ThinkPad Edge E520/E420

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Heblik
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 pro 2011 14:54

Příspěvekod Heblik » 06 led 2012 19:41

Ja u sve E520 ve verzi s i5 slysim ventilator jen kdyz si odfoukne jednou za cas. Jinak je uplne tichy. Spis me zarazi to cvakani v hdd. Nekde jsem cetl ,ze to snad casem prestane ,ale po 14 dnech mi v nem cvaka furt stejne. Mam otevrenou webovou stranku a nehybu nicim nedelam nic a obcas to cvakne jednou za 5 sekund nekdy zas ani jednou za minutu celkem to nechapu,ale je to velmi otravne.

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 06 led 2012 20:10

MeDIAL píše:
Calleb píše:no mi treba ten fan control moc nefunguje....jakoze ok vetrak fici, ale kdyz se ho snazim manualne nastavit, aby treba nefucel vubec tak to nejde...

No mně funguje manuální režim jen při zaplé 6630M, při int. VGA je to vyplé a nejde nic nastavovat, fan 0ot./min.


Diky...tohle by me fakt nenapadlo...funguje to...
Naposledy upravil(a) Calleb dne 07 led 2012 00:56, celkem upraveno 1 x.

MeDIAL
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2008 11:44

Příspěvekod MeDIAL » 07 led 2012 00:53

Asi mám extrémně citlivý sluch :D

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 07 led 2012 01:05

Zdravím pánové, nevíte někdo jak docílím toho že si libovolně poměním pozadí (např. i ostatní části jako ikonu baterie atd.) u power manager gauge co je pripnute na hlavnim panelu ? U klasickych programu se obvykle jedna jenom o nacteny obrazek (tady to asi takove jednoduche nebude kvuli aeru), ktera je umisteny ve slozce kde je program nainstalovany, ovsem jelikoz se lenovo rubbish nabourava do samotnych Winu tak nevim, kde se vubec tyhle veci ukladaji a neumim je po nekolika hodinach najit ani se k tomu nikde docist...

Chtel bych docilit ze originalni panel nastroju PMG, ktery vypada takhle:
http://img38.imageshack.us/img38/1112/b ... iginal.png

pretransformuju takle:
http://img502.imageshack.us/img502/1752/battery.png

Je to jenom blbost, ale to zaobleni me dost stve kdyz jde zrovna na tu spatnou stranu a kdyz uz to budu upravovat, tak tam uz radsi zadne zaobleni nechci u svisle listy se to nehodi...

Moc diky za odpoved, Calleb

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 led 2012 01:11

Tohle nevyřešíš, protože to v tom programu není řešené jako jeden obrázek, jelikož se to umí částečně měnit podle velikosti lišty.

I kdyby to byl obrázek, nečekej, že bude uložený samostatně. Ta aplikace (powermanager) to bude mít ve svém exe souboru, případně přidružené dll. Pokud chceš zjistit, které to mohou být, ukonči ho, zapni perfmon, abys viděl, se kterými soubory se pracuje a spusť powermanager znovu. Daný exe a případně nějaká dll (pravděpodobně ze stejného adresáře) pak budeš muset editovat libovolným resource harckerem.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 07 led 2012 01:15

Sice slozite, ale jak jsem psal, kvuli aeru a ruznym ostatnim kokotinam jsem ani necekal, ze to bude jednoduche, ale beru aspon nejake reseni...

ale nedela to treba nekdo ?? nevideli jste nekde nejaky addon nebo neco takoveho ? jsem prave prekvapeny ze to nikdo neresi a kazdy je spokojeny s tim jak to vypada...uz jenom jak si slovek nasklada bezdrat a power kdyz je na liste tak to vypada blbe...

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 07 led 2012 09:57

TPFanControl opravdu funuje jen na automatickém přepínání GK a nebo manuálně na dedikovaný. Na manuálně zvolený integrovaný to nefunguje. Proč? To nevím :)

Dotaz:
Stává se vám, že občas po hibernaci nebo režimu spánku přestane jít Fingerprint Reader? Pomůže jen restart.

dynty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2012 22:57

Příspěvekod dynty » 07 led 2012 23:00

Ahoj mam e520 a včera jsem udělal updates programu a tak a od te doby mi jede pcfan na asi 100% i když skoro nic nedělam nevite kde je problem ? dale mi nejelo 100%blutu ale s tim jsem si už poradil

dynty
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 led 2012 22:57

Příspěvekod dynty » 08 led 2012 10:44

Ahoj tak cely prolem byl v biosu, nahral jsem starši verzi a vše se chova dustojně. Další problém byl pri zavřeni nootbuku nepřišel do režimu spanku i když jej bylo všude nastavené.

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 08 led 2012 16:39

Zajimave...Tohle mi s up-to-date BIOSem nedela...

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 08 led 2012 22:16

Sakra chlapi co to jsou za ovladace...ted jsem zjistil ze mi nejede fan vubec kdyz mam intel grafiku...bylo mi nejake divne ze uz jsem nejakou dobu neslysel vetracek a ze pod rukama mam strane velke teplo...pokud nemam ATI grafiku, tak mi ani manualne nejde zapnout chlazeni (tohle uz mi tady nekdo poradil)...

Proste kdyz mam intel grafiku, tak to nechladi....sice to ukazuje sem am nejakou blbost kdyz mam smart profil, ze by se mel vetrak jakoze nekdy tocit napr hodnota 170, ale fyzicky se nedeje nic...

Ma nekdo stejny problem ??

priwi
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 06 lis 2011 20:32

Příspěvekod priwi » 08 led 2012 22:33

Nejlíp to funguje, pokud máš zvolený automatický přepínání GK (což ale podle mě stejně nefunguje). Já když nastavim manuálně Intel GK, tak se řídí otáčky podle BIOSu, TPFC na to nemá žádnej vliv, když dám manuálně ATI nebo automatický přepínání, tak to funguje bez problémů.

Máš řadu E520? Popř. nejnovější BIOS a ovladače grafický karty? Nic víc mě nenapadá...

Já jsem s tim programem nadmíru spokojenej, větrák vůbec nehučí. Sice se teplota CPU zvedla cca o 8°C, ale v tom nevidim problém.

Calleb
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 24 lis 2011 22:13

Příspěvekod Calleb » 08 led 2012 22:35

Tak kolik mas tak v prumeru ??...kdyz mas veci na defalut ??

btw ani mam E520...

dyer
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 pro 2011 12:31

Příspěvekod dyer » 09 led 2012 10:15

Calleb píše:Sakra chlapi co to jsou za ovladace...ted jsem zjistil ze mi nejede fan vubec kdyz mam intel grafiku...bylo mi nejake divne ze uz jsem nejakou dobu neslysel vetracek a ze pod rukama mam strane velke teplo...pokud nemam ATI grafiku, tak mi ani manualne nejde zapnout chlazeni (tohle uz mi tady nekdo poradil)...

Proste kdyz mam intel grafiku, tak to nechladi....sice to ukazuje sem am nejakou blbost kdyz mam smart profil, ze by se mel vetrak jakoze nekdy tocit napr hodnota 170, ale fyzicky se nedeje nic...

Ma nekdo stejny problem ??


Nejsi sam, kdo ma tento problem. Muj E520 dela to same. Pri manualnim prepnuti na integrovanou grafiku ventilator nejde. Kdyz ovsem nastavis natvrdo integrovanou grafiku v Biosu, vse funguje spravne. Pres Catalyst funguje vetrak jen na AMD nebo na automatickem rezimu.

Tento problem se resi zde:

http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Ed ... d-p/586829

Cru4l
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 zář 2008 00:54

Příspěvekod Cru4l » 09 led 2012 12:29

priwi
ono teda už jde nějak nastavit, aby se ATI graf. pustila sama? Vím, že to jde nastavit jako switchable nebo jako integrovaná, ale o týhle možnosti jsem se v noťasu nic nedočetl. Mám ho pár dní a poměrně mě rozčarovali ty artefakty při hraní starcraft 2. Integrovaná - vše ok ve všech nastaveních grafiky (akorát to cuká), 6630 má nastavení na high, hezký fps, ale lítaj tam artefakty - jakmile hodim nastavení terénu na low, stíny na low a nasvícení na low - vše je ok... jak jsem pročítal tenhle topic (a jiné), tak jsem přišel na to, že je to bijící se 6630 a integrovanou kartou. Byl bych rád za každou radu jak se problému zbavit (třeba catalyst? fakt nevim).

Díky

edit: po updatu biosu vše OK... každopádně mě stále zajímá, jak napevno přepnout grafiku na dedikovanou (čistě ze zvědavosti)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů