MSI GT780DXR-400CS 17,3"

notebooky MSI a vše kolem nich
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

Zdravím.
Po dlouhé době mám znovu tenhle notebook a moc se mi nelíbí teploty které se nebezpečně šplhají ke 100 stupnům.
Nezkoušel jste někdo do notebooku dávat chladící pastu ???
Pokud ano není nějaké video kam přesně pastu dát a která je dobrá ?
Díky za rady.
Vlastimil91

Příspěvek od Vlastimil91 »

Tato pasta je luxusní: Coollaboratory Liquid Ultra tu doporučuji sám jí mám.
Dává se to pod chladič na jádro GPU a CPU. Ale pokud nevíš co to je tak to radši ani nedělej a dej to do servisu.
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

Tak je pravda že jsem to nikdy nedělal ale na netu je dost podrobný video jak Notebook rozdělat takže si myslím že by to neměl být takový problém.
A co Coollaboratory Liguid Metal Pad ??? Má to být Teplovodivá podložka. Nemá někdo nějakou zkušenost ???
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

A ještě se chci zeptat mám verzi s RAM-DDR3 8GB.
Pomomohlo by mi k něčemu nějakou RAM přidat ?
Projeví se to nějak při hrách ??
monster02
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 11 črc 2012 17:04
Bydliště: BA

Příspěvek od monster02 »

Nema to zmysel.
Razer Blade i7 6700HQ GTX 970M

Gigabyte Aero i7 7700HQ GTX 1060
Vlastimil91

Příspěvek od Vlastimil91 »

Jestli máš 8GB RAM tak víc je zbytečné.
Jinak s tou Coollaboratory Liguid Metal Pad náhodou zkušenost mám a musím říct není špatná ,ale pokud máš škrábance na chladiči či rýhy a je nerovný tak je ta podložná na hov*o. Lepší je ten tekutý kov. Je to lehké očistíš chladič a jádro CPU, GPU a potom tím štětečkem naneseš tenkou vrstvu cca 1mm ,ale tak aby neprokukovalo jádro samotného čipu a pak položíš chladič. Nesmíš s chladičem ale na jádře pak cuknout jinak se ta pasta setře a nebude to dobře fungovat/přenášet teplo.
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

kamca píše:A ještě se chci zeptat mám verzi s RAM-DDR3 8GB.
Pomomohlo by mi k něčemu nějakou RAM přidat ?
Projeví se to nějak při hrách ??
K ničemu.Jinak silně pochybuji, že by ty vysoké teploty nastaly vlivem už vyschlé pasty.MSI v těchto modelech totiž používá špičkovou pastu ThermalT.MX2.Spíš to bude zanešené prachem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

Zkoušel jsem to vysávat vysavačem ale efekt nebyl žádný :( . Je možné notebook rozdělat a profouknout stlačeným vzduchem zevnitř ? Budu muset sundat tu bílou samolepku,jinak se tam nedostanu. Nepříjdu tímhle o záruku ? Notebook je starý asi 9 měsíců.
Vlastimil91

Příspěvek od Vlastimil91 »

Takto bych to nedělal akorát by jsi ten prach rozfoukal všude možně po NB. Je lepší sundat jen ten zadní kryt a vysát chladiče a ventilátor. Nevím jestli ztratíš záruku. Skus se zeptat u výrobce či jim to rovnou poslat na reklamaci že se to přehřívá.
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

kamca píše:Zkoušel jsem to vysávat vysavačem ale efekt nebyl žádný :( . Je možné notebook rozdělat a profouknout stlačeným vzduchem zevnitř ? Budu muset sundat tu bílou samolepku,jinak se tam nedostanu. Nepříjdu tímhle o záruku ? Notebook je starý asi 9 měsíců.
Vysavač je zde k ničemu.Odšroubuj pár šroubků vzadu a otevře se Ti celý NTB jak na dlani.O záruku v žadném připadě nepřijdeš.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

Tak myslím že o záruku bych přijít neměl když tam jsou volné sloty pro RAM paměti.
To kdybych si tam chtěl RAM přidat tak bych to musel posílat do servisu ????
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

No to jsem chtěl vědět :D A ROMAN jaký máš teploty při hraní třeba po hodině??? Používám Program CPUID HWMONITOR PRO.
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Mám oficiální vyjádření od servisu MSI EU,že sejmutí nálepky není důvodem k neuznání reklamace.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3
kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvek od kamca »

Tak to je dobře podle mě to je blbost.
roman2277
Moderátor
Příspěvky: 10705
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od roman2277 »

Mám po 3/4 roce teploty při hraní nových her maximálně 80.(GPU) na procesoru to nejde přes 70.A to v místnosti kde byla teplota 29 stupňů!
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3