Co říkáte na HP Pavilion dv6580ec

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 25 črc 2007 21:35

Je to normalne na HDD, tusim to ma skryty oddiel (nepozeral som to, riesil som testy vykonu). O osattnom nemam sajnu.

C

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 26 črc 2007 20:46

Na wiki sem nasel jenom velmi kratky info, byli tak jenom zakladni informace co to je, na jakych je to modelech a ze je to na skryte linuxove partition... Asi to pudu vyzkouset do nejakyho kamenyho obchodu

cyberstork

Koupil jsem si HP Pavilion dv6580ec

Příspěvekod cyberstork » 31 črc 2007 11:15

Několik měsíců jsem si vybíral nový notebook a mé zkušenosti nebyly zrovna nejlepší. Nejdříve jsem se rozhodl pro značku Acer - a myslím, že se mi podařil zajímavý rekord. Koupil jsem jeden model, po třech dnech jsem ho vrátil, protože zlobil software, jen jsem se handrkoval o vrácení peněz. Koupil jsem u jiné firmy jiný model Acer. Rozbalím krabici a počítač je v rohu naražený, opět čekání na výměnu. Když mi přijde nový stroj, je na něm vadný předinstalovaný Windows, nelze počítač spustit. Opět mi počítač vymění, pro jistotu to instaluji v kamenné prodejně internetového obchodu - tentokrát instalace jde, jen jsou na monitoru mrtvé pixely, proto počítač vracím a chci zpátky peníze.

Po této anabázi jsem se nakonec rozhodl pro notebook HP Pavilion dv6580ec. Trochu jsem se bál toho pískání, o kterém tady všichni mluví. Notebook přišel z hpmarketu.cz v pořádku, jen jsem musel tři dny čekat, než bude na skladě. Vše šlo v přádku nainstalovat, vše funguje, jak má. Můžu jen doporučit, mě tenhle počítač naopak mile překvapil. A má skutečně design oku lahodící. A nepíská. Já se o tom dočetl na tomhle fóru, neuměl jsem si to představit. Takže jak mi počítač běžel, poslouchal jsem, jestli něco neuslyším - a nic. Počítač je velmi tichý. Jedinou drobností jsou ty otisky prstů, počítač je krásná, ale zasvniní se... což výrobce dobře ví, tak je v krabici i utěrka.

Co se týče těch novinek oproti starším řadám, tak má ještě čtečku otisků prstů, tu jsem ještě nezprovoznil.

scode
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 31 črc 2007 13:07

Příspěvekod scode » 31 črc 2007 13:12

fajn, jak je na tom s výdrží a s výkonem, nezkoušeli jste na tom nějakou hru, nebrzdí to moc vista?

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 31 črc 2007 14:46

Na tenhe notas ceka uz docela dlouha rada lidi, cekej ze te tedka zahrnou dotazama (vcetne me) :)

Mohl bys podrobnej prozkoumat funkci QuickPlay - hlavne prehravání videa, jaké obsahuje kodeky (jestli prehrave DivX, XVid, movy, mkvcka,...), pokud ano jestli podporuje i titulky ze souboru .srt a .sub, jestli se da nastavovat barva a velikost titulku, diakritika...

Ma vubec tato funkce vyznam kdyz je v ve Vistach (home premium) Media Center (predpokladam ze ten bude mit vetsi podporu) a QuickPlay stejne nelze pustit bez nabootovani OS? Ktera aplikace ti vic vyhovuje?

Vyuzils akce HP a objednal sis tu folii na viko? Jsem docela zvedavej jak vypada v realu

... to bude zatim vse :D dik za odpovedi

cyberstork

Příspěvekod cyberstork » 03 srp 2007 12:15

To QuickPlay jsem zatím moc nestudoval, jen jsem si na tom přehrál pár filmů na DVD. Přelálený filmy to bralo dobře, když jsem tam dal originální DVD zakoupené u nás, tak to chtělo změnu regionu, což je divné, žekal bych, že to bude nastavené na nás... a změnu lze provést na počítači jen pětkrát. Když jsem tam dal DivX film, tak to nepřehrávalo, ale možná to neumím, tak jsem si ho přehrál v Media Playeru. Windows Media Center jsem ještě nezkoušel. Ono je tu toho na vyzkoušení moc, včera jsem si hrál s těmi otisky prstů, je to blbost, ale potěší...

Folii na víko jsem si neobjednal, já bych si to tam nelepil, mně se ten notebook líbí takový, jaký je. Ale využil jsem jiné slevy, přístupového kódu pro zaměstnance jedné instituce, takže jsem to měl se slevou.

S počítačem jsem jinak nadále spokojen, vše v pořádku, spíš jsem mile překvapen. Dále můžu informovat, ale zatím nemám moc času, tak on mi tu leží a já si s ním před spaním trochu hraju, ještě jsem ani nenainstaloval všechny potřebné programy.

Shit
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 srp 2007 14:09
Bydliště: København

Příspěvekod Shit » 04 srp 2007 14:39

cyberstork píše:Ale využil jsem jiné slevy, přístupového kódu pro zaměstnance jedné instituce, takže jsem to měl se slevou.


A na kolik tě to vyšlo? HP nabízí i slušné slevy pro studenty, když máš ISIC kartu http://www.hpmarket.cz/document.asp?dc=isic
dv6580 tam vyjde na 23 489 Kč s DPH, to je skoro jako nejlevnější eshop http://zbozi.seznam.cz/?q=dv6580&order= ... &maxPrice= ale book přímo od HP, v tom vidim docela výhodu.

A jinak sem se chtěl zeptat na názor - když sem viděl, že dv6580 má G8400M, tak mě spíš než hraní her, na které neni zrovna výkonná, napadla akcelerace HD videa. Myslíte, že někdy v budoucnu bude možné nahradit stávající mechaniku nějakou HD?

BTW: už ste viděli dv6560? tenhle model tak trochu nechápu, od 6580 se liší jen menším diskem (80GB) a cenou o cca 800Kč nižší..
Naposledy upravil(a) Shit dne 04 srp 2007 14:43, celkem upraveno 2 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 srp 2007 14:41

Shop hpmarket.cz (i hpmarket.sk) nema ziadne majetkove prepojenie s HP a je to samostatna firma.

Priamy predaj notebookov, ako je znamy z USA (priamo od HP) sa v CR/SR zatial vobec nekona.

C

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 04 srp 2007 22:31

Uz jsem pomerne najisto rozhodlej pro 6580tku ale mel bych jeste jeden obecnejsi dotaz...

Desktopy si vzdycky stavim doma a taky si vzdycky sam instaluju OS, sem na to dost haklivej kdyz prodejci vsude cpou trialky vsemoznych kravinek a obecne mam rad cisty OS kde mam vsechno pod kontrolou... Proto bych rad vedel jestli je mozne po nakupu ntb zformatovat a nainstalovat si OS sam, a jestli je ke spravne funkci ntb potrebny nejaky dalsi software od HP, napr u Toshiby A200 je pro funkci fn klaves potreba nejaka aplikace co bezi na pozadi

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 05 srp 2007 14:24

Uvazuju spolecne s koupi ntb dokoupit rovnou i 12ti clankovou baterii a chtel bych se zeptat jestli je rozmerove stejna jako standartni baterie nebo jestli nejak vycuhuje

Kód: Vybrat vše

http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?act=addopt&konfId={959EC9D4-ECE2-49C6-9EF7-BC306316CE3D}&catId={2A3F2C2D-F0A4-463F-AF9E-CA15C772521A}

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 05 srp 2007 15:21

Čau tak už mam HP pavilon dv6580ec na pohled je to opravdu povedený notebook, zpracování je dobré panty vypadají že dost vydrží, ale to nemůžu říct po třech dnech …..:D vrchní strana notebooku je černá a lesklá takže, když na ní sáhnete tak tam máte otisk prstu s tím HP počítali tak do krabice přidali i hadřik a ještě kdo nebude chtít utírat ty otisky tak HP má akci že dávají k pavilionum (novým) ochrané folie zdarma…:D….s hadřikem jdou otisky suprově dolu, musim říct že dílenské se mi opravdu líbí a myslim si ze je dobré notebook vypadá velmi bytelně!!! A i plasty nevypadají lacině…prostě mě ten notebook padl do oka…

Displej je velmi dobry sice lesklý, ale když jste doma tak je vidět ze všech úhlu horší je to venku hold tam vidíte i sebe když nekoukáte na tmavej film tak je to vidět i venku dobře…:D , ale tak matné displeje hold už jen tak neseženete v týhle cenový relaci….

Šikovná je i čtečka otisků prstu pokud máte Windows pod heslem tak je to ten nejrychlejší způsob jak se přihlásit……

3D mark sem ještě neměl čas vyzkoušet, ale NFS:Carbon pařim na střední a hold škubne se to jen někdy (třb 3krát za pul hodky) hrát se to dá v poho, Call of dutty 2 tam mám taky a taky v poho ještě sem to moc nehrál musim si pořídit myš….na touchpadu se to hold blbě hraje….:D

Baterie: zatím sem zkoušel jen jak dlouho vydrží na hraní (Carbony) na baterku sem vydržel hrát zhruba hodinu ke konci se to už,ale škubalo….ještě musim vyzkoušet spoustu věcí….:D

Pořád se na fórech mluví o pískáni v pavilionech….já sem pozorně poslouchal a musim konstatovat že sem slyšel jen velmi tichy větráček….žádný pískání skřípání prostě zatím nic podobného se neobjevilo….

Nvidia GeForce 8400M GS se 128 MB DDR dedikované grafické paměti myslim si že do 23 000Kč co jsem ho kupoval já tak je to paráda měla by být silnější jak GeForce 7400 teda co se povídá a co jsem viděl na jedné stránce ted nevim kde to bylo, ale je i tady na foru napsana…

Ještě se zmíním o dálkovém ovládání které je taky velmi šikovné je na něj i slot v notebooku takže ho klidánko mužete kdekoli vytáhnout…..prostě nikde nepřekáží…

Webkamera: webkamera je docela kvalitní zkoušel sem jí jen koukat na sebe, ale i obraz byl dobrý sem čekal horší….
Bluetooth taky funguje a dobře zkoušel sem na něj připojit telefon a v pořádku se to povedlo
Klavesnice mi velmi vyhovuje opravdu nádherně se na ní píše no co by člověk chtěl víc….

Reproduktory i když se to dá naplno tak ve zvuku nepraská ani nic jiného opravdu to jde..:D

Na tenhle notebook si nemůžu stěžovat každýmu bych ho klidně doporučil

Jediný co bych zkonstatoval za nejhorší volbu by byl Windows Vista prostě jsem byl zvyklej na XP a musim si zvykat na samy novinky´snažil sem si ho upravit tak aby to aspoň trochu vypadalo jako XP ….nejhorší je asi že tam některé starší prográmky nejdou….ale hold jde o zvyk a do budoucna si na to stejně budeme muset zvyknout…:D

Prostě kamarád do nepohody….opravdu bych ho doporučil je to parádní stroj….jsem s ním plně spokojen….co bych si víc za ty prachy mohl přát…..

takže kdo budete chtít ještě nějaké info si řekněte...:D

nějaké foto....detail....
http://www.edisk.cz/stahni/91119/HP.rar_478.88KB.html

TozTomas
píše často
Příspěvky: 195
Registrován: 13 kvě 2007 10:58

Příspěvekod TozTomas » 05 srp 2007 15:51

a kde si ho kupoval ?

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 05 srp 2007 15:52

na czechcomputer....23 556.....abych upresnil cenu...

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 05 srp 2007 15:59

je to sice hodne nepravdepodobny ale prece: nechystas se vyzkouset na tomto ntb Mac OSX?

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 05 srp 2007 17:09

to asi zkouset nebudu ja se tam ted snazim nakopat Archicad :lol: a jak to nepravdepodobný...????


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů