Acer Aspire 5551G (dvoujadro)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Solymr
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2011 21:31

Acer Aspire 5551G (dvoujadro)

Příspěvekod Solymr » 02 říj 2011 21:36

Zdravím,mám takový problém s tímto ntb. I když je napájen ze sítě,tak se přehřívá,je to nepříjemné,když jej mám třeba na klíně a pokud je na stole,tak se ohřívá i kolem něj stůl. Snažím se ho udržovat čistý zvenku,nejíst či nepít nad ním atp. Vlastním jej 1 rok a nedal jsem ho vyčistit zevnitř. Chci se tedy zeptat,zda-li by to pomohlo,aby se tolik nepřehříval a nehučel,což mi přijde,že je u něj taky nad limitem nebo se vyplatí investovat do chladicí podložky - aktivní či pasivní? A jaké konkrétní doporučíte? Děkuji za odpověď.

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 02 říj 2011 21:38

v prvni rade odmontovat spodni kryt a okamzite vycistit. mezi ventilatorem a pasivem bude "filc" z prachu.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Solymr
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2011 21:31

Příspěvekod Solymr » 02 říj 2011 21:40

Mám to nechat na odbornících co? A myslíš v první řadě,že není třeba investovat hned do chladicí podložky jo?

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 02 říj 2011 21:53

Solymr píše:Mám to nechat na odbornících co? A myslíš v první řadě,že není třeba investovat hned do chladicí podložky jo?

vycistit ventilator neni nic sloziteho - staci jen demontovat spodni kryt (obrazky popr.manual si najdi pro svuj konkretni model na netu), demontovat ventilator a vycistit jak ten tak chladic. zalezitost kdyby na 15min. samozrejme pokud si na to netroufas a nevadi ti za to zaplatit par stovaku, zanes to do servisu. co se tyce frekvence cisteni, idealni je to provest cca kazde 3 mesice. ventilator notebooku totiz funguje doslova jako vysavac, ktery zpod notebooku a pres klavesnici (jak ktery model) vysaje vsechen prach a bordel. ten se nasledne usadi mezi ventilator a chladic a vytvori "neprofouknutelny" filc. tim se podstatne zhorsi chlazeni, notebook se zacne prehrivat a ventilator stale pobezi na vysoke otacky (hluk).

moje rada - vycistit. chladici podlozka je v tomhle pripade zbytecnost.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Solymr
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2011 21:31

Příspěvekod Solymr » 02 říj 2011 22:00

Díky moc,nemám zatím žádné informace,maximálně po vyčistění,zda-li to pomohlo či ne a pokud ne,tak jaké jsou další cesty...Jsem trošku rozladěn tím,že kamarád měl Acer a 3x jej reklamoval,nakonec mu museli vrátit peníze...

Solymr
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2011 21:31

Příspěvekod Solymr » 23 lis 2011 22:42

Zdravím,nyní mám opět problém s tímto ntb.jen jiný..několik hodin mám ntb v nabíječce,vždy se to dobilo do 100% a bylo vpravo dole na liště uvedeno "100% nabito" nebo tak nějak. Nyní tam je již několik hodin "89% k dispozici (napájen ze sítě,nabíjí se)" nevíte někdo co s tím prosím vás? Děkuji :)

havevo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 15 pro 2010 15:52

Příspěvekod havevo » 20 pro 2011 18:37

tak mě napadá - nepřijde člověk náhodou tím, že se do notebooku bude šťourat, o záruku?

Solymr
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2011 21:31

Příspěvekod Solymr » 17 led 2012 15:50

A kdyz bych chtel vycitit ten vetrak,tak jake vsechny sroubky mam demontovat? Obrazek ntb zde http://www.globallaptopbatteriesstore.c ... acer15.jpg ...nechci demontovat nic navic..diky moc!

Dalaren
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 08 pro 2010 19:17

Příspěvekod Dalaren » 23 úno 2012 06:30

V tomhle je s 5551 trochu problém: pokud se chceš dostat k větráku, celkem si užiješ. Jestli si ale netroufáš, hoď to někam do servisu a oni se už o to postarají. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vyčištění od přehřívání pomůže.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů