Notebook nebo ultrabook a jaký?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Notebook nebo ultrabook a jaký?

Příspěvekod chiq » 22 bře 2012 11:06

Ahoj,
Prosím o radu s výběrem notebooku. Jednak zvažuju, jestli vybrat ntb nebo ultrabook.
Četla jsem tu někde, že za tu cenu nejsou ještě utb dost výkonný a vybavený, ale líbí se mi ta tenkost, váha, design..když ale vyberu lehkej ntb, vezmu ho asi radši i kvůli ceně.
Proto popíšu mojí představu a byla bych moc vděčná za doporučení a i nějaký konkrétní tipy, jsem totální uživatel a technickým věcem v tom nijak extra nerozumím..
-Cena kolem 20tis., když ultrabook, tak holt počkám až našetřím víc
-ntb každý den přenáším a vozím v autě – odolná konstrukce, váha do 2kg a 13,3-14“ displej
-využití je hlavně na práci – kancelářský aplikace, maily, častý připojení a práce ve více firemních systémech najednou, pak hodně internet, stahování, občas pustit nějaký film, video – hry ne, max. Angry birds:-)
-ntb startuju i několikrát denně – rychlý nabíhání, práce většinou s připojením napáj.kabelu-výdrž nemusí být extrémní
-ntb mám v práci na stole, doma na stole nebo na klíně, na dece – ráda bych slušný chlazení, tichý chod, studená plocha pod dlaněmi- teď mám HP a je věčně přehřátý, pořád je slyšet chlazení a několikrát za den hučí nahlas třeba půl hodiny v kuse jak když má vzlítnout:-) nedávno byl na čištění a nic
-procesor, operační paměť, pevný disk, grafická karta, zvuk, rozlišení displeje – tady nemám přehled jaký hodnoty třeba bohatě stačí na moji práci, takže podle popisu využití si nechám doporučit a nebudu to nijak dál studovat
-OS Windows 7
-pro jistotu asi LAN síťový konektor, jinak určitě wifi, bluetooth, USB port – aspoň 2x, HDMI nemusí být, web kamera-nemusí, čtečka karet-nemusí, optická mechanika - minim.použití, když nebude, pořídím externí
-výrobce: preferuju asus, dell, toshiba možná acer, sony – nechci už HP
-design: jednoduchý stylový, žádný barvy ani bílá, kovový vzhled – tohle se mi líbí designově, ale to je tak jediný, co vím:
http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/co.....iresseries
http://www.asus.as/asus-u46sv-.....-w7hp.html
http://www.czc.cz/ultrabook-as.....osition=16
http://www.dell.com/html/globa.....&s=dhs

předem moc díky, jestli to někdo dočetl až sem a poradí :lol:

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Tady jsou ty odkazy..

Příspěvekod chiq » 22 bře 2012 11:08

http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/photogallery/a spiresseries

http://www.asus.as/asus-u46sv-wx052v-14-i5-2520m-4 g-750g7-dvdrw-gt540m-wifi-bt-w7hp.html

http://www.czc.cz/ultrabook-asus-zenbook-ux21e-kx0 04v-stribrna/99526/produkt/galerie?pictureId=95lq4 65m1qdsq9qvhs9ofvuln7&position=16

http://www.dell.com/html/global/xps13/xps-13-ultra book.html?c=us&l=en&s=dhs

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 bře 2012 11:21

Ani jeden z odkazů nejde.

Doporučil bych Dell V131, má už i jakousi kovovou konstrukci, takže i něco vydrží + má v základu 3letou next business day onsite záruku -> ideál na práci, pokud nepožaduješ dock.
http://www.czc.cz/dell-vostro-v131-stri ... 80/produkt

časem vyměnit HDD za SSD.

lepší by bylo lenovo X220i, ale je trochu přes rozpočet a nevím, jestli bys překousl industriální design. Na práci je to ale špičkový notebook.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 22 bře 2012 16:18

Taky bych byl za x220i ale něco mi říká, že to neklapne :D
lenovo ThinkPad T420i

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Příspěvekod chiq » 22 bře 2012 21:03

Díky za odpovědi.

Mno, Was3k má pravdu, to lenovo asi fakt neklapne:-) ale jen proto, že ten noťas je pro mě, tzn. pro ženskou.
Moje odkazy ukazovaly na Aspire s3, Asus Zenbook a Dell xps 13, přibližně tam jsem se chtěla pohybovat designově..

Každop. to samo není to nejvíc rozhodující.

Nejdřív bych ráda zjistila, jestli vůbec vybírat v těch ultraboocích, nebo je to zbytečně drahý a nebude na moji práci stačit..co např.to chlazení v ultraboocích?
Pokud vybírat notebook, tak ten Dell ano, ale všichni mi ukazují, že to má mít aspoň Intel Core i5 a operační pamět tak 4GB, tak je to v tom Dellu dostačující pro mojí práci?
připomínám, že se v tomhle fakt nevyznám a jen papouškuju, co mi bylo řečeno někde v datartu:-) a chci už zjistit, co je pravda.

taky je pro mě komplikace to s tím "časem vyměnit HDD za SSD".
Raději bych, aby to už mělo, co to má mít...nebo to se nevyrábí?

Ptám se takhle blbě záměrně, fakt tomu nerozumím :shock:

předem díky :P

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 bře 2012 03:45

chiq:
na tvoji práci stačí jakékoliv dvoujádro.
Striktně vyžadovat i5 na kancelářskou práci je jako kupovat offroad do města na nákupy.
4GB RAM je ale už poměrně rozumný požadavek (i když by ti upřímně stačila i polovina, ale dejme tomu, že je to dnes už standard). Pokud bude ale slušná volba notebooku s menší ram, nebál bych se toho, protože ta RAM má hodnotu tak 500kč (= netrvat za každou cenu na RAMce, kdyby to mělo znamenat příplatek větší než 1k třeba).

Na co ukazují tvé odkazy nevím, ani jeden nefunguje, každopádně v131 bych dal přednost před multimediálním XPS.
Na práci opravdu raději pracovní notebook s pořádnou zárukou.
To ta v131 splňuje a navíc ani nevypadá jako černá krabice.

Poohlédnout se můžeš po Toshibě Portege R830, taky zajímavá volba, kovové tělo, 3letá záruka, celkem povedený design.
U mě ale vítězí V131, protože lepší záruka v základu (problém - zavoláš do dellu a další den máš u sebe technika), podsvícená klávesnice a subjektivně bych řekl, že i lépe chladí.

Na názory prodejců v datartu bych moc nedával, nezapomeň, že v první řadě chtějí prodat.

SSD v dobré mašině už rovnou nebude, ne za tyto peníze. Už tak je ten rozpočet napjatý, takže nezbyde, než ho dokoupit zvlášť, pokud chceš opravdu rychlou mašinu.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

Příspěvekod RakeW » 23 bře 2012 07:54

chiq píše:Mno, Was3k má pravdu, to lenovo asi fakt neklapne:-) ale jen proto, že ten noťas je pro mě, tzn. pro ženskou.


No, já když ve škole potkám holku s X40 (která od X220 vlastně není vzhledově zase tak daleko), tak na mě působí mnohem více elegantně než sebevíc načančané dívky s lesklými "designovými" NTB určenými "pro ženy" :).
ThinkPad 13

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 23 bře 2012 10:41

vím, že předchozí příspěvek se necituje, ale tohle sem fakt chtěl, to sedlo jak pr*** na hrnec :wink: holka s thinkpadem mě okamžitě praští do očí, narozdíl od zástupu vaio apod :lol: přirovnal bych ji k tomu že na barbínu se nepodívám ale holka s dvacítkama gládama, za tou se otočím klidně dvakrát :lol: :lol: holka jak má bejt a když z kapsy vytáhne EDC, to je sen :twisted:
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Příspěvekod chiq » 23 bře 2012 11:09

Klucí, díky moc za názory:-)
ale jak jsem psala v úvodu žádnou holčičí designovku fakt nechci, takže o tomhle není třeba mě přesvědčovat :wink: na druhou stranu s tím chodím na jednání s klientama atd, tak jsem jen nechtěla nějakou úplnou cihlu, to je vše.

Hlavní požadavek byl, abych na tom mohla nerušeně pracovat, aniž by hučelo chlazení, přehříval se, mělo to 3kg atd...prostě jak jsem popsala na začátku.

Proto díky moc i za odpověď od alfah4ns, tohle mi aspoň objasnilo, proč a co mám hledat.
Ta záruka u Dellu mě hodně zaujala, na Toshibu se mrknu.
A s tím rozpočtem to není tak omezený, pokud by to stálo za to, ráda přidám..jen se mi nechce platit 30k za něco, co má jen hezčí design, ale službu mi udělá stejnou jako NTB za 20k.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 bře 2012 12:08

jinak záruky typu next business day onsite mají i jiné notebooky, ale Dell jako jeden z mála je má v základu.
(pak ještě některé fujitsu lifebooky -S třídy)

u některých dalších se dá dokoupit:
- pracovní lenova (= thinkpad)
- pracovní HP (= probook, elitebook)
- Toshiba
- acer
- některé vybrané Sony vaio (bohužel ne ve tvém rozpočtu)
...

3letá záruka stojí u notebooků s běžnou zárukou většinou kolem 2-5 - 4k, u notebooků s 3letou základní zárukou stojí rozšíření na NBD onste většinou kolem tisícovky.

Pokud ti nejde vysloveně o design a X220 se ti zdá už moc oindustriální, můžeš ještě kouknout po lenovu E320.
Nemá sice výztuhy, ale pokud se o něj dobře staráš, určo vydrží. Stačila by ti nějaká základní konfigurace s dvoujádrem a 4GB RAM, do 20k by ses vlezla i s rozšířením záruky i s dokoupením SSD.
Při kanclářském vytížení se dokážou thinkpady dostat do plně pasivního provozu (= větrák úplně vypnutý, při SSD nebude ani hučet HDD), pokud si nastavíš větrák v programu TPFanControl.

pokud tě ty lenova nezaujmou, šel bych ale cestou toho V131.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Příspěvekod chiq » 23 bře 2012 19:30

díky moc.

Tak z možností V131 a Lenovo E320 bych si asi spíš vybrala Dell.
Já se sice k tomu noťasu chovám celkem slušně, ale to přenášení, i delěí jízdy autem každý den..tak radši ať je to bytelnější. A u E320 mně osobně trochu nesedí ty pidi klávesy pro posouvání se v dokumentech (trocha delší nehty a jsem úplně jinde než mám být:-(. Mno a designově je ten dell taky příjemnější. Navíc,pokud máš dobrý zkušenosti s tím chlazením, tak na to dám.

Ale ještě k té Toshibě R830, to mě taky docela zaujalo - super výbava, i když já to asi nevyužiju.. ale kvůli tomu SSD, co říkáš třeba na Toshiba Portégé Z830, tam jsem našla, že je...nestačilo by mi tohle? líbilo by se mi, že je to ještě lehčí, i když možná teď míchám jablka s hruškama..

http://www.zive.cz/clanky/toshiba-porte ... fault.aspx

A ještě jeden dotaz, co to je dock? To mi nezní, že bych to asi já potřebovala, co?:-))

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 bře 2012 19:32

zetko posoudit nemůžu.
R830 ano, pač kamarád má R700, což je to stejné, jen se starším HW.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Příspěvekod chiq » 23 bře 2012 19:33

Jo tohle, tak ty myslíš dokovací stanici...ne, to nepotřebuju.

chiq
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012 11:04

Příspěvekod chiq » 23 bře 2012 19:37

Fajn, a dovedeš mi vysvětlit v čem je rozdíl u SSD a HDD?
Jen ať vím, jestli se tím mám vůbec zabývat a ať už to uzavřu a nepitvám to dál :lol:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 bře 2012 19:39

no tu nemá ano ten dell.
Já ale Z830nikdy neměl v rukách.
R700 znám a R830 je to stejné.
Jediné, co mi tam vadilo, byl fakt, že se to trochu více zahřívalo v levém horním rohu (u výdechu chlazení) a taky se mi na tom trochu divně psalo, jsem zvyklý spíše na klasické klávesnice, než na ty typu chiclet.
V131 se mi llíbila více.

V131 jsme si ale jen tak osahal a celkem se mi líbila, ale že bych ji měl doma, nebo nějak delší čqas v rukách, to ne. Takže i to chlazení - budeš muset věřit recenzím. Ty většinou ten dell poměrně chválí.

co do chlazení ale i tak vede thinkpad.

HDD - mechanický - točí se plotny, čtou to hlavy. To co znáš z každého PC/ntb.
SSD - moderní alternativa k HDD, používá místo mechaniky flash pamětí, je to řádově o dost rychlejší a nehučí to, pač tam není motorek, jen elektronika. Zase je poměrně vysoká cena za GB.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 hostů