Herní NTB do 25 tisíc?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

To HP je kvalitní. Vlastní ho Swarm a tady máš recenzi.

https://notebookblog.cz/technika/zkusen ... v7-6110ec/
Asus ROG Strix G18
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Domas píše:za ty prachy, n myslim si že vyhodit 25 K za herní NTB je už dost, a jediná ''nevýhoda'' toho HP DV7 je co? ta grafika? a je ta GTX560m o dost silnější? já jen že BF 3 chce doporučeně 4-jádro, což DV7 má, ale ten Asus má core i-5 což je dvoujádro, čili by sem stejně nerozšlapal BF 3 na 1600x900 na plný, nebo?
Nevýhod je víc, třeba neskonalý problém dostat tam normální ovladače od ATI.. já nad tím strávil 2 dny. Pakliže ti příjde 25k za herní notebook, tak si ho 1) buď nekoupím a pořídím za 20k výkonější desktop a nebo 2) si pořídím za tu cenu co možná nejlepší, ne? Upřímě je lepší mít v pohodě 2 jádro, než 4 jádro, které se bude kvůli teplotě podtaktovávat. Navíc na BF3 na high to dvoujádro bohatě stačí. Si vem že dnešní Sandy Bridge i5 má skoro takový výkon, jak minulá generace 4 jádrových i7 ;). A rozdíl v grafice bude velký. HD6770m je vyšší mainstream, kdyžto GTX560m je high-end a ty hry na full HD tam půjdou lépe, než hry na HD6770m, byť v 1600x900. Navíc - rozlišení můžeš vždy snížit, ale z 1600x900 ti nikdo full HD neudělá.

Takže za mě Asus. Dobré zpracování, super chlazení a velmi pohodlná klávesnice.

Orgasmic: jenže swarm na něm nehraje ;). Chci ho vidět, až tam bude dávat nové ovladače.., přeju úspěch :lol:
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Tak on zase extra rozdíl mezi i7 + HD6770M a i5 + 560M nebude. Myšleno v poměru k nativním rozlišením 1600x900 vs 1920x1080.
Asus ROG Strix G18
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

V čem přesně? U her jako GTA IV je jasný, že tam rozdíl bude, protože ke téhle hře je opravdu nutné 4-jádro. Ale u většiny her jsou rozdíly (myslím mezi Core i7 a Core i5) minimální, řádově 15% z počtu fps. Rozhodně GTX560m nemá tolik výkonu, aby ji Core i5 omezoval a HD6770m zas nemá tolik výkonu, aby ji Core i7 nějak výrazně pomohl. A 100% dosáhned u BF3 lepší výsledků s Core i5 + GTX560m ve Full HD, než s Core i7 + HD6770m v 1600x900 ;). Kdyby to rozlišení bylo třeba 1366x768 tak dejme tomu. Ovšem rozlišení si můžeš snížit i u toho Asusu.

Já ho měl párkrát v ruce. Je to sice těžká kráva (ikdyž oproti mé bývalé Toshibě Qosmio X300 je to furt tintítko). Ale plasty jsou pevné a drží. Klávesnice se neprohýbá, oblast kolem kláves je z hliníkového plátu. Perfektní je oddělení numlocku a šipek. A samozřejmě chlazení, to už je u těhle Asusu asi tak pověstné, jako u 15" herních MSI (v dobrém slova smyslu :D).
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

asi sem to furt blbě říkal no, nejde mi zase tak o grafiku jako o plynulost, jen to hp mě lákalo kvůli BF3, který je k němu zadara :D, tak jen doufám že ten Asus najdu levnější...
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

sice by si 1000 usetril ale kupujes prece notebook a ne notebook s hrou... hlavne jde o nb :) ber ten asus...
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
orgasmic
Moderátor
Příspěvky: 9082
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvek od orgasmic »

Čekal jsem, že to nepochopíš, tak ještě jednou.
Rozdíl ve výkonu oproti HP a Asus v jejich nativních rozlišení nebude markantní.
Ale ani se nedivím, když jsi notebook s FullHD ještě neměl :)
Asus ROG Strix G18
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

bingo: https://www.inter-shop.cz/produkty/2807 ... z195v.aspx sice nevim cotoje za shop ale mají ho tam o litra levnějšího... :D
lupama
píše často
Příspěvky: 420
Registrován: 15 čer 2011 11:54

Příspěvek od lupama »

hele to je sice pekny...ale z takovyho obchodu neznamyho bych to nechtel :D objednej z alzy,nebo czc.cz...nebo z nejakyho kamenyho obchodu v tvoji blizkosti...

pak nedej boze se ti neco stane s nim...a oni nebudou brat telefony atd :D
TYPE: Acer 5742G
CPU: Intel Core i5-480M 2,66Ghz with turboboost 2,93Ghz
RAM: 4GB DDR3
GPU: GT 540M 1GB.. driver 275.33
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

orgasmic píše:Čekal jsem, že to nepochopíš, tak ještě jednou.
Rozdíl ve výkonu oproti HP a Asus v jejich nativních rozlišení nebude markantní.
Ale ani se nedivím, když jsi notebook s FullHD ještě neměl :)
Čekal jsem, že si pořádně nepřečteš můj příspěvek. Podle čeho soudíš, že jsem tě nepochopil? Pochopil jsem moc dobře a říkám, že nemáš pravdu. Rozdíly sice nebudou "markantní" (ikdyž nevím, co si pod tím přesně představuješ :D), ale budou tam. Říkám, že BF 3 si v nativním rozlišení zahraje plynuleji na tom Asusu, než na tom Pavilionu DV7. (jak jsem psal, u 80% her kde není třeba extra silné cpu je lepší Core i5 + GTX560, než Core i7 + HD6770m) a výsledky s GTX560m budou lepší, i přes Full HD rozlišení. Kapišto? Rozdíl bude podle mě minimálně 5fps ve prospěch Asusu (což je třeba v mezích 20-30fps celkem znatelný rozdíl).

btw, asi máš špatnou paměť, ale pár notebooků s full hd už jsem měl. Třeba Asus G51 (btw full HD na 15" je fuj) :roll:
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
Python.P
Moderátor
Příspěvky: 4173
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvek od Python.P »

pánové klídek :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

takže by byl rozdíl mezi tím HP a asusem ''pouhých'' 5 fps? :D díky předem a sry nejsem moc znalec....
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Pouze můj odhad, může být samozřejmě i jiný. Chtělo by to sehnat recenze obou notebooků, kde zkoušeli Battlefield 3, ale to podle mě zatím nikde není, takže jedině se poptat majitelů. 5 Fps se nezdá jako mnoho (což třeba mezi 45fps a 50 fps ani není znatelný rozdíl), ale pakliže ti bude fps klesat třeba k 20 tak tam už je to citelné. Samozřejmě záleží na spousta faktorech, verzí hry, ovladače, zas!anost systému.... atd.

Hlavně jsem chtěl říct, že krom GTA IV a jiných her náročných hlavně na procesor, bude mít kombinace Core i5 + GTX560m lepší výsledky než Core i7 + HD6770m, a to i na Full HD rozlišení (vs 1600x900). Howg
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
Domas
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 05 lis 2011 09:18

Příspěvek od Domas »

ve finále máš až na procák stejnej ntb :D, holt je to těžký mno, 25 K je fakt můj maximální strop...a 26+K je už příliš, zase za to nechci vyhodit všechny naspořený prachy
javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvek od javak810i »

Hmm, to je těžký no. Koukal jsem se na ten Asus a momentálně se fakt nesežene pod 25k (nový). To 15" MSI s Core i5 a stejnou grafikou se sice sežene už skoro za 24k, jenže je to MSI :lol: (a hlavne 15", tam ma problemy se chladit).

Takže pokud nebudeš chtít to MSI, tak fakt zůstávají jen 2 varianty a to je něco s HD6770 a nebo něco s GT555m. Výkon karet je dost podobný. Bohužel žádný notebook, ve kterých se vyskytuje není zrovna bezchybný. O HP už byla řeč. Pak je to ještě Lenovo Ideapad Y570 (nejsem si jist, jestli je i 17" verze), ale i u něho ta Core i7 trotluje :D.

Co takový Asus N75SF? https://www.skvely-obchod.cz/Notebook/1 ... -WIN7.html Na notebookcheck je celkem chvaliva recenze. Hlavne na display a reproduktory.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2