Asus g55 vs MSI GE
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
-
sapuszchkyn
- píše často
- Příspěvky: 162
- Registrován: 25 zář 2010 20:28
Já možná taky
Je pravda, že když to zespodu otevřu je tady jenom jedna krabička
a druhá je buď schovaná někde hlouběji nebo vůbec není
Je to Schöedingerův HDD. Dokud to neotevřem nezjistíme 
/edit nebo počkáme až to někdo někde najde
/edit nebo počkáme až to někdo někde najde
ThinkPad X220 i5-2520M, 4GB RAM, 120 GB SSD
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
tak jsem dnes trošku pátral a vypadá to bledě s rozčiřováním o ssd
The G55 has an mSATA port and one 2.5" HDD bay. It does NOT have 2x2.5" HDD bays and the mSATA bay is NOT user accessible (or, it is, but not without voiding your warranty) - it must come pre-fitted when you buy.
je to opravdu taková pecka, že stojí za to si pár týdnů počkat, než bude opět k dispozici a připlatit cca 5-6000 ?:)
The G55 has an mSATA port and one 2.5" HDD bay. It does NOT have 2x2.5" HDD bays and the mSATA bay is NOT user accessible (or, it is, but not without voiding your warranty) - it must come pre-fitted when you buy.
je to opravdu taková pecka, že stojí za to si pár týdnů počkat, než bude opět k dispozici a připlatit cca 5-6000 ?:)
-
roman2277
- Moderátor
- Příspěvky: 10705
- Registrován: 30 dub 2008 10:22
- Bydliště: okolí Prahy
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
dovolil jsem si změnit název topicu, protože už mám docela jasno v tom, že i7 je pro mě asi zbytečnost a tak zůstávám při zemi a poohlížím se po té i5...dnes jsem dostal od známého tip na MSI GE60 0ND-249CZ ( https://www.alza.cz/msi-ge60-0nd-249cz-d354295.htm ) a mám tedy dotaz...jak si stojí v porovnání s g55vw?
s MSI zatím moc osobních zkušeností nemám, spíše názory ostatních - někdo je chválí, někdo nadává...zajímaly by mě zkušenosti "profíků":) díky
s MSI zatím moc osobních zkušeností nemám, spíše názory ostatních - někdo je chválí, někdo nadává...zajímaly by mě zkušenosti "profíků":) díky
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International
-
raidik
- píše často
- Příspěvky: 217
- Registrován: 18 srp 2010 17:46
- Bydliště: Brno
ale zase má lepší síťovku, nejspíš klávesku, i když nepodsvícenou, víc paměti a je o cca 1,5kg lehčí (ale to asi souvisí s tím chlazením a provedením)
Pak je otázka, jestli si nepřiplatit za model GT60 0NC-021CS https://www.alza.cz/msi-gt60-0nc-021cs-d324344.htm, skladem u distributora jsou, teď jsem to kontroloval a za 33k máš i7/12GB/GTX670M 3GB/1.5TB (2x750GB) 7200 + Blu-ray, v lepším provedení včetně chlazení. Je to dokonce levnější než MSI GT60 0NC-022CS, který má jen 8G paměti, 1x 750GB disk a DVD vypalovačku. Trochu tu cenovou politiku nechápu, asi výprodej...? ale ta cena je dobrá
Pak je otázka, jestli si nepřiplatit za model GT60 0NC-021CS https://www.alza.cz/msi-gt60-0nc-021cs-d324344.htm, skladem u distributora jsou, teď jsem to kontroloval a za 33k máš i7/12GB/GTX670M 3GB/1.5TB (2x750GB) 7200 + Blu-ray, v lepším provedení včetně chlazení. Je to dokonce levnější než MSI GT60 0NC-022CS, který má jen 8G paměti, 1x 750GB disk a DVD vypalovačku. Trochu tu cenovou politiku nechápu, asi výprodej...? ale ta cena je dobrá
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
-
raidik
- píše často
- Příspěvky: 217
- Registrován: 18 srp 2010 17:46
- Bydliště: Brno
Jestli se rozhoduješ jen mezi Asus g55 a MSI GE, tak samozřejmě 8 000 nahoru je rozdíl, já bral cenovou hranici 30 000 zmíněných na začátku a 3k navrch za tu GT60 mi připadlo adekvátní (a vzhledem k tomu druhýmu modelu pořád trochu nepochopitelný:)
Pokud to mají být jen ty dva, oželíš tu bluray, paměť, atd.jak píšeš, tak můžeš klidně vybrat nejlevnější GE https://www.czc.cz/msi-ge60-0nc-059cz-c ... 12/produkt, doplnit ssd do msata a vesele fungovat. Grafika ti na to hraní taky postačí.
Pokud to mají být jen ty dva, oželíš tu bluray, paměť, atd.jak píšeš, tak můžeš klidně vybrat nejlevnější GE https://www.czc.cz/msi-ge60-0nc-059cz-c ... 12/produkt, doplnit ssd do msata a vesele fungovat. Grafika ti na to hraní taky postačí.
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
-
raidik
- píše často
- Příspěvky: 217
- Registrován: 18 srp 2010 17:46
- Bydliště: Brno
-
Pazdi
- občas něco napíše
- Příspěvky: 35
- Registrován: 13 zář 2012 12:11
ok, je defacto rozhodnuto - vezmu i7 - výkon se neztratí a když bude někdy potřeba, tak se bude hodit...navíc mi servis asusu potvrdil, že ssd disk sám nemůžu přidat (ztratil bych záruku)...a verze s i5 má pouze dva sloty pro ram....i7 4....
teď jen - kde jej v ČR sehnat?
případně máte někdo zkušenosti s nákupem ze Slovenska? viděl jsem, že tam jsou skladem - jen vůbec neznám žádný ze slovenských eshopů - takže nevím, kde a čemu věřit:)
případně, jak je to s uplatněním záruky? (slyšel jsem, že třeba notebooky z USA - mají pouze rok...) děkuji
teď jen - kde jej v ČR sehnat?
případně máte někdo zkušenosti s nákupem ze Slovenska? viděl jsem, že tam jsou skladem - jen vůbec neznám žádný ze slovenských eshopů - takže nevím, kde a čemu věřit:)
případně, jak je to s uplatněním záruky? (slyšel jsem, že třeba notebooky z USA - mají pouze rok...) děkuji
-
orgasmic
- Moderátor
- Příspěvky: 9082
- Registrován: 23 dub 2007 08:54
- Bydliště: International