Acer TimeLineX 5830TG

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 03 říj 2011 09:45

to turok: Cus, co simte?:D ja sem nic nepsal o tom monitoru co chces koupit ani nevim presne jakou znacku a typ chces kupovat.sem napsal ze monitor kterej umi 120hz a 3d efekt tak urcite na tomhle notasu pujde ale framerate ve hrach s 3d efektem bude nizsi nez bez toho. Jinak kterej monitor bych ti doporucil kdybys chtel 3d tak jsou tyhle: bud tenhle Acer HN274H 27" 3D HD LCD Monitor, nebo tenhle ASUS VG236HE 23" 3D HD LCD Monitor. Oba podorujou 120hz a oba se prodavaj taky jako kit i s tema nvidia brejlema nebo bez nich, cena neni moc (v dolarech) u aceru o 699(bez bryli) a u asusu o 349(bez bryli).
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Tazok
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2007 17:56

Příspěvekod Tazok » 03 říj 2011 18:25

Tazok píše:Zdravim, premyslim ze koupim LCD s podporou 3D a s nvidia brylemi, konkretne http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95823 Mate nekdo zkusenosti jestli je to kompatibilni s timto notebookem? Jde mi o to aby HDMI stihal 120hz


m1chael píše:to Tazok: Ahoj,jasne ze pujde ale kazdopadne necekej ze ty hry ktere ti jdou na notasu nesekave naprikad na high nebo ultra a vysoke rozliseni ti pujdou takhle uplne stejne i se zaplym 3d efektem kdyz budes mit ten monitor a brejle.


tak si precti jeste jednou na co sem se ptal a pak si precti co jsi odpovedel, jinak ten asus hdmi 1.4 nepodporuje (vis co to znamena vubec?), jedine ten acer, ale 27ka je uz velka

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 04 říj 2011 12:35

to Tazok: Ahoj, jo precet trochu se mi to tam zamotalo protoze sem odepisoval na vic veci a trochu sem se vtom zamotal to mas recht.
Ale ktem monitorum oba umej 3D a sou i primo na ofic. strankach nvidia v jejich shopu zde link a maj ho i primo s brejlema http://store.nvidia.com/DRHM/store?Acti ... =227663200
http://img847.imageshack.us/img847/2607/48476446.jpg
kazdopadne tech monitoru je vic a ano vim co je hdmi1.4 :D ty me zkousis nebo co? kazdopadne i verze 1.3 jde pouzit na stereo 3D obsah jen nebyla standartizovana a verze 1.4 a 1.4a podporuje take stereo 3D ale uz je standartizovana (zde mas o tom treba clanek: http://3dvision-blog.com/do-we-need-hdm ... d-support/). Kazdopadne stim ze si chces ted kupovat monitor tak uz bych i ja kupoval monitor s v.1.4 to ano. Kazdopadne si chtel aby ti nekdo napsal nejaky monitory ktery umej stereo 3D tak sem ti napsal dva a samozrejme dnes uz jich je mnoho vice. Ale ty se lidi ptas a kdyz uz ti odepisou tak se chovas jak kdybych ja se te naneco ptal a chtel pritom to tys ses ptam jestli ti helfnem s vyberem ja ti jen napsal varianty, mas jich mnoho a kdyz ses tak chytrej podle tebe tak proc ses tu vubec ptal:D nic proti ale ja kdyz neco kupuju a rozumim tomu tak nepotrebuju aby mi nekdo na nejakym foru radil kdyz sam o tom vsechno vim.;)

jinak podle me je ted nejlepsi monitor na stereo 3d tenhle: 27" ACER HN274Hbmiiid v pomeru cena/vykon/velikost
PARAMETRY: Podsvětlení: LED, Úhlopříčka: 27" (68,6 cm), Rozlišení: 1920 x 1080 bodů / 120 Hz, Poměr stran: 16:9, Doba odezvy: 2 ms, Kontrast: 100 000 000:1, Jas: 300 cd/m2, 16,7 milionu, 3x HDMI v1.4, 1x DVI, 1x VGA 15pinový D-Sub,..) a da se tenhle koupit i s nvidia brejlema okolo 9tisic coz je docela slusna cena na takhle docela velkej monitor s 120hz hdmíčkem1.4 a is brejlema

a jako druhej pro me je asi dnes vtumhle chvili tenhle ale ten uz je omalinko drazsi ale zas uz ma hdmi verze1.4a a mam pocit ze se da taky sehnat vkitu s brejlema: 27" PHILIPS 273G3DHSB PARAMETRY: Technologie: TN, Podsvětlení: LED, Úhlopříčka: 27" (68,6 cm), Rozlišení:1920 x 1080 bodů / 120 Hz(3D) 60 Hz(2D), Poměr stran: 16:9, Doba odezvy: 2 ms(2D)/5 ms(3D), Kontrast: 1 000:1/20 000 000:1, Jas: 300 cd/m2, 2x HDMI v1.4a, 1x VGA 15pinový D-Sub

ALE SRY ZE SEM NENAPSAL NEJAKEJ NAZOR NA TEN CO SI VYBBRAS neni spatnej ale podle me za tu cenu kterou hodlas do toho utratit coz je neco mezi 9 a 10 tisici uz sezenes monitor s 120hz a hdmi1.4a pro stereo 3d o velikosti 27palcu, vidim ze si psal ze dvacetsedm uz je moc ale zas kdyz uz bych utracel tolik tak bych ja osobne uz radeji vzal tu dvacetsedmicku. Kazdopadne jestli budes ted kupovat novej monitor tak se nedivim ze chces s novejsim hdmi to i ja bych asi koupil rovnou ten s novejsim hdmi bud 1.4 nebo spis uz asi 1.4a to je pravda.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

Teploty

Příspěvekod Frederik » 26 říj 2011 23:45

Zdar lidi, povezte mi jak jste na tom s teplotami procesoru a graficke karty pri maximalni zatezi...Mam podlozku Cooler Master , ale teploty jsou stejne i bez ni...GTA IV 91 stupnu CPU a GPU 69 stupnu...mam to prepastovat nebo teploty jsou odpovidajici?Nechce se mi to delat:-))
Acer V17 Nitro Black Edition
i7-4710HQ 2.5GHz s TB 3,5GHz
NVIDIA GeForce GTX 860M
12 GB DDR3, 1TB HDD

Ex: Acer Aspire TimeLineX 5830tg-6659
Intel Core i5-2410M 2.3GHz s TB 2.9GHz
NVIDIA GeForce GT 540
8 GB DDR3
750 GB HDD

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 27 říj 2011 01:31

to Frederik: Cus, tak ja pouzivam notas doma na hrani a tvowbu webu grafiky a napr upravu videa atd. a teploty mam:

1) v praci normalne na drevenem stole(takze bez podlozky):
-v klidu cpu 40-45 maximalne 50 a gpu okolo 35 az 45
-v zatezi cpu okolo 60 maximalne 65 a gpu okolo 50 maximalne 60
(maximalni teploty v praci jsou brane pri nekolikahodinovem pouzivani programu jako je photoshopcs5 autocad2012 a 3dsmax2012)

2) doma(bez podlozky a s podlozkou) teploty ktere udavam jako maximalni jsou z her GTA4Complete Battlefield3 UT3:
(teploty v klidu odpovidaj doma tem co mam vpraci samozrejme proto je zde podruhe neudavam)
- a pri zatezi bez podlozky - cpu 75-80 maximalne 85 a gpu 60-75
- s podlozkou CoolerMaster NotePal U2 - cpu 70-80 a gpu 60-70

jinak kdybych mel rict muj nazor tak zatim hra ktera vazne nejvic zahrejva muj notasek je GTA4Complete, ani battlefield 3 ani crysis 2 mafia 2 starcraft 2 a dalsi nezahrali muj notas tak jako gtáčka.
/jinak tyhle teploty mam ted v mem acer aspire 3830tg timelinex ale pred asi trema ctyrma mesici sem mel tu patnacti palcovou verzi 5830tg s uplne stejnymi parametry a teploty sou uplne totozne/

jinak ktomu tvemu prispevku, tak bud mas notas na miste ze ventilator vetracku nema dostatecny prostor na foukani tepleho vzduchu ven, nebo mas uz zanesenej vetracek a zebrovani napriklad tim ze si pouzival notas v zaprasenym prostdedi nebo staci i zakourenym od cig treba atd je tu hafec dalsich veci proc. ale jestli mas v kazde hre takto vysoke teploty(tim myslim tech 90stupnu a vic) tak bych na tvem miste koupil nejakou teplovodivou pastu(treba mx5 nebo jinou,da se poridit za kilco) a rozebral bych chlazeni profouknul zebrovani, vycistil starou teplovodivou pastu nanesl novou. urcite by se tim ty teploty snizily.
kazdopadne je mi hodne divny ze mas takovydle teploty i stou podlozkou.

a jeste me napadlo v cem by to mohlo byt, meril si ty teploty i bez podlozky? ono totiz to muze byt taky vtom ze nektere podlozky maj vetracky ktere foukaj vzduch na notebook a nektere naopak odvadeji teply vzduch od notebooku. napriklad u te me podlozky je dobre ze mam dva vetracky ktere si muzu na podlozku umistit na uplne libovolne misto takze sem je dal presne pod procesor a grafiku:)

JESTLI SE NAKONEC ROZHODNES ROZEBRAT,VYCISTIT A PREPASTOVAT TADY JE NAVOD PRESNE PRO TUHLE GENERACI TIMELINEXů 3830/4830/5830 PŘESNE KROK PO KROKU JAK HO ROZEBRAT URCITE TO POMUZE JESTLI TO BUDES DELAT POPRVE: http://broo2.blogspot.com/2011/07/acer- ... rdown.html
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

undead666
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2011 22:18

špatný výkon

Příspěvekod undead666 » 31 říj 2011 22:20

Zdravim můžete mi prosím někdo poradit, čtu všude že crysis 2 a podobné hry nejsou problém přitom mě na mém notebooku nejde ani na minimální detaily... nevíte čím to je?

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

To m1chael

Příspěvekod Frederik » 02 lis 2011 21:57

Ja mam podlozku NOTEPAL U3, mam jeden vetrak pod vystupem chlazeni, dalsi zhruba pod procesorem a dalsi pod GPU...GTA IV teploty s podlozkou mna maximalni otocky...90-91°C, jak se v danou chvili asi noteooku zachce:-).

Co pouzivas za program k sledovani teploty? Ja mam v NB CoreTemp a SpeedFan, myslim, ze jsou to nejduveryhodnejsi zdroje.
Zanesene to neni:-)...a fakt to nechci pastovat:-).Ale mozna si dalsi vikend udelam cas, kdyz to nevyresim...
Jinak dekuji za odkaz;-).
Acer V17 Nitro Black Edition

i7-4710HQ 2.5GHz s TB 3,5GHz

NVIDIA GeForce GTX 860M

12 GB DDR3, 1TB HDD



Ex: Acer Aspire TimeLineX 5830tg-6659

Intel Core i5-2410M 2.3GHz s TB 2.9GHz

NVIDIA GeForce GT 540

8 GB DDR3

750 GB HDD

Robert_Koli
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2011 23:44

Battlefield 3

Příspěvekod Robert_Koli » 02 lis 2011 23:59

Mohl bych na Vás mít jednu otázku, která trochu odbočuje od uvedené diskuze?
Najít tolik majitelů 5830TG v jednom vláknu se totiž jen tak nepodaří :)

Hraje někdo prosím Vás na tomto notebooku Battlefield 3 ?
Máte také problémy se zvukem ?

A tím myslím, že třeba zvuk motoru tanku jde slyšet cca 15 vteřin, pak se začne sekat a pak už zvuk motoru nejde slyšet vůbec. Tak je to s každým zvukem ve hře. Hraje jen zpočátku. Třeba když střílím delší dobu, tak už nejde slyšet ani zvuk samopalu.

Zkoušel jsem už všechno. Hledal na Googlu. Aktualizoval ovládače na zvukovku, grafiku. Aktualizoval jsem windows 7, DirectX, prostě všechno.
Jediné forum, kde jsem našel zmínku o stejném problému je zde: http://battlefield3forums.com/showthrea ... any-sounds.

Psal jsem už dokonce na EA :lol: A ti mi napsali, že si s tím neví rady.
( Teď nevím jestli dát :lol: nebo :( )

No vlastně napsali, že už je napadá jedině jestli se se hrou nebije nějaký jiný proces. Když jsem ale přes msconfig killnul všechny procesy a služby, tak to stejně nepomohlo.

Napadá mne už jen zkusit přeinstalovat windows 7.
Nemáte tedy s tímto taky někdo zkušenost, please ??
Díky moc předem

bLs
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2011 16:12

Re: Battlefield 3

Příspěvekod bLs » 03 lis 2011 09:53

Zdravim,
mam 4830tg a taky se mi tohle při hraní BF3 děje, nicméně zvuky většinou po chvíli zase naskakují zpět..sice je to nepříjemné, ale netrápí mě to zase tolik abych to nějak řešil takže ti bohužel nemůžu nijak pomoc. Každopádně dej vedět kdyby se ti to povedlo nějak vyřešit. Dík

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 04 lis 2011 00:46

Robert_Koli: Ahoj, to je divne/zvlastni.
Ja mam model 3830TG s i5 2410 a 540m a vlastnim ogirinalni Battlefield 3 Limited Edition a nemam se zvukem vubec zadne problemy.
Ovladace pro grafiku mam posledni verzi whql ze stranek nvidie a ovladace na zvukovku mam puvodni se kterema sem notebook dostal a zaplou trvale tu funkci na threat nebo jak tomu rikaj na volbu games a bez sebemensiho problemu.
Je pravda ze obcas zvuk potichne nebo jak bych to rekl asi na +-3/5sekund ale to je udelano tim ze kdyz stojim napriklad jako pesak u tanku ktery nekolikrat vystreli tak jako kdyby panacek byl nachvili ohluchli nebo jak bych to rekl ale toto se deje i na mem stolnim takze to je udelano vte hre takto.
Ale jestli ti potichne zvuk jak rikas na nejakejch 15 a vic sekund tak to je divne:/ koukal ses jestli to neni v ovladacich? bejt tebou bych zkusil preinstalovat ovladace a nebo muzes zkusit ty funkce zvuku treba to muze byt taky timhle. A nebo taky jestli nemas originalku jako ja tak to muze byt napr crackem (obcas mivaj cracky od kohokoli problem bud se zvukem nebo problikavanim obrazu nebo vypadavanim do windows pri loadingu hry napriklad crack skidrow problem pro hru heroes6 - viz crackla verze heroes6 od skidrow mela velke problemy s problikavajicim kurzorem a pritomkdyz sem si koupil potom originalku tak ta timto vubec netrpela samozrejme obe jak crackla verze tak originalni byla tenkrat jeste mnou testovana bez patchu ktere dnes jiz jsou, i primo od skidrow ktere tento bug resi. tak treba to muze byt taky tim od koho pouzivas crack ale to ti nezarucim tohle ber spis jako moznost ale ne jistotu). jinak pouzivas throttlingstop? ja to hraju na notasu myslim btf3 se zaplim throttlingstop na 2.2 a vpoho. nebo to muze byt take nejakym procese.atd.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 04 lis 2011 00:59

to undead666: ahoj, tvuj problem bude urcite v tom ze mas crysis 2 nastavene na nejvyssi detaily a po par minutach jestli mas notas primo nastole ti zacne throttlovat tudiz se ti snizi automaticky rychlost procesoru na nejakejch 1200mhz neboli 1,2ghz a tim se ti razantne snizi framerate. doporucuji aplikaci throttlingstop kde si pred zapnutim hry nastav frenvenci na 2,00ghz a dej save a zmackni tlacitko turnon. a uz se ti throttling nedostavi. pri frekvenci 2ghz sti nikdy teplota nestoupne pres nejakejch 80stupnu max 85 coz je u tohodle prociku uplne vpohode protoze tenhle i5 (jestli mas tu verzi s i5) limit na 100stupnich (ta i3kova verza ma nizsi myslim takhle zhlavy 85stupnu). takze stou i5 ti na pevne rychlosti 2ghz pojede krasne plynule a nebude throttlovat cpu. ale jestli uz nejakej takovej podobnou aplikaci a mas a presto ti to dela tak to bude na 99% v ovladacich na nvidiu a nebo tim ze se ti ten crysis nacita pod intel grafikou to je take dalsi moznost.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Robert_Koli
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2011 23:44

Příspěvekod Robert_Koli » 04 lis 2011 07:53

m1chael: Díky moc za odpověď.

Já mám právě taky originálku, takže Crackem to nebude.
Ovládače mám nainstalované nejnovější, jak na grafiku, chipset, tak DirectX.

Když jsem ale chtěl přeinstalovat ovládače na zvukovku, tak mi to napsalo, že již mám nejnovější a že tedy nelze nainstalovat jiné.

Ale každopádně moc děkuji za info, protože teď aspoň vím, že to není hardwarem, když na stejném, nebo obdobném stroji to tohle nedělá. Já už přemýšlím že i zkusím přeinstalovat Windows :D

Ty zvuky, co se třeba po střelbě týká, jako že voják na chvilku ohluchnul, to chápu co myslíš, ale takhle to bohužel nemám. Já se proháním krajinou v tanku, nikde ani výstřel a motor najednou prostě přestane jít slyšet. Jako kdyby najednou vypadl úplně zvuk. Ale pak slyším v po-vzdálí střelbu, takže zvuk hry jede, jen né ten motor :( A pak se třeba za 20 sekund zase někdy zapne, ale jen na chvilku.

Ani jiným procesem to nebude, protože ty jsem přes msconfig zkusil zakázat všechny a stejně to nepomohlo.

Co je prosím tě ten throttlingstop a kde ho můž nastavit/zapnout ?

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 06 lis 2011 03:42

to Robert_Koli: cus, tak ono nekolik uzivatelu na oficialni battlefield 3 foru se zminujou o obcasnem vypadavani zvuku a pry se natom pracuje takze vyjde nejspise nejaky patch pro ty kteri maji tyto problemy. Ale jak rikam ja s moji 3830tg nemam stimto problem. Ale uvidis, jestli mas vsechy ovladace nejnovejsi a nemas nejak moc rucne upravene windows nebo hodne zaprasene tak se obavam ze ti ani preinstalace winů nepomuze nejspis mas problem jako nekolik lidi co to resi na tam ofic foru btf3ky.
jinak k tomu programu aplikaci ThrottleStop, tak ted je nejnovejsi verze 4.00 a slouzi k nastaveni a uprave a ovladani turborezimu2 a mnoha dalsim nastaveni procesoru IntelCore2Duo,Intel i prvni generace a nejnovejsich Intel i sandy bridge
tady mas link kde jde aplikace stahnout: http://torrentbay.cz/vsechno/software/t ... top-v4-00/
nekolik mejch kamosu ktery se napriklad v gtačkach4 potykaj se snizovanim vykonu procesoru pri dosazeni nejake teploty ji pouzivaj k nastaveni pevne frekvence procesoru napriklad na 2ghz a pote jdou vpohode hrat stim ze procesor udrzuje tuto nastavenou frekvenci. Ovladani aplikace je fakt jednoduchy,nastavis si napriklad frekvenci 2,4ghz a odskrtnes vypnout turbo mod a das save nastaveni a uz jen kliknes na tlacitko TurnOn ..a potom co napr hru dohrajes a vypnes a vlezes zase do windowsu tak v aplikaci jen kliknes na TurnOff a zas je nastavenej procesor tak jak byl coz je s frekvenci podle zatizeni a zaplym turbo mode. Koukni na to treba se ti bude hodit ja mam teda s throttlingem docela stesti ze me nepotkal ale jak rikam mam nekolik kamosu ktery se stim potykaj a maj diky tyhle aplikaci ve hrach klid a stali vykon.

to Frederik: ahoj, ja pouzivam na mereni teploty taky speedfan a dal taky hwmonitoring ve verzi pro a aida64 kterej mam teda nejradeji protoze to neni jen na mereni teplot ale i na mnoho dalsich veci. kazdopadne i tak se mi zdaj ty tvoje teploty okolo 90 - 91 stupnu i s podlozkou docela dost vysoke. Ja mam u meho notasu acer 3830tg s i5kou a 540kou taky Účkovou podlozku presne typ U2 (se dvema ventilatorama,jeden pod grafikou a druhej pod procesorem) a teploty mam maximalne 85 a to mam vazne ve hrach ktery mi nejvic vytezujou notasek jako napr gta4complete v max nastaeni nebo treba metru na max detaily nebo treba nyni battlefieldu3 na max(ale btf3 samozrejme ale na nativni rozliseni)
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 09 lis 2011 12:20

takže kdybych chtěl vyčistit notebook od prachu tam musím sundat nejen spodní kryt ale taky vyndat součásti?
ACER 5930g > Asus K53sv

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 10 lis 2011 09:24

to Housac: Ahoj, ten odkaz na stranky kde jeden uzivatel rozebira tuhle generaci timelinexů jsem sem dal,kdyby nekdo chtel rozebrat tenhle notebook a nevedel jak postupovat. kazdopadne kvuli vycisteni vetracku ti to jeho rozebrani aspon ukaze jak a co kde mas vysroubovat a aby ses nemusel bat ze neco pokazis nebo zlomis napr nekde nejakou pacičku atd atd. Ale kvuli vycisteni by ti melo stacit vysroubovat spodni sroubek ktery drzi plastovy dekl ten pak vysunes a mel bys vydet uz vetracek (urcite kvuli vycisteni vetracku nemusis notebook rozebirat na soucastky:D).
Jakej mas model timelinex.ka? 5830?4830?nebo 3830?
ja mam ted 3830TG a pred nekolika mesice sem jeste vlastnil 5830TG asi ctyri pet mesicu..a u obou mi stacilo sundat spodni kryt. U ty 3830TG odsroubuji jen jeden sroubek sundam spodni kryt a mam pristup k celemu vetracku. U te 5830TG jsem odsrouboval dva sroubky a sundal spodni kryt ale vetracek nebyl videt cely ale jen jeho kousek a zbytek byl pod plastem ktery je i nad baterkou. U ty trinactky je to cisteni jednoduche(jeden sroubek a jeden plast) u te patnactky sem to cistil stejne casto jako u trinactky ale protoze jsem byl linejsi tak sem si vzdycky sundal jen ten jeden kryt a ten druhej ne(protoze kvuli tomu druhemu bych musel notebook rozebrat o mnoho vic) a proste em si vzal doma jednu tycku kterou jsem strcil do vetracku aby se mi vetracek netosil no a pak sem si vzal normalne lux a vyluxoval jsem prach pak sem tycku z vetracku vysunul vetracek otocil a zase tuto zopakoval, a byl vetracek krasne cistej a nikdy se mi stim nic nestalo.
Samozrejme jestli mas tu patnactku a budes si to chtit i prepastovat tak tam uz bys to musel rozebrat ale ja delam napriklad prepastovavani maximalne jednou rocne a tak dlouho ani tenhle notas v prodeji neni takze na prepastovavani je podle me jeste cas a nemusis ho delat ale je to tvoje vec.
Jinak co se tyce te verze 4830 te ctrnactky tak to nevim tu ted nemam a ani sem ji nevlastnil takze tam ti nemuzu rict jak to uni vypada kdyz se rozebere ten spodni kryt, takze jestli mas tu 4830 tak na to se zeptej nekoho kdo ji ma.
Tkh snad sem aspon trochu helfnul.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů