presne tak! jen me zarazilo zes tam ani jednou za tech 10 stranek co tady tu diskuzi mas nebyl! pritom se tam resili hlavni problemy asuse G74 kolik jich bylo rozebirano tady??? nevadi dost srandy si uzijem i tam az ti dojdeDomas píše:dyto tom NTB se tady bavilo celý todle téma....
Herní NTB do 25 tisíc?
-
kultus
- guru
- Příspěvky: 597
- Registrován: 13 led 2008 12:50
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8
-
Domas
- píše často
- Příspěvky: 105
- Registrován: 05 lis 2011 09:18
-
Domas
- píše často
- Příspěvky: 105
- Registrován: 05 lis 2011 09:18
-
Jirrick
- Moderátor
- Příspěvky: 1681
- Registrován: 04 pro 2010 19:37
Tohle platilo u mobilů před minimálně pěti lety, kdy se používaly Ni-MH/CD baterie. V současnosti se používají Li-IONky a ty už formovat nepotřebujou. Je uplně jedno zda ho nejdřív nabiješ a až potom zapneš nebo nejdřív zapneš a až potom nabiješ.¨
Lenovo X1 Carbon Touch
* Dodržujte prosím
[url=http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=28]PRAVIDLA[/url] tohoto fóra *
* Dodržujte prosím
-
javak810i
- guru
- Příspěvky: 1308
- Registrován: 03 črc 2009 16:34
- Bydliště: Roztoky u Prahy
-
Domas
- píše často
- Příspěvky: 105
- Registrován: 05 lis 2011 09:18
-
javak810i
- guru
- Příspěvky: 1308
- Registrován: 03 črc 2009 16:34
- Bydliště: Roztoky u Prahy
To nějak nechápu... Doma nemáte zásuvky? Jinak notebook můžeš používat i bez baterie (pokud máš zasunutý adaptér, logicky).
Jinak i na akumulátor se dá hrát celkem normálně. Stačí si přepnout na vysoký výkon a v ovladačích grafiky zakázat úsporu energie při provozu na akumulátor. Ovšem pak to aku vycucne tak za hodinu a ctvrt. Navíc to pro aku není zdravé.
Jinak i na akumulátor se dá hrát celkem normálně. Stačí si přepnout na vysoký výkon a v ovladačích grafiky zakázat úsporu energie při provozu na akumulátor. Ovšem pak to aku vycucne tak za hodinu a ctvrt. Navíc to pro aku není zdravé.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
-
Domas
- píše často
- Příspěvky: 105
- Registrován: 05 lis 2011 09:18
-
javak810i
- guru
- Příspěvky: 1308
- Registrován: 03 črc 2009 16:34
- Bydliště: Roztoky u Prahy
-
Jandaskunk
- občas něco napíše
- Příspěvky: 74
- Registrován: 19 srp 2010 14:54
Baterii bych nevyndával...dnešní litihiové baterie jsou koncipovány tak, že když se nabijí na 100%, tak už se dál nenabíjí a jede se rovnou z adaptéru... Takže tam žádný problémy s přebitím mít nebudeš. Hlavně baterii úplně nevybíjet, tím ji uškodíš (resp. se může znatelně snížit kapacita případně až do nepoužitelnosti baterie).
-
JejKey
- guru
- Příspěvky: 633
- Registrován: 27 bře 2011 19:20
Tahle rada je k nezaplacení zejména při neočekávaném výpadku elektřiny a rozdělané práci.javak810i píše:píšu, že notebook můžeš používat s připojeným zdrojem a vyndanou baterií.
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX
-
javak810i
- guru
- Příspěvky: 1308
- Registrován: 03 črc 2009 16:34
- Bydliště: Roztoky u Prahy
Tak když vím, že budu na nečem dělat, tak si tam baterii nechám
. Pokud budu třeba jenom hrát, tak se maximálně stane, že příjdu o save hry
. Navíc šance, že zrovna vypadne proud je asi taková, jako že ti notebook spadne na zem. Samozřejmě nemyslím když je venku bouřka, atd.
Navíc já osobně mám doma PC, Xko a ntb připojené přes takovou záložní bednu, které je napíchlá do sítě a v případě výpadku dokáže udržet ntb asi ještě 8 minut, takže času na uložení rozdělané práce je dost.
Edit by Python.P: smazaná citace, sám poučuješ ale cituješ předchozí příspěvek...
Navíc já osobně mám doma PC, Xko a ntb připojené přes takovou záložní bednu, které je napíchlá do sítě a v případě výpadku dokáže udržet ntb asi ještě 8 minut, takže času na uložení rozdělané práce je dost.
Ano, takto by to mělo být. Bohužel zkušenosti mé i jiných jsou trochu jiné. Třeba mé bývalé Sony Vaio jsem měl necelých půl roku a aku jsem nikdy nevyndaval. Když bylo nové, tak vydrželo asi 2.5 hodiny, po půl roce 1.75h.Jandaskunk píše:Baterii bych nevyndával...dnešní litihiové baterie jsou koncipovány tak, že když se nabijí na 100%, tak už se dál nenabíjí a jede se rovnou z adaptéru... Takže tam žádný problémy s přebitím mít nebudeš. Hlavně baterii úplně nevybíjet, tím ji uškodíš (resp. se může znatelně snížit kapacita případně až do nepoužitelnosti baterie).
Edit by Python.P: smazaná citace, sám poučuješ ale cituješ předchozí příspěvek...
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2
-
JejKey
- guru
- Příspěvky: 633
- Registrován: 27 bře 2011 19:20
Mno a teď dokaž, že je to tím, žes nevyndával baterku a ne třeba tím, že jsi na baterce dělal velkou zátěž, žes ji moc nevybil, že se moc rychle nenabíjí nebo že nemá shitové články.
OT - po 17timěsíčním používání MSI GT628 mám na originální 6-cell baterce 17% ztrátu kapacity, přičemž 5% wear level jsem měl už při koupi. K nabití na 100% a vybití k cca 20% dochází průměrně jednou za dva dny.
A ještě poslední připomínka, k výpadkům dochází zejména tehdy, když je nejmíň čekáš/potřebuješ
OT - po 17timěsíčním používání MSI GT628 mám na originální 6-cell baterce 17% ztrátu kapacity, přičemž 5% wear level jsem měl už při koupi. K nabití na 100% a vybití k cca 20% dochází průměrně jednou za dva dny.
A ještě poslední připomínka, k výpadkům dochází zejména tehdy, když je nejmíň čekáš/potřebuješ
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX
-
swarm
- Moderátor
- Příspěvky: 8857
- Registrován: 09 úno 2007 14:22
- Bydliště: zpět v ČR
Baterii nevyndavám a po třech letech má opotřebení 2%. Z toho dle zde použité logiky vyplývá, že ponechání baterie v notebooku je to nejlepší, co pro ni můžeš udělat
.
Btw nejeden výkonný notebook při běhu bez baterky automaticky snižuje výkon na hardwarové úrovni, takže to nejde obejít. Pozor na to.
Btw nejeden výkonný notebook při běhu bez baterky automaticky snižuje výkon na hardwarové úrovni, takže to nejde obejít. Pozor na to.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)