NB do 20k pro studenta

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
milanek
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 29 led 2012 12:24

Příspěvekod milanek » 07 srp 2012 19:12

E530 mam...bud klidny je to apradni stroj...jak vydrz tak provedeni....na VS je to v cene do 20 jasna volba...teda ta ramka ano ale za litr se da dokupit dalsi 4 gb takze pohoda...
a hry jdou na nem hrat tez...a i ty nejnovejsi..ano nebudes hrat na ultra ale taky neni to hraci notebook...je to vyborny notas na skolu hl kvuli klavesnici je fakt vyborna !
a nevim jaky kriticky nazor myslis pac ja zadny nenasel kdyz sjem vybiral...jedine co muzu dodat ten ntb vrele doporucuju...

ziza
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2012 17:04

Příspěvekod ziza » 07 srp 2012 20:10

Tak to jsem rad, že mi vše potvrzuješ :)
jo a koukám, jsem se špatně vyjádřil -> "kritický názor" = kritika :D
jakože si vubec někdo dovolil nabídnout jetě něco jineho, než tenhle kousek :D
Na youtube jsem prohlédl několik videí (včetně 2 českých od ruzných redakcí ) a všude na mě udělal obrovský dojem, všude chvála, nejvíce na tu "božskou" klávesnici :)
koukal jsem, že E530 má snad 20 variant,ale tahle NZQAAMC je nejdokonalejší, jelikož jako jediná má lepší rozlišení + 2 grafiky
Co jsem četl dále na ruzných webech, tak se v nejbližši době už nic nového nechystá, krom teda notebooků a ultrabooku s dotyk. displayi, ale takhle nadupanej NB s dotykacem rozhodne za 20cku nebude ;-)
Každopádně už jen čekám, až během srpna budou ty "školácký" slevy a vše se zlevní, zatím to spadlo z 20800 na 19620, na "ab-com" ho maj chvílema i za 18300, ale to jsem zatím pokazde prosvih, jelikož jsem jeste nemel našetříno :D

Navic Ultrabooky mi neprijdou moc vykony :-/ nejsilnejsi sice 4 jadro, ale takt 1,7 s TB 2,6... ale na TB to stejne nemuze jet vecne, takze ty ULNB jsou vazne jen do kancelaře

milous
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 03 led 2012 12:09

Příspěvekod milous » 07 srp 2012 20:15

Nevite nekdo, jestli se dostane na cesky trh E530 s i7?

milanek
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 29 led 2012 12:24

Příspěvekod milanek » 07 srp 2012 20:18

jak rikas e530 je ted na VS asi jedna z nej voleb....
doba ultrabooku teprve prijde...ted bych ho urcite nebral...

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 07 srp 2012 20:21

Já bych viděl asi jako jediný problém tu vyšší cenu - přecejenom je to "plasťák", a výkonem je na úrovni o 5 000 levnějších multimediálů. Jako zajímavou konkurenci (hlavně cenou - komu stačí klasické HD rozlišení) vidím HP 4540s http://www.alza.cz/hp-probook-4540s-d333924.htm, hlavně pokud máte k dispozici OS. Oproti Lenovu se mi na něm líbí třeba použití hliníku - částečně hliníkové šasi mají i nové Inspirony od Dellu, do 20tis. se dá sehnat i s čtyřjádrem http://www.alza.cz/dell-inspiron-7520-s ... 342973.htm , nebo pak verze s i5 http://www.czc.cz/dell-inspiron-se-7520 ... de6mhsvj5e - Inspirony majínavíc výkonnou grafiku na úrovni GT 640M.

Kromě toho - dneska jsem se byl do elektra podívat na E530, 4540s a tohle Sony http://atcomp.cz/zbozi/vaio-e1511b1ew-1 ... p=z:267983 , a musím říct, že HP mě designově oslovilo nejvíc (hádám, že Inspiron by na tom byl ještě lépe) - ale to je subjektivní, někomu se E530 líbit může.

Tohle jsou vlastně moji kandidáti, plus E530. Ještě chci vidět naživo nějaký notebook s HD+ rozlišením, abych posoudil, jestli to má smysl nebo ne.

milous: http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 338424.htm těžce připlatíš...

ziza
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2012 17:04

Příspěvekod ziza » 07 srp 2012 21:05

to Baz:
přesně jak říkáš, je ta cena dcl přestřelená, oproti ostatním stejně výkonným, ale zase Lenovo je znamo svou bytelností a + ta dlouhá výdrž, asi ta cena nakonec odpovídá, navíc teď se chystají slevy, takže se určite dočkáme menší ceny. (a co si budem říkat, platíš taky trochu za značku, jako u jablka :-/)
S tím plastem... je jasné, že hliník by byl mohutnější, ale zase žijeme v době, kdy plast už není takové to ořezávátko a jedná se o tvrzený plast. V Tech českých recenzí od lenovoblog.cz a ještě jedné redakce, vzal E530 jednou rukou za okraj a zvedl a byl uplně udiven, že se tělo NB téměř nehlo, ani když ny něj tlačil rukou, promačkával klávesnici, prostě říkal, že je to pořádně pevné.
A když si vezmeš, dnešní smartphony jsou skoro jen z tvrzeného plastu a jak držej :)
a s tím rozlišením.. čím jemnější, tím je to lepší na oči a i když tamty notasy, cos ukazoval jsou bry, tak 1600x900 nemaj, ja měl ted nedavno ve skole pujcenej nakej HP s tim 1366 × 768 a to byl děs běz, takovy kostičkovaný, všechno moc velký, vím, že se dá vše odzoomovat, ale už jen z principu, nelibilo se mi to (je pravda, že jsem asi rozmazlenej ze stolního, kde mám na monitoru Full HD a notebook jsem jeste nevlastnil, jelikoz do skoly jsem ho na ZŠ ani SŠ nepotřeboval)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], MethrenVox a 120 hostů