusil jsem dát připojit síťovou jednotku (disk na XP), ale napsalo to chybu:
systém se nemůže připojit k ...
Když jsem dal diagnostiku, tak to napsalo: Hostitele ... nelze pomocí serveru DNS nalézt. Pravděpodobně došlo k výpadku DNS.

Při zapojení přes LAN se PC vůbec neviděli, a ve vistě jsem měl přeškrtlej kabel k internetu (v centrum sítí a sdílení)

Prosím, jestli jste řešili podobný problém, a víte nějaké řešení, prosím, poraďte :( Děkuji moc

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 03 srp 2007 19:54

Máš v podstatě dvě možnosti, buď to nějak rozchodit například podle http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... bd3140559d , anebo si stáhni nějakej jednoduchej ftp server a kopíruj to přes ftpko.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 03 srp 2007 21:10

Tak to nepomohlo :cry: :cry: ale stejně dík :)
No nějak jsem nepochopil, jak to udělat přes to ftp ... to jako normálně přes net? To by bylo na 14 dni :D

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 03 srp 2007 21:23

Na comp s XP nainstaluješ třeba http://www.cerberusftp.com/download.htm#download, nastavíš který složky chceš zpřístupnit a pak už se jen z Visty připojíš přes "ftp://ip_adresa_pc_kde_běží_ftpserver".
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 03 srp 2007 22:13

mne se stalo ze jsem na win xp mnel pres lan nasdileny disky, pak jsem na tom pc zprovoznil i wifi sit a disky najednou prestaly chodit......

za vsecko mohla firewall, u sdileni tiskaren se musi nastavit ve vyjimkach aby mohli pristupovat i z internetu.... pak to zacalo zase behat..... prisel jsem na to nahodou systemem pokus omyl (s nastavenim jen mistni podsit to prestalo vzdycky fachat)


navic to PC ktere sdili musi byt spusteny driv nez to kterym se pripojujesh, pripadne si ze serveru musish "sahnout" na ten pristupujici (klient)..... je to kvuli tomu ze se seznam okolnich pocitacu obnovuje po docela dlouhy dobe.....a takhle se to urychli
pak oba compy musi bejt ve stejny pracovni skupine

Lubo
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 22 úno 2007 08:53
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lubo » 04 srp 2007 07:15

Mam desktop s XP a notebook s Vistami a bez problemov do notebooku stahujem veci z desktopu cez wifi. Mas na oboch staniciach zapnute automaticke pridelovanie IP adresy? Funguje ti na routeri spravne DHCP? Co sa tyka pracovnej skupiny tak ta na to nema vplyv. Mam na kazdom inu a funguje to. Tak isto nezalezi ktora stanica sa na sieti objavi prva.
FS Amilo Xi1554, T7200, 2x1024 DDR2, 2x160GB, ATI X1900 (modifikovane Katalysty 8.6), 17" WUXGA+ (1920x1200), Vista Home Premium

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 14:59

jj, to všechno mam, a nic :( prostě se nemůžu připojit :cry:
Ale už jsem to vyřešil přes to ftp, díky moc za rady :)

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 04 srp 2007 20:50

Tak mám zase problém se sítí.
Nejde se mi připojit na ICQ, steam ani Team speak, chová se to, jako bych byl úplně odpojenej od internetu, přitom z toho počítače teď píšu.
Nejdřív jsem myslel, že je to nějakým firewallem, ale ten je vyplý.
Na notebook je připojen jak LAN kabel, tak WiFi.
U LAN připojení to píše:
Přístup: pouze místní síť. - čili tam nejde internet vůbec

U wifi připojení je:
Přístup: Místní síť a internet. - Přes to internet jde, ale jen "částečně" - nejde se připojit na icq, TS ani steam.

Možná to bude nějakým zablokováním či co, možná vím, kde je problém:
internet je zapojený do routeru, do kterýho je píchnutý kabel z tohoto PC. Jenže když dám podrobnou mapu týhle sítě, tak to napíše že to nenašlo žádná zažízení (mělo by - na jinym pc s XP ten kabel normálně jde, vidí ostatní PC a je připojenej k netu) - takže chyba je v Vista-router, jenže JAKÁ chyba?

Nemá s tím někdo zkušenosti?
Za rady budu moc vděčnej, jsem opravdu zoufalý
Díky

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 05 srp 2007 12:09

Teď jsem zkoušel:
1) zapojit LAN kabel přímo do modemu, ne přes router, a internet jde, ale zas jen částečně, jako přes wifi :cry:

2) dát diagnostika sítě (u tý wifi), a píše to:

Nelze komunikovat s Server DNS (fe80::68ba::6334:61b1:d8b%9)
Diagnostika sítě se pokusila vyhledat příkazem ping vzdáleného hostitele, ale neobdržela odpověď.
takže něco s DNS, ale co? Skoro ani nevím, co to DNS je :( :(

Windowsáckej firewall je vypnutý, nějakej firewall v acer enet manager jsem taky vypl. Byl tam ještě Norton, tam byl taky firewall, ale při pokusech odinstalovat program to vypsalo nějakou chybu. Program jsem proto smazal ručně, ale v přidat nebo odebrat program je to furt (už to nemá ikonku) - ale myslím, že by ten firewall už neměl fungovat, když je to smazaný.
O jiném firewallu nevím.

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 05 srp 2007 15:40

Tak přes LAN už to chodí, ale ICQ apod ani přes LAN pořád nejde.
Zjistil jsem ale, že když kliknu na stav připojení, tak tam je:

Připojení pomocí protokolu IPv4: Internet
Připojení pomocí protokolu IPv6: Omezeno

Což bude asi ten problém, možná ty programy u vist potřebují i tenhle protokol :?

Nevíte někdo, jestli se do visty nedají nainstalovat (jak?) staré protokoly? když dám přidat protokol, tak tam je jen nějaký RMP, nic víc. Jde dát jen "z diskety", neví někdo kde by se dali stáhnout?

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 06 srp 2007 12:43

Už jsem přišel, proč to na 99% nejde: při diagnóze to napíše:
Nelze komunikovat s server DNS
Mám IP, masku, bránu a dns nastavený ručně. Jsou tam čísla, která na XP normálně jdou.
můžete někdo poradait prosím? :( :(

Rexy

Příspěvekod Rexy » 09 srp 2007 15:11

to Why?!

predem upozornuji ze jsem jen laik a moc tomu nerozumim. :)

s tema protokolama je to asi v poradku - mam to tam taky a funguje mi to.
jam mam konfiguraci:
adsl modem ->PC/xp+sp2 ->laptop/vista bez routeru jako mala sit
to jsem spustil z pececka - na laptopu jsem nemusel delat nic.
zajimave je ze kdyz otevru vlastnosti tcp/ip u pc (s internetem) i na laptopu je povolene aut. dhcp - ale kdyz koukam na laptop "z" pececka tak tam je stabilni adresa.
kdyz tak zkusime neco "porovnavaci metodou" teda jestli uz ti to nechodi...

Why?!
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 14 led 2007 18:18

Příspěvekod Why?! » 10 srp 2007 19:26

Díky, už jsem to rozchodil, za všechno mohl ten norton, kterej sem z program files odstranil, i ho zakázal při spuštění v msconfig, ale stejně tam nějak byl, a dělal firewall :x
Takže jen stupidní chyba. Podcenil jsem to, a vůbec mě nenapadlo, že by "smazaný" program mohl ještě fungovat (aspoň jeho část - firewall).
Tak se omlouvám, že sem kuli tomu otravoval :wink:


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů